ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Маріуполі ветерани вручили відзнаку «Багряний Хрест» тим, хто не втомився від війни

Армія і суспільство Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 9 Жовтня 2021, 12:12

8 жовтня в Маріуполі було презентовано першу громадську заохочувану відзнаку під назвою «Багряний Хрест», яку ініціювали ветерани. Нагороду отримають пересічні громадяни, які упродовж останніх 7 років підтримували та продовжують підтримувати українську армію.

За словами Оксани Коляди, керівниці проєкту «Простір можливостей», який спільно з Українським інститутом національної пам’яті розробив та презентував дану відзнаку, «Багряний Хрест» став першим в історії України елементом «зворотного зв’язку» від ветеранів до суспільства, яке не втомилося від війни, що триває вже восьмий рік.

— Упродовж останніх семи років ветеранська спільнота пройшла довгий та важкий шлях інституційного розвитку, набула суб’єктивності і готова надіслати сигнал «ми вміємо дякувати тим, хто нас підтримує», — зазначила активістка.

Вчора перші десять осіб отримали «Багряний Хрест». Римар Анастасія представляє громадську організацію «Добровольці». З 2015 року протягом чотирьох років вона та інші її однодумці займалися вирішенням питання щодо отримання статусу учасника бойових дій для тих, хто брав участь у боях на Донбасі у складі добровольчих батальйонів.

— Я знаю, що всі ті люди, які зверталися по допомогу до «Добровольців», вдячні нам. Але отримати таку нагороду дуже і дуже приємно, — усміхається Анастасія.

Вручення даної відзнаки відбуватиметься щорічно. Визначати імена номінантів буде наглядова рада, до складу якої входять такі відомі українці, як Ігор Гордійчук — Герой України, учасник бойових дій; поет та музикант Андрій Антоненко та інші.

Читайте також  «У Маріуполі за участю Головнокомандувача ЗС України відбувся онлайн-форум «Всеукраїнський діалог Ветерани – Громада».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Вже п’ять країн-членів НАТО приєдналися до відбудови військових реабілітаційних центрів в Україні

Вже п’ять країн-членів НАТО приєдналися до відбудови військових реабілітаційних центрів в Україні

До відбудови та модернізації центрів для реабілітації військовослужбовців Сил оборони приєдналися п’ять країн-членів Північноатлантичного альянсу.

«Знову Дмитро» — боєць Повітряних Сил ЗСУ записав на свій рахунок вже десятий «шахед»

«Знову Дмитро» — боєць Повітряних Сил ЗСУ записав на свій рахунок вже десятий «шахед»

Боєць мобільної вогневої групи зенітної ракетної Одеської бригади на ім’я Дмитро записав на свій рахунок вже десятий ворожий безпілотник.

Повідомлено про підозру терористам із катівні «Ізоляція», які знущалися з мешканки Донеччини

Повідомлено про підозру терористам із катівні «Ізоляція», які знущалися з мешканки Донеччини

Нацполіція у взаємодії з Головним управлінням розвідки Міноборони України встановили особи двох терористів з фейкового «мдб днр», які катували та вчиняли сексуальне насильство щодо мешканки Донеччини.

ССО зірвали наступ на Куп’янськ, «Трійка» провела зачистку на Донеччині, купа мертвої русні: стрім

ССО зірвали наступ на Куп’янськ, «Трійка» провела зачистку на Донеччині, купа мертвої русні: стрім

ССО зірвали просування росіян поблизу Куп’янська. Спершу ударні дрони загнали окупантів у будинок.

DFNC³: перші підсумки Міжнародного форуму оборонних індустрій

DFNC³: перші підсумки Міжнародного форуму оборонних індустрій

У Києві закінчує свою роботу третій Міжнародний форум оборонних індустрій — DFNC³, який вже став щорічним майданчиком, де формуються рішення для зміцнення української оборонної промисловості та побудови арсеналу вільного світу.

Кордон за координатами: комісія України та Угорщини обговорила обслуговування прикордонної смуги

Кордон за координатами: комісія України та Угорщини обговорила обслуговування прикордонної смуги

У місті Чоп представники управління воєнно-топографічного і навігації Командування Сил підтримки ЗС України разом із представниками угорської делегації провели робочу зустріч спільної технічної групи Прикордонної Комісії.

ВАКАНСІЇ

Начальник служби захисту інформації в автоматизованих системах

від 51000 до 51000 грн

Запоріжжя

79 окремий батальйон 102 ОБр Сил ТрО

Водій, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Лозова

Військова частина А7290

Майстер цеху, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Вознесенськ

Військова частина А2920

Командир протитанкового взводу

від 55000 до 130000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Майстер цеху, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Вознесенськ

Військова частина А2920

Снайпер

від 40000 до 120000 грн

Житомир

1 ОБрСпП ім. Івана Богуна

--- ---