Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
Близько 700 хлопців та дівчат, які навчаються на факультеті з підготовки офіцерів запасу за контрактом Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, нині проходять навчальні збори.
За словами Командування видового вишу, усі майбутні офіцери запасу є представниками 33 вищих цивільних навчальних закладів, розташованих у Харківській, Полтавській, Чернігівській, Вінницькій, Миколаївській, Херсонській, Донецькій та Луганській областей. Навчання тривало за спеціальностями інженерно-авіаційної служби, фахівців протиповітряної оборони та іншими напрямками.
‒ Протягом дворічного терміну навчання наші вихованці здобували теоретичні знання з основних предметів бойової та інших підготовок, ‒ каже декан факультету полковник запасу Сергій Ворошилов. – Їх навчали викладачі військового університету із бойовим досвідом. За два тижні вони складуть Військову присягу на вірність Українському народові та згодом їм присвоять офіцерське звання «молодший лейтенант запасу».
Він додав, що програма навчальних зборів дуже насичена та має за мету в максимально стислі терміни закріпити їхні теоретичні знання практичними навичками та вміннями.
До речі, заняття з основних предметів військової підготовки відбуваються як у спеціалізованих аудиторіях, так й на полігонах, тактичних полях.
Насамкінець зборів вихованці виконають бойові стрільби із автомата, кулемета, пістолета, а також кидання гранати. Тому нині вони до автоматизму відпрацьовують алгоритми своїх дій на навчальному полігоні ХНУПСу.
‒ Добрі результати на польових заняттях показують дівчата, яких приблизно половина від усіх вихованців випускного курсу нашого факультету. Із власного досвіду скажу, що відсоток призову на дійсну військову службу серед представниць чарівної статі також трошки більший порівняно із хлопцями, ‒ насамкінець зауважив полковник запасу Сергій Ворошилов.
фото Ірини Малиновської
Боєць 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади з позивним «Кубік», командував підрозділом, який 5,5 місяців тримав оборону.
Жінки-добровольці, які раніше відбували покарання, тепер опановують безпілотні комплекси в батальйоні «Шквал» 1-го штурмового полку імені Дмитра Коцюбайла.
Від початку доби агресор 41 раз атакував позиції Сил оборони. Понад половина бойових зіткнень припала на Костянтинівський та Покровський напрямки.
Бійці 425-го штурмового полку «Скеля» з позивними «Джокер» та «Мессі» в рукопашному бою взяли двох окупантів у полон.
Пілоти 1-го батальйону «Хижаки висот» 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка повідомили про чергове поповнення обмінного фонду.
Бійці Зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 53-ї механізованої бригади імені князя Володимир Мономаха зняли відстріл ворожих БПЛА на GoPro.
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….