ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як мультимедійний комплекс готує мінометні розрахунки

Озброєння та військова техніка
Прочитаєте за: 2 хв. 10 Липня 2020, 12:41

АрміяInform продовжує розповідати про тренажери військової техніки, комплекси симуляції бойової обстановки, які дозволяють тренувати українських солдатів за стандартами НАТО, використовуючи електронну бібліотеку різних типів озброєння й військової техніки.

Цього разу мова піде про мультимедійний комплекс із підготовки мінометників, який встановлено фактично в усіх військових навчальних центрах.

Директор КБ «Логіка» Юрій Добронравін розповів, що мультимедійний комплекс із підготовки обслуги мінометів дає змогу навчати солдатів за допомогою візуалізації на базі VBS (про технологію VBS читайте тут) у поєднанні з програмним забезпеченням «Кропива» (про систему «Кропива» читайте тут).

Комплекс є справжнім 120-мм мінометом, на який встановлено певні елементи в поєднанні з мультимедійним обладнанням.
По суті комплекс є справжнім 120-мм мінометом, на який встановлено певні елементи в поєднанні з мультимедійним обладнанням. Крім того, у макетів мін з датчиками є можливість установлення підривника/трубки та комплектування зарядів. Власне, тому заряджання й виконання пострілу забезпечує імітацію функціонування міномета, наближену до реальності.

Мультимедійний комплекс дає змогу суттєво заощаджувати бюджетні кошти.

За словами Юрія Добронравіна, цей мультимедійний комплекс дає змогу суттєво заощаджувати бюджетні кошти. Адже одна міна до міномета 120-мм коштує понад 500 доларів. Тобто якщо здійснити під час навчань 100 пострілів справжніми боєприпасами, то вийде близько 50 тисяч доларів, і це не враховуючи зношування стволів.

Звісно, тренування на такому комплексі не замінить навчання на полігоні, але для здобуття потрібних знань цілком підходить.

Докладніше, як відбувається тренування – дивіться на відео нижче.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Перехоплювач Sting збив два ворожих «Шахеди» на відстані 500 км
Перехоплювач Sting збив два ворожих «Шахеди» на відстані 500 км

Встановлено абсолютний світовий рекорд— боєць підрозділу Bulava Президентської бригади збив два ворожих «Шахеди» на відстані 500 км.

Командири зс рф погрожують розправою своїм бійцям — перехоплення ГУР
Командири зс рф погрожують розправою своїм бійцям — перехоплення ГУР

Воєнна розвідка перехопила розмову російського командира з підлеглими штурмовиками в якій — суцільні погрози розправи за відмову виконувати наказ іти в атаку.

Ворог 13 разів атакував на Костянтинівському напрямку — Генштаб ЗСУ
Ворог 13 разів атакував на Костянтинівському напрямку — Генштаб ЗСУ

Від початку доби кількість атак агресора по всьому фронту становить 55.

Дронарі СБС нанесли ураження по «Куйбишев Азот» у Тольятті
Дронарі СБС нанесли ураження по «Куйбишев Азот» у Тольятті

Оператори 1-го центру СБС нанесли удар по «КуйбишевАзот» у Тольятті.

Не об’єкт, а гравець: нова геополітична реальність України
Не об’єкт, а гравець: нова геополітична реальність України

Україна сьогодні — це не просто країна, яка обороняється. Це держава, яка змінює правила гри.

За минулий місяць розміновано близько 900 гектарів: підсумки очищення деокупованих територій
За минулий місяць розміновано близько 900 гектарів: підсумки очищення деокупованих територій

У березні 2026 року підрозділи Міноборони очистили від вибухонебезпечних предметів 876 гектарів територій, звільнених від російських окупантів.

ВАКАНСІЇ
сапер, радіосапер

від 25000 до 130000 грн

Згурівка, Київська область

Лікар медичного пункту ДО В/Ч А4729

від 21000 до 24000 грн

Київ, Київська область

Водолаз-військовослужбовець

від 22000 до 50000 грн

Одеса, Одеська область

Стрілець-помічник гранатометника

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Розвідник, військовослужбовець

від 21500 до 52500 грн

Кам'янка-Бузька

Військова частина А4623

Уповноважена особа з питань державних закупівель

від 23000 до 53000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

--- ---