ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

VBS3 – де-факто стандарт НАТО для тренування українських солдатів

7 Липня 2020
VBS3 – де-факто стандарт НАТО для тренування українських солдатів

Вагому частину оборонних бюджетів держави-члени НАТО та їхні союзники витрачають на бойову підготовку. І це правильно, адже якщо солдат не воює, то має готуватися. У провідних країнах давно зрозуміли: щоб зменшити витрати на підготовку, варто солдат у першу чергу тренувати на різноманітних тренажерах, а вже тоді допускати до практичної складової. Таким чином витрачається менше боєприпасів різних типів, не зношуються стволи та не ламається техніка тощо.

Згідно з паспортом бюджетної програми на 2020 рік «Забезпечення діяльності ЗСУ, підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та члені їхніх сімей, ветеранів війни» на підготовку військ, проведення міжнародних навчань виділено 602,5 млн грн; на мобілізаційну роботу, підготовку резервістів і військовозобов’язаних – 113,8 млн; на підготовку військових кадрів – 214,5 млн.Погодьтеся, що суми вражаючі.

Із 2017 року в Збройні Сили України почали надходити сучасні зразки різноманітних тренажерів та мультимедійних комплексів

Із 2017 року в Збройні Сили України почали надходити сучасні зразки різноманітних тренажерів та мультимедійних комплексів, які також дозволяють заощаджувати бюджетні кошти. Сталося це завдяки тому, що Конструкторському бюро «Логіка» вдалося отримати технологію комплексної симуляції бойової обстановки Virtual Battlespace (VBS3), яка є де-факто стандартом тактичної комп’ютеризованої підготовки підрозділів сухопутних військ у арміях країн-учасників Альянсу.

VBS3 дозволяє проводити тренування з використанням бібліотеки різних типів озброєння й військової техніки

Директор КБ «Логіка» Юрій Добронравін для АрміяInform розповів, що VBS3 дозволяє проводити індивідуальне та групове тренування з використанням бібліотеки різних типів озброєння й військової техніки, зокрема танків, бойових машин піхоти тощо.

Слід зазначити, що VBS3 дозволяє інструкторам та керівникам занять обирати типи місцевості, змінювати пори року, час доби, налаштовувати дії союзних і ворожих підрозділів, якими керують за допомогою штучного інтелекту. Крім того, технологія комплексної симуляції бойової обстановки може працювати в поєднанні з програмним комплексом «Кропива», про який АрміяInform нещодавно вже розповідала.

За словами Юрія Добронравіна, тренажериі мультимедійні комплекси з програмним забезпеченням КБ «Логіка», яке входить до Ліги оборонних підприємств України, вже встановлені в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, навчальному центрі «Десна», міжвидовому центрі підготовки ракетних військ і артилеріїта інших навчальних підрозділах.

Юрій Добронравін також зазначив, що тренажери виробляють у кооперації з іншими державними й приватними оборонними підприємствами. Наприклад, тренажери танків КБ «Логіка» створювали спільно з Харківським конструкторським бюро з машинобудування імені О.О. Морозова. Так, ХКБМ надало частини корпусу до тренажера, а КБ «Логіка» відповідало за внутрішнє начиння і програмне забезпечення.

 

Докладніше про статичні й динамічні тренажери військової техніки, комплекси симуляції бойової обстановки читайте вже незабаром на АрміяInform.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Вишкіл, Інфографіка, Новини, Озброєння та техніка