ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Після ампутації ноги вчитель біології повертається у військо

Life story
Прочитаєте за: 4 хв. 18 Грудня 2020, 20:13

Головний сержант одного зі взводів окремої гірсько-штурмової бригади Олексій Сеник перед другою ротацією в район проведення ООС мав погане передчуття. Був майже впевненим —щось станеться з ним зле. Затримавшись ще на місяць понад запланований термін ротації, він зазнав важкого поранення, внаслідок якого йому ампутували ліву ногу.Після перебування у відділенні реабілітації пацієнтів з ампутованими кінцівками Військово-медичного клінічного лікувально-реабілітаційного центру (м. Ірпінь) Олексій Леонідович обов’язково повернеться до військової служби. Він це твердо вирішив, а родина підтримала.

Як шкільний вчитель став головним сержантом

За плечима у співрозмовника— 24 роки роботи вчителем біології на Хмельниччині. З перших днів подій на Сході прагнув поповнити ряди захисників. Проте вийшло це лише у 2016-му. Про цю історію Олексій Сеник розповідає так: «На власному прикладі хотів показати учням, що таке патріотизм. 27 квітня 2016-го підписав контракт із Летичівським райвійськкоматом. А в жовтні відкомандирували до окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого. Рік пробув на Луганщині. Восени 2017 року повернувся додому, побув трохи й торік у листопаді попрямував до окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Опинився на Донеччині. Моя ротація мала тривати півроку. Я лишився ще. На сьомому місяці зазнав поранення.

Запитую, що вразило під час першої поїздки в район проведення АТО. Співрозмовник трохи замислюється…

— Та звичайне життя, лише відчувається більша відповідальність, бо усвідомлюєш, де перебуваєш, що може статися. Виникали побутові проблеми: де помитися й попрати. Годували добре. Згодом на ВОПі самі зробили лазню. Воду гріли буржуйкою. І нічого страшного, що на стінках іній 5 сантиметрів, ще й шалений мороз. Нормально. Купили пральну машину, — розповідає Олексій Леонідович.

В окопах виживають завдяки друзям

За словами головного сержанта, морально витримати навантаження допомагали друзі поруч. Особливо дружний—колектив у механізованій бригаді. Коли Олексій Сеник зазнав поранення, саме ця бригада оголосила збір допомоги для нього.

Знайшов друзів він і серед гірських штурмовиків.

— У мене було два хороші друга. Один з них —Василь Васильович, колишній міліціонер з Чернівців, який пішов захищати Україну. Інший — прапорщик Женя, який перевівся з небойової бригади, родом з Кременчука. Ми разом ходили на чергування на спостережник, — ділиться Олексій Леонідович.

З молоддю головний сержант теж знайшов спільну мову, бо працював на рівні з усіма, попри вік. Якось самотужки зголосився копати й зірвав спину. Пролежав тиждень під крапельницями. Пригадує, як звільняли від снігу дорогу в село, аби виїхати машиною по воду. «Відкинули» близько кілометра шляху. Проте так і не змогли виїхати. До села лишалося кілометри чотири. Загалом будні мало чим різнилися між собою: чергування, огляд і чищення зброї, приготування їжі, відпочинок.

— Командиром у нас був випускник військового вишу, хлопчина років 23. Як сержант я показував приклад іншим у ставленні до нього, попри його молодість. Він командир, офіцер, і його слід поважати. Навзаєм він з такою ж повагою ставився і до підлеглих, — каже Олексій Сеник.

Білий спалах, потік теплого повітря — все, що пам’ятає про вибух

Олексій каже, що добре не пам’ятає момент поранення.

— Ми пішли на чергування в ніч з 6 на 7 червня, якраз напередодні Зелених свят. Чергування розпочиналося о десятій. Прийшли трохи раніше, чули перестрілку зі стрілецької. Потім по нас ударили великим калібром: спершу з СПГ, потім почали крити 120-ми. Одна з мін прилетіла до нас. Пам’ятаю лише білий спалах і потік теплого повітря. Уперше приходив до тями біля бліндажа, коли мене виносили. Вдруге, коли перевантажували з нашої машини у«швидку». Прокинувся наступного ранку, коли нас відправляли на Харків, — пригадує співрозмовник.

Його побратими розповіли, що мішками із землею поранених присипало добряче. Санінструктор Оля відкопала, вколола знеболювальней надала першу меддопомогу. Троє хлопців потім виносили важкопораненого. Під час евакуації до машини бойовики посилили обстріл.

Мрію облаштувати пасіку й посадити садок

До Військово-медичного клінічного лікувально-реабілітаційного центру в Ірпінь Олексій Сеник потрапив 27 серпня. Тут став на протез. Хизується електронною ногою, жартома називаючи себе Термінатором. Для страховки спирається на тростину — дається взнаки контузія.

Після реабілітації Олексій Леонідович твердо вирішив повернутися служити у Летичівський районний ТЦК та СП. Для нього є відповідна посада — інструктор по роботі з резервістами. Дружина та двоє дорослих дітей підтримують. Жартома кажуть, що йому нічого робити вдома.

— Служитиму до 60 років, як дозволить здоров’я. Поволі син облаштує побутові умови вдома, аби я міг обходитися без сторонньої допомоги. В Ірпені дуже добре, все пристосовано для людей з обмеженими фізичними можливостями. До кінця життя займатимуся фізкультурою. Треба зміцнювати м’язи, які дозволяють рухатися на протезі. Що найважче? Усвідомлення, що не зможешжити так, як до поранення. Ані краплини не шкодую, що віддав своє здоров’я, — ствердно каже Олексій Сеник.

Наостанок спілкування Олексій Леонідович зізнався, що мріє облаштувати пасікуй посадити садок — від горіхів до персиків. Нехай і ця його мрія здійсниться!

Фото – з особистого архіву Олексія Сеника

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Рустем Умєров та глава МЗС Естонії обговорили посилення української ППО

Рустем Умєров та глава МЗС Естонії обговорили посилення української ППО

Міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся у середу, 15 січня, з главою МЗС Естонії Маргусом Цахкною.

Поблизу держкордону затримали незаконних «туристів» з неповнолітніми переправниками

Поблизу держкордону затримали незаконних «туристів» з неповнолітніми переправниками

На ділянці відділу «Красноїльськ» Чернівецького прикордонного загону прикордонний наряд спільно з оперативними співробітниками виявив двох чоловіків, які рухалися в бік державного кордону. За кількасот метрів від держрубежу їх було затримано.

Патрульні підловили окупанта прямо у туалеті

Патрульні підловили окупанта прямо у туалеті

Бійці Сил оборони зуміли підловити одного з російських військових у найнезручніший для нього момент.

Відала податками на окупованій Херсонщині: викрито чергову поплічницю росіян

Відала податками на окупованій Херсонщині: викрито чергову поплічницю росіян

Херсонська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо колишньої співробітниці податкової служби, яка звинувачується у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.

Імперія мазуту: росія готує «волонтерів» для очищення Керченської протоки

Імперія мазуту: росія готує «волонтерів» для очищення Керченської протоки

Окупаційні адміністрації готують нову партію «волонтерів» для ліквідації аварії танкерів у Керченській протоці. Зокрема, росіяни продовжують зганяти студентів на примусово-добровільні заходи з прибирання узбережжя Чорного моря від мазуту.

Еволюція по-російськи — окупант відмовився від прямоходіння, щоб врятуватися від дронів

Еволюція по-російськи — окупант відмовився від прямоходіння, щоб врятуватися від дронів

Пілоти 65 механізованої бригади «Великий луг» зафіксували російського солдата, який намагався рачки втекти від покарання.

ВАКАНСІЇ

Кухар

від 17000 до 25000 грн

Чернігів

11 державний пожежно-рятувальний загін

Бойовий медик взводу

від 21000 до 125000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

Навідник, військовослужбовець

від 21000 до 27000 грн

Білгород-Дністровський, Одеська область

Військова служба за контрактом

від 21000 до 123000 грн

Київ, Київська область

Головний сержант взводу

від 21000 до 51000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Кулеметник у військову частину

від 20000 до 190000 грн

Харків

415-Окремий Стрілецький Батальйон