ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Питання політичних в’язнів, яких утримують на окупованих територіях і в Росії, обговорили в Офісі Президента

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 23 Жовтня 2021, 8:26

Радник – уповноважений Президента України з питань забезпечення прав захисників України Альона Вербицька провела засідання робочої групи щодо захисту прав політичних в’язнів, яких утримують на тимчасово окупованих територіях та в Російській Федерації, інформує Офіс Президента України.

У засіданні взяли участь представники громадських організацій, секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та Служби безпеки України.

«Я нещодавно була включена до гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи для того, щоб представляти питання, які порушуватимуться в межах цієї робочої групи щодо полонених та зниклих безвісти», – розповіла радник – уповноважений Президента.

Учасники засідання обговорили законодавчі ініціативи щодо соціального та правового захисту політв’язнів і членів їхніх сімей. Представники робочої групи висловили сподівання, що всі фракції Верховної Ради підтримають законопроєкт «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей», який Президент Володимир Зеленський подав до парламенту як невідкладний.

Представники правозахисних організацій запропонували органам державної влади опрацювати рекомендації для ОБСЄ щодо проблематики політичних в’язнів.

На засіданні наголошувалося на важливості посилення комунікації між родинами політв’язнів та представниками СБУ, які відповідають за цей напрям роботи.

Також ішлося про участь благодійних організацій у відправленні гуманітарних вантажів для родин політичних в’язнів.

Крім того, робоча група підтримала рішення про звернення до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій щодо необхідності врегулювання механізму виплати соціальної допомоги політв’язням, які повернулися додому.

На засіданні також було ухвалено рішення про співпрацю з іноземними посольствами задля актуалізації питання щодо виконання домовленостей, досягнутих у межах «Нормандської четвірки» стосовно роботи гуманітарної місії на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Головком ЗСУ: Сили оборони просунулись на 1,6 км у Покровському районі та продовжують знищення ворога

Головком ЗСУ: Сили оборони просунулись на 1,6 км у Покровському районі та продовжують знищення ворога

Попри невдалі спроби російських військ просунутися на окремих напрямках, підрозділи Сил оборони України продовжують активно діяти, знищуючи противника та покращуючи свої позиції.

«На сітках зависають, або ж випалюють дірки» — на Оріхівському напрямку росіяни полюють на логістику

«На сітках зависають, або ж випалюють дірки» — на Оріхівському напрямку росіяни полюють на логістику

На деяких відтинках Оріхівського напрямку Сили оборони мали тактичний успіх, звільнивши декілька кілометрів української території. У зоні ж відповідальності 118-ої бригади, поблизу самого Оріхового, вони стримують атаки росіян, які застосовують велику кількість дронів.

Міноборони створює комплексну систему збереження психічного здоров’я особового складу

Міноборони створює комплексну систему збереження психічного здоров’я особового складу

Міністерство оборони України наказом від 08 жовтня 2025 року № 668/нм затвердило Основні засади збереження психічного здоров’я особового складу в системі Міністерства оборони України та Операційний план заходів з їх реалізації у 2025‒2027 роках.

«Паливо економили — життя теж»: дронарі знищили двох окупантів на одному мотоциклі

«Паливо економили — життя теж»: дронарі знищили двох окупантів на одному мотоциклі

На Лиманському напрямку пілоти батальйону «Signum» під час вечірнього вильоту знищили двох російських окупантів на мотоциклі та вантажну «Буханку», влучивши FPV-дронами точно в цілі.

Затримано агента рф, який коригував масований удар по Харкову 5 червня 2025 року

Затримано агента рф, який коригував масований удар по Харкову 5 червня 2025 року

Правоохоронні органи викрили агента рф, який коригував російський масований удар по Харкову 5 червня 2025 року.

Дві людини загинуло унаслідок ворожих обстрілів Донеччини

Дві людини загинуло унаслідок ворожих обстрілів Донеччини

Через російські обстріли дві людини загинуло та ще п’ять зазнали поранень.

ВАКАНСІЇ

Водій в Збройних Силах України

від 21000 до 130000 грн

Одеса, Одеська область

Командир відділення БпЛА

від 21000 до 121000 грн

Львів

125 ОБр СВ ЗСУ

Військовослужбовець в ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Дружківка

Старобільський РТЦК та СП

Кухар

від 20000 до 25000 грн

Львів

Військова частина А0583 (ВСП)

Командир катера

від 22000 до 100000 грн

Київ

Військова частина А4269

Старший сапер-гранатометник, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

--- ---