Полк проводить розвідувальні та ударні операції вздовж усієї лінії фронту з метою зменшення стратегічних спроможностей агресора та загального ослаблення його наступального потенціалу. Підрозділ…
Про це під час брифінгу «Фейки про НАТО в окупованому Криму» повідомив голова управління з правових питань та закордонних справ Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.
— росія роками залякувала населення півострова, ототожнюючи Альянс із фашизмом і говорячи, що він хоче стоптати Україну. Якщо в 1990–2000-х роках росія залякувала громадян України загрозою НАТО за допомогою підкуплених політиків, то з 2014-го російська влада почала відкрито називати НАТО ворогом та звинувачувати його в загрозах і недружніх діях, — зазначив він.
Ескендер Барієв нагадав, що ще у 2006 році Верховна Рада АРК ухвалила протизаконне рішення про оголошення півострова «територією без НАТО».
Що цікаво, з початком широкомасштабного вторгнення рф в Україну російські окупанти всерйоз почали формувати громадську думку про те, що вони воюють саме з Альянсом. Про це під час онлайн-включення на брифінгу розповів менеджер Кримськотатарського ресурсного центру Сергій Пархоменко.
Він зауважив, що у квітні-травні цього року російські пропагандисти активно виправдовували вторгнення рф тим, що у разі вступу України до НАТО, той спробує повернути Крим військовим шляхом.
— Влітку окупанти вже почали говорити про те, що НАТО розв’язує третю світову війну. У липні ж узагалі роспропагандисти почали крутити меседжі про те, що росія вже воює з НАТО, а не з Україною. Однак, попри істерію кремля, Україна неодмінно поверне Крим, незалежно від того, буде вона членом Альянсу чи ні, — відзначив Сергій Пархоменко.
На думку Сергія Пархоменка, найбільшу загрозу дезінформація становить для осіб 14–25 років. Він зазначив, що російська пропаганда дуже добре працює на рівні шкіл та вищих навчальних закладів та відзначив особливу роль у цьому регіональних відділень загальноросійських ЗМІ на кшталт «риа-новости» та «комсомольской правды». Із соцмереж роспропагандисти віддають перевагу Telegram — як каналам офіційних ЗМІ, так і місцевим паблікам.
Керівник проєктів з росії та країн-партнерів Східної Європи Управління громадської дипломатії штаб-квартири НАТО Беата Паташова, яка також взяла участь у заході дистанційно, розповіла про помічену під час саміту Альянсу в Мадриді синхронність у поширенні фейків про НАТО російськими і китайськими пропагандистами.
Беата Паташова зазначила, що підхід НАТО до протидії дезінформації полягає у швидкій реакції, вибірковості (іноді спростування фейків може навпаки сприяти їхньому поширенню), уважному відстеженні інформаційного простору для виявлення дезінформації і її аналізу, співпраці з партнерами. Вона відзначила високу стійкість громадян України до дезінформації, попри те, що з 2014 року саме українці є головною мішенню російської пропаганди.
— Україна бореться з російською агресією на землі, у повітрі, на морі, а також в інформаційному і кіберпросторі, — додала Беата Паташова.
Фото автора
@armyinformcomua
Контррозвідка Служби безпеки України спільно з Нацполіцією провела масштабну спецоперацію, у результаті якої затримали вісьмох російських агентів в Одесі, та двох у Львові.
Навідник РСЗВ «Град» на псевдо «Чорний», вчитель математики за освітою та рок-музикант у душі, розповів про свою бойову роботу на Донеччині, про те, як скриня з інструментами врятувала йогу ногу від FPV-дрона, та чому залп «Граду» іноді нагадує йому музику «Metallica».
Бійці 425 окремого штурмового полку «Скеля» показали, як ганяють розгублених та наляканих російських військових посадками та дорогами смерті.
Начальник зенітної ракетної обслуги, старший лейтенант на псевдо «Шустрий», який у дитинстві мріяв стати музикантом, за час повномасштабного вторгнення разом зі своїм підрозділом знищив російський бомбардувальник Су-24 та два ударні дрони типу «Shahed».
Українська розвідка перехопила розмову мешканки Бєлгородської області рф, яка у стані апатії та розпачу розповідає про життя під постійними атаками дронів і пригнічені настрої серед місцевих жителів — наслідок війни, розв’язаної Кремлем.
Прикордонники Могилів-Подільського загону затримали 37-річного мешканця Полтавської області, який намагався незаконно покинути країну, перепливши Тису на каяку.
від 24000 до 54000 грн
Степанівка, Сумська область
від 30000 до 120000 грн
Івано-Франківськ, Івано-Франківська область
від 21400 до 121400 грн
Дніпро
31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського
Полк проводить розвідувальні та ударні операції вздовж усієї лінії фронту з метою зменшення стратегічних спроможностей агресора та загального ослаблення його наступального потенціалу. Підрозділ…