Від самого початку широкомасштабного вторгнення «Яструби» ефективно й ефектно б’ють окупантів на сході та півдні України, застосовуючи широкий спектр безпілотних літальних апаратів — від…
Учасники форуму виробили єдині підходи до питань ґендерної рівності та напрями реалізації демократичного контролю над ЗСУ
Другий – завершальний день семінару – присвятили ключовим напрямам демократичного контролю над ЗС України й іншими військовими формуваннями.
– Під час першого блоку заходу, організованого співробітниками ОБСЄ в Україні за підтримки Міноборони, ми розглянули проблеми, застарілі стереотипи і ґендерну рівність у цілому. Посадовці Міністерства оборони, викладачі військових вишів, військовослужбовці Харківського гарнізону висловлювали свої думки і пропозиції, які ми обов’язково врахуємо в наступних зустрічах, – зауважив менеджер проєктів у військово-політичній сфері Координатора ОБСЄ в Україні Олександр Гладкий.
Так, узагальнюючи роботу першого дня семінару, радниця Головнокомандувача ЗС України з гендерних питань Вікторія Арнаутова презентувала Путівник з ґендерної інтеграції у Збройних Силах України.
– Документ спеціально розроблено для підвищення ґендерної обізнаності вищого керівного складу Міністерства оборони України та командирів усіх рівнів, ґендерних радників і співробітників уповноважених ґендерних підрозділів, – розповіла Вікторія Арнаутова.
Між іншим, вона запропонувала доповнити путівник слушними зауваженнями і змогла залучити до дискусій майже всіх присутніх на семінарі, які погоджувалися чи були категорично незгодні з її думкою.
На початку ж завершального дня семінару про законодавчу базу реалізації прав та свобод військовослужбовців ЗСУ розповів начальник відділу реалізації соціальних гарантій Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міноборони України Сергій Кучеренко.
Інші спікери розповіли про вже існуючі інститути контролю громадськості над силовими відомствами, спробували оцінити їхню ефективність та висловили своє бачення важливого питання.
Також розглянули і зв’язок армійців та правоохоронців з громадськістю як засіб взаємодії з громадянським суспільством.
Поговорили військовослужбовці та цивільні експерти й про державну мову як чинник національної безпеки, а потім погодилися з тим, що українська – ефективний засіб зв’язку з громадськістю.
До речі, попри щільний графік проведення семінару, Вікторія Арнаутова відвідала Харківський обласний військкомат, де із офіцерами провела тренінг з питання підвищення ґендерної обізнаності в межах проєкту «Посилення демократичного контролю над Збройними Силами України».
Окрім тренінгу, в облвійськкоматі радниця Головнокомандувача ЗС України з ґендерних питань провела робочі зустрічі з керівниками структурних підрозділів військкомату, де обговорили нагальні проблеми в царині ґендерної рівності у службовій діяльності військових.
– Світ міняється і взаємовідносини між людьми теж. Україна твердо обрала шлях демократичного розвитку, й успішна реалізація ґендерної політики допоможе нашій державі розвиватися далі, – зауважила Вікторія Арнаутова.
Оцінюючи результати семінару, менеджер проєктів у військово-політичній сфері Координатора ОБСЄ в Україні Олександр Гладкий наголосив на ефективності розгляду актуальних питань у різних регіонах України саме в такому форматі.
– Сподіваюся, всі присутні стали обізнанішими з питань ґендерної політики й інших ключових напрямів демократичного контролю над ЗСУ. Прошу використовувати ці знання у своїй службі чи праці, а про всі труднощі на цьому шляху поговоримо під час наступних зустрічей у межах проєктів ОБСЄ в Україні, – завершуючи захід, сказав Олександр Гладкий.
Фото автора
@armyinformcomua
Власник успішної інтернет-крамниці, а нині «літун» 33-ї окремої механізованої бригади з позивним «Аякс», який у перші дні повномасштабного вторгнення добровільно вступив до ЗСУ, розповів про свій бойовий шлях, порятунок від смерті завдяки автівці та нещодавнє наведення авіації на колону ворожої техніки.
За матеріалами СБУ та Нацполіції 15 років тюрми отримав агент фсб, який на замовлення рф займався підпалами.
За останні дні росіяни провели кілька безуспішних спроб атаки на місто з декількох напрямків, використовуючи бронетенхніку та мотоцикли.
У своєму вечірньому зверненні Президент України Володимир Зеленський розповів про результати проведеної Ставки, дипломатичну роботу, посилення далекобійних ударів, ситуацію на фронті та енергетику.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною.
Протягом 2025 року Міністром оборони України та Головнокомандувачем Збройних Сил України затверджено 163 нові нарукавні знаки для військових частин та підрозділів. Зокрема, з початку II півріччя — 62.
від 20000 до 60000 грн
Софіївка
3 відділ Криворізького РТЦК та СП
Від самого початку широкомасштабного вторгнення «Яструби» ефективно й ефектно б’ють окупантів на сході та півдні України, застосовуючи широкий спектр безпілотних літальних апаратів — від…