ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Нова оптико-прицільна станція виявляє цілі на відстані майже 15 кілометрів

Прочитаєте за: 3 хв. 9 Вересня 2021, 11:53 10

Державне підприємство «Ізюмський приладобудівний завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розробило високоточну оптико-прицільну станцію наведення ОПС-3. Цей виріб створений у тісній кооперації з ДП «Державне київське конструкторське бюро «Луч». 

Як розповів кореспонденту АрміяInform заступник директора – головний конструктор ДП «Ізюмський приладобудівний завод» Валерій Коваленко, оптико-прицільна станція розроблена у двох варіантах: ОПС-3 для навідника та ОПС-3К для командира. Вона призначена для спостереження, вибору і супроводження цілі, визначення дальності по цілі в денних та нічних умовах, а також формування на програмній відстані лазерного інформаційного поля управління протитанковою ракетою (у варіанті для навідника).

Оптико-прицільна станція має два контури стабілізації e кожній площині. Це забезпечує високу точність стабілізації при кліматичних та механічних впливах, яким виріб піддається під час експлуатації на різних типах бронетехніки, як то БТРи, БМП, танки. Наприклад, для того, щоб запустити протитанкову ракету з високою влучністю, необхідно забезпечити мінімальне відхилення поля керування ракетою від точки прицілювання. За наявними нині вимогами, цей показник має перебувати в межах 500 мм. Але в «ізюмському» приладі завдяки застосуванню сучасних технологій при його виготовленні точність наведення вдалося покращити до 350 мм. 

Головний конструктор ДП «Ізюмський приладобудівний завод» Валерій Коваленко демонструє високоточну оптико-прицільну станцію наведення ОПС-3

 

ОПС-3 має: тепловізор з дальністю виявлення цілей до 14,5 км та розпізнавання цілей до 6 км; лазерний канал наведення (для станції навідника, у варіанті для командира цей канал відсутній), який дозволяє запускати ракети на відстані до 7 км; два телевізійні канали вузького та широкого поля зору з дальністю виявлення цілей до 12,5 км, в яких використовуються цифрові камери з високою роздільною здатністю, та лазерний далекомір із максимальною вимірювальною здатністю до 10 км (довжина хвилі становить 1,54 мкм, що безпечна для ока людини).

До речі, точність наведення ракети досягається саме через забезпечення високої точності зведення між вузьким полем телевізійного, тепловізійного та лазерного каналу керування ракетою. При певних температурних та механічних впливах розбіжність між ними має становити не більше ніж 20 секунд. Як зазначив Валерій Коваленко, вирішити таке непросте завдання вдалося завдяки впровадженню при виготовленні ОПС-3 найновіших світових розробок, а також власних напрацювань у цій галузі. 

За словами Валерія Коваленка, до кінця поточного року фахівці підприємства планують провести попередні заводські випробування ОПС-3, а вже наступного – разом зі спеціалістами ДП «Державне київське конструкторське бюро «Луч» перевірити цей виріб безпосередньо у складі самохідного протитанкового ракетного комплексу «Штурм-СМ».

Читайте також: 

Український «джип» для війська: початок державних випробувань – 11 жовтня 2021 року

«Міноборони з 2022 року збільшить перелік озброєння та військової техніки, які мають закуповуватись за відкритими процедурами», – Олександр Носов

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Озброєння та техніка, Публікації