У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Після початку широкомасштабної агресії росії проти України питання поглиблення інтеграції нашої держави до Євросоюзу набуло нових сенсів. 28 лютого Україна подала заявку на членство в ЄС, а навесні надіслала відповіді Єврокомісії щодо показників розвитку нашої держави. Основною темою переговорів української дипломатії з європейськими колегами стало надання Україні кандидатського статусу. Рішення дізнаємося на саміті ЄС 23–24 червня. Детальніше про це кореспонденту АрміяInform розповіла генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Наталія Форсюк.
— Які у Вас очікування стосовно шансів України щодо отримання статусу кандидата в члени Євросоюзу?
— Відверто скажу, очікуємо, що наші шанси дуже великі. Адже президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що нас вже бачать у європейській родині. Ми розраховуємо, що це буде статус кандидата, але є ще вірогідність отримання статусу потенційного кандидата. Останній є для нас менш важливим, але це наші перспективи.
За даних умов розраховуємо отримати, власне, статус кандидата — навіть якщо для цього треба буде виконати умови, щоб перейти до переговорного процесу.
Статус кандидата відкриває для нас кардинально нові можливості. По-перше, це доступ до фондів Європейського Союзу, щоб підтримувати різні сфери нашого життя — від розбудови інфраструктури до аграрного сектору. І це вже будуть не кредитні кошти, а спеціально виділені фонди, якими користуються країни, що мають статус кандидата.
На жаль, статус потенційного кандидата таких фондів не передбачає. Але в будь-якому разі ми розраховуємо отримати один із двох статусів — кандидата чи потенційного кандидата.
— Як саме здійснюється комунікація з європейськими партнерами?
— Перш за все, триває робота на рівні Європейської комісії, а також на двосторонньому рівні з країнами-членами. Наразі відбувається серія візитів віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, заступника міністра закордонних справ України Еміне Джапарової, міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова.
Є певний пул країн, до яких вони здійснюють спеціальні роз’яснювальні візити. Важливо, щоб усі країни ЄС одноголосно підтримали надання Україні статусу кандидата — навіть якщо для цього треба буде виконати якісь умови.
Тому робота з країнами-членами Євросоюзу є досить важливою.
Україна вже надала відповіді на запитальник. Ця процедура завжди передує процесу ухвалення рішень. Ми надали їм 9 томів відповідей у досить стислі терміни. З боку уряду, центральних органів виконавчої влади ми зробили все від нас необхідне.
Поки що жодного уточнюючого запитання з боку Єврокомісії не надходило. Це означає, що відповіді є достатніми, вичерпними. З формальної точки зору все дотримано.
Тепер Єврокомісія готує рекомендації щодо цього запитальника (документ буд оприлюднено 17 червня. — Ред.), аби Рада Європи згодом могла проголосувати за те чи інше рішення. Наразі робота йде на дипломатичному рівні, а також між парламентарями. Я знаю, що тривають переговори нардепів України і з депутатами Європарламенту, колегами з інших парламентів.
— Які б Ви окреслили основні виклики, що виникли після початку широкомасштабної агресії росії для євроінтеграції нашої держави?
— Виклики такі, що ми маємо обмежені ресурси — як фінансові, так і людські. Головний акцент, звичайно, на обороні. Для Європейського Союзу, за нормальних умов, у яких вони перебувають, це є верховенство права, боротьба з корупцією тощо.
Основним викликом, на мій погляд, є те, що дуже великі ресурси держави йдуть на подолання економічної кризи та російської агресії — що й зрозуміло. Ті питання, які є найважливішими для Єврокомісії, природнім шляхом відійшли для України на другий план.
Для того, щоб працювало верховенство права, насамперед треба захистити свою державу. Оцей момент, наскільки Україна здатна буде забезпечити верховенство права відповідно до копенгагенських критеріїв, можливо, буде цікавити наших партнерів.
Прогнозувати, скільки буде тривати ця війна, на жаль, ніхто не може. Відповідно не зрозуміло, скільки часу нам треба саме для забезпечення верховенства права на всій українській території.
— Чи усвідомлюють європейські партнери те, що відбудова України є дуже важливим проєктом, зокрема для зупинення російської агресії?
— Думаю, що вони це дуже добре усвідомлюють. Питання в тому, що в європейців є певні свої страхи. Зрозуміло, що поки триває війна, членство України в ЄС навряд чи буде можливим.
Ніяка країна ЄС не перенесе подібних викликів. Ми впевнені, що за належної підтримки європейських партнерів, процес надання подальшої допомоги буде затверджено максимально швидко, аби протидіяти росії.
Підтримка України є безпрецедентою в якому сенсі — наша угода про асоціацію з ЄС ніколи не передбачала перспективи членства. Документ, у якому стверджувалося про поглиблену економічну, політичну, наукову інтеграцію. Але перспективи членства там не було прописано.
Наразі головною метою України є саме членство в Євросоюзі. Це є дуже великий крок, адже існує політичний діалог виключно про членство. На жаль, через трагічні обставини, сталися такі дипломатичні зміни.
У Чорному морі 2 ворожі кораблі, які є носіями крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 8 ракет.
Упродовж доби окупанти завдали 177 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області.
На фронті відбулося 105 бойових зіткнень. Найгарячішою ситуація залишається на Курахівському напрямку, також ворог активний на Лиманському, Покровському та Куп’янському напрямках.
Стати снайпером може не кожен — потрібен гострий зір та інші фізичні та психологічні дані. Так само не кожному дано стати військовим капеланом — необхідне поєднання віри, моральних якостей, відповідної освіти.
На виставці ADD 2024 у Південно-Африканській Республіці місцевий зброярський концерн Paramount Group представив свою бойову броньовану машину MBOMBE 8 з новим дистанційним модулем.
Намалювати в фотошопі табличку на хресті, щоб розігнати фейк про кількість загиблих українських військових – російські пропагандисти не мають нічого святого.
Захищаємо світ
від 21000 до 121000 грн
Володимир, Волинська область
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…