Як наголошено на офіційному ресурсі Командування ОЗС НАТО з питань трансформації, Спільний центр аналізу, підготовки та освіти JATEC, а саме так розшифровується ця…
Початок широкомасштабного вторгнення показав, що українці, об’єднані спільною метою, здатні на все. Ось так і Юрій Висовень, так загорівся ідеєю допомоги українському війську, що з уламків збитого літака рф почав виготовляти брелоки, та зібрав на них 1 мільйон 200 тисяч доларів, які витратив на дрони для підрозділів ЗСУ.
– Розкажіть, з чого все почалось?
– Почалося все у березні цього року, коли мене познайомили з Тимуром, який волонтерить ще з 2014 року. Потім ми разом почали шукати варіанти, як ефективно зібрати кошти в максимально стислі терміни. Тоді я згадав, що колись бачив у продажу брелоки, зроблені з 727 Боїнга Lufthansa, вони тоді коштували приблизно 30 євро. Тоді я зрозумів, що люди, яким подобається авіація, будуть зацікавлені у схожій продукції. Ось так виникла ідея виробляти брелоки зі збитого літака.
– Як знайшли матеріал для майбутнього сувеніра?
– Ми поїхали в уже звільнену Бородянку, там був розбитий Су-34 окупантів, з якого я взяв кілька шматків і поїхав пробувати, чи може з цього щось вийти. Я написав про першу партію у 48 брелоків у соцмережах, і отримав неочікувану для себе реакцію. На ранок виявилось, що навіть 470 було б недостатньо, і потрібно робити набагато більше. Хоча першочергово, я думав, що ще друзям буду половину просто так роздавати.
– Брелоки чимось відрізняються між собою?
– Усі брелоки насправді однакові, в глобальному сенсі, відрізняються лише моделлю літака, з якого зроблені. Перші були з Су-34, збитого під Бородянкою, нещодавно зробили невеличку серію з К-52, а зараз випускаємо продукцію з Мі-24, який збили над Київським водосховищем.
– А щодо дизайну, яка між ними різниця?
– Кожен брелок має унікальний номер та напис англійською мовою: «Дякуємо, що підтримуєте Збройні Сили України». Також брелоки супроводжуються підкладкою з написом: «Зроблено в росії та перероблено в Україні», картою Київської області, зображенням скульптури Батьківщини-Матері й інформацією про літак. Так, на мій погляд, виглядає більш презентабельно.
– Чи складні у виготовленні такі брелоки?
– Їх досить легко виробляти, бо будь-яка майстерня, в якій є станки по металу, може зробити вам такі самі. Нічого технологічно складного немає у виробництві. Тобто, зробити дизайн, привезти матеріал і виготовити брелок. Але у нас працює ціла команда: дизайнер, який малює концепцію майбутнього брелока, люди, які відповідають на запити на пошті та відправляють продукцію. Закупка дронів покладена на людей в США, а інші ж доставляють вже по Україні прямо в руки військовим. Зараз вони, наприклад, готуються до поїздки на південь України, щоб там роздати дрони.
– Як і за яку ціну можна придбати брелок?
– Можна зайти на наш сайт і задонатити. Якщо надходження більше ніж тисяча доларів, ми відправляємо брелок. Знаєте, мої знайомі розділились на 2 табори: одні казали, що ніхто не дасть стільки грошей за брелок, інші навпаки переконували мене в тому, що ціна занизька. Але зараз я впевнений, що якби ми поставили більше, то їх би теж розібрали. Але люди, дійсно, готові платити більше ніж тисячу. Найбільший донат був 10 тисяч доларів.
– Люди дійсно готові віддавати таку суму за сувенір?
– Якщо розглядати це як покупку брелока, то так, це дивно. Але якщо ти донатиш на ЗСУ тисячу доларів і ще й отримуєш презент за це, то це інша справа. Тому ми їх не продаємо, а даруємо за донат від 1000 доларів.
– З яких країн найбільші надходження?
– Найбільше – США, країни Європи, Нова Зеландія, Австралія, Південна Африка, Бразилія, Аргентина, звідусіль. Я першочергово орієнтувався на іноземну аудиторію. Я одразу писав, що не хочу збирати гроші в Україні. Але пообіцяв подарувати всім охочим українцям вже після перемоги. Десь я протримався трохи менше ніж добу, бо багато українців теж хочуть, навіть впливових, які не погодились із моєю думкою і сказали, що вони хочуть задонатити і отримати прямо зараз. Я здався досить швидко.
– Як думаєте, в чому секрет Вашого успіху?
– Мені, звичайно, хочеться сподіватись, що мій бекграунд допоміг мені зробити все правильно, але тут трохи інше: я думаю, що нам донатять, тому що хочуть допомогти українській армії. Це не моя заслуга, це заслуга наших захисників.
– Розкажіть про фідбек від захисників.
– Вони всі завжди задоволені, коли в них є дрони, вони ще потім телефонують, що втратили дрон і їм треба ще. До початку широкомасштабного вторгнення у мене була рекламна агенція, офіс якої зараз перетворився на штаб-музей. Хлопці, яким ми відвозили дрони, привозять сюди уламки снарядів, футляри від боєприпасів, тим самим поповнюючи колекцію.
– Улюблений експонат?
– Звичайно, залишки крила Су-34, бо саме з нього все і почалось.
Ставити виробництво на конвеєр та робити з брелоків бізнес в майбутньому чоловік не збирається. Говорить, що цілком задоволений роботою, яка була в нього до початку широкомасштабного вторгнення. А від виробництва брелоків йому потрібно лише – зібрати гроші, придбати дрони й передати військовим на передову, щоб пришвидшити закінчення війни та перемогу.
Відео Євгеній Тристан та Сергій Місюра
@armyinformcomua
Викрито керівників двох оборонних держпідприємств, які організували схему фіктивного працевлаштування для подальшого бронювання від мобілізації.
Бійці 3-ї бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочан «Спартан» Нацгвардії відзначилися на Покровському напрямку.
Професійна зачистка росіян у Куп’янську. Піхотинці 41 механізованої бригади ліквідували двох окупантів, які ховалися в приватному будинку.
Міноборони пояснює, хто саме має право на цю пільгу, на які кредити вона не поширюється та які документи потрібні для її оформлення.
18 лютого відбувся черговий раунд тристоронніх переговорів у форматі Україна–США–РФ. Робота була інтенсивною і предметною.
Бійці 25-ї повітрянодесантної Січеславської бригади евакуювали половецьких баб XI–XIII ст. — унікальні кам’яні пам’ятки степової доби.
Стрілець. Обирай посаду зараз, не чекай поки тебе розподілять!
від 20000 до 120000 грн
Львів, Львівська область
Як наголошено на офіційному ресурсі Командування ОЗС НАТО з питань трансформації, Спільний центр аналізу, підготовки та освіти JATEC, а саме так розшифровується ця…