ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Що роблять ССО… на канікулах!?

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Червня 2021, 20:06

Зазвичай курсанти, які навчаються у військових вишах, чекають літньої канікулярної відпустки, рахуючи дні. Там, мовляв, буде місяць тотального відпочинку: пікніки, дівчата, машини, дискотеки, спання аж до обіднього часу. Одним словом – те, чого зазвичай бракує молоді у процесі навчання у військових навчальних закладах.

Але існують і форми альтернативного відпочинку. Та ще й з педагогічною практикою. До прикладу, так роблять на факультеті підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення Військової академії (місто Одеса). Вже кілька років поспіль вони скеровують курсантів, які демонструють відмінні показники у навчанні, дисципліні та спорті у Карпати, брати участь у вишкільних таборах, що проводить Навчально-виховний центр «Гайдамацька Січ» для підлітків.

Завдання курсантів – бути інструкторами та старшими товаришами для дітей. А заодно, відточити майстерність наставника, психолога й організатора. Адже за короткий час (зміна в таборі триває десять днів) потрібно завоювати прихильність і увагу такої різної за характерами аудиторії, як школярі.

– Ми співпрацюємо з факультетом, де готують офіцерів для ССО та розвідки українського війська вже третій рік поспіль надзвичайно продуктивно. Хлопці викладаються на всі сто відсотків. Постійно мають активність для наших вихованців. Роблять з ними фізичні вправи, ходять у гори, навчають азів «рукопашки», організовують заняття з надання першої домедичної допомоги, влаштовують навіть радіотренування з переговорів по портативній рації. Одним словом, на місці не сидять від перших променів сонця аж до відбою. Та й самі відпочивають, бо навколо – чудова природа Карпат. Це не казарма, все ж таки, – говорить голова НВЦ «Гайдамацька Січ» Вадим Кіров.

Цього року в нього гостюють двоє юнаків, які поповнять лави офіцерів Сил спеціальних операцій ЗС України. Іван та Андрій (імена, звісно, не справжні, адже така вже в хлопців робота) кажуть, що їм така канікулярна відпустка подобається.

– Вдома, звісно, друзі, батьки, хатні справи. Але за тиждень-другий вже захотілося б якихось змін: кудись бігти, щось робити. Тут ми не лише відпочиваємо душею і тілом, а й з користю проводимо час. З арсеналу наших знань і умінь даємо дітям те, що точно не зашкодить: бути фізично розвинутим, уміти захиститися, допомогти постраждалому. Крім того, потроху розповідаємо про те, що таке служба в ССО. А ввечері сідаємо біля ватри з гітарою і співаємо «Тихо прийшов, тихо пішов». Пісню воїнів спецпризначення, яку наші юні друзі вже вивчили, – розповідають курсанти.

Організатори вишкільного табору в Карпатах зазначають, що торік через карантинні заходи було неможливо організувати активний відпочинок дітям. Тепер така можливість є. Зміни по півтора десятка дітей в кожній триватимуть все літо. Долучитися зможуть всі охочі. Зокрема, діти з родин учасників російсько-української війни.

– Нещодавно ми брали участь у семінарі «Школа виховників джур», організованого під патронатом Львівської облдержадміністрації. Надихнулися новими ідеями. У наших вишколах діти отримують не лише фізичну активність, а й багато займаються вивченням історії України, національно-визвольних змагань. Розвиваються творчо: малюють, співають. Словом, отримують повний цикл відпочинку і розвитку на природі, – розповіла Зоряна Ганкова, інструктор НВЦ «Гайдамацька Січ».

13

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: