ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Отримання повноважень на експорт ОВТ: у полоні перепогоджень

Озброєння та військова техніка Публікації
Прочитаєте за: 4 хв. 2 Липня 2020, 14:59

Останнім часом вітчизняні приватні виробники оборонної галузі отримали чимало прикладів розв’язання питань, які не те що роками, а навіть десятиріччями не вирішувались. Це і внесення змін до Митного кодексу України щодо спрощення ввезення складових для продукції оборонного призначення, і дозвіл на залучення приватних підприємств до космічної діяльності, скасування дії численних спеціальних санкцій, застосовуваних до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, збільшення обсягу фінансування у сфері державного експортного контролю для завершення створення та впровадження системи електронного ліцензування. Зрештою набрала чинності вистраждана постанова уряду від 08.04.2020 № 504, що скасувала зобов’язання, покладене на суб’єкти господарювання, уповноважені на експорт товарів військового призначення, здійснювати маркетинг ринку збуту та встановлювати зовнішні ціни на товари військового призначення за погодженням з ДК «Укроборонпром». Про це Інформаційному агентству АрміяInform розповів генеральний директор ГС «Ліга оборонних підприємств України» Олег Брюшковський.

Водночас щодо останнього — болючим місцем залишається сама процедура отримання відповідного урядового рішення з надання повноважень на право здійснення експорту товарів військового призначення власного виробництва та імпорту товарів військового призначення для потреб власного виробництва.

Судіть самі.

Упродовж останнього року Ліга оборонних підприємств України двічі з офіційними листами зверталася до урядовців — чинного та попереднього складу Кабміну — акцентуючи увагу на тому, що для отримання відповідних повноважень низка оборонних підприємств (зокрема й учасників Ліги), пройшовши довгий шлях відомчих погоджень, вимушені здійснювати цю процедуру вдруге, втретє, а тепер навіть і вчетверте. Причина: згідно з чинним Регламентом КМУ, внаслідок зміни складу уряду всі незакінчені дозвільні процедури передбачено переузгоджувати повторно.

Днями Ліга вкотре звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням посприяти у розв’язанні проблемних питань зовнішньоекономічної діяльності приватних оборонних підприємств. У листі, зокрема, зазначено, що у квітні поточного року Ліга отримала відповідь на свої попередні звернення щодо означеної вище проблеми за підписом заступника Міністра економічного розвитку, торгівлі й сільського господарства України Світлани Панаіотіді. У своїй відповіді урядовець зазначила, що «Постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.2020 року № 168 затверджено нову редакцію Регламенту, який набуде чинності з 01.07.2020 року. Оновлений Регламент не передбачає здійснення процедур повторного погодження проєктів акта Кабінету Міністрів України у разі складання повноважень або відставки уряду, а також у разі зміни керівника зацікавленого органу та/або органу, який є головним розробником проєкту акта».

Генеральний директор ГС «Ліга оборонних підприємств України» Олег Брюшковський

Звісно, ця інформація сприйнята керівниками підприємств-членів Ліги як черговий прогресивний крок уряду. На жаль, піднесення було недовгим. Уже 13 травня 2020 року на засіданні уряду до постанови Кабміну від 26.02.2020 року № 168 внесені зміни, згідно з якими нова редакція Регламенту набуде чинності з 1 січня 2021 року.

Відтермінування набрання чинності нової редакції Регламенту Кабінету Міністрів України, як видно з пояснювальної записки до проєкту зазначеної постанови, зумовлено тим, що «впровадження нових регламентних положень потребує здійснення підготовчих заходів, зокрема розроблення необхідних методичних рекомендацій та проведення відповідного навчання, а в умовах надзвичайної ситуації у зв’язку з введенням карантину здійснити зазначені заходи у заплановані строки не передбачається можливим, виникла потреба відтермінувати до кінця року набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2020 р. № 168».

Погоджуючись з тим, що оновлений Регламент містить багато змін, і впровадження нових регламентних норм потребує певного часу для здійснення підготовчих заходів, Ліга звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням розглянути питання щодо внесення змін до п. 2 § 40 чинного Регламенту Кабміну, затвердженого урядовою постановою від 18.07.2007 № 950, а саме:

1) Абзац 1 пункту 2 § 40 викласти у такій редакції:

«2. Складення повноважень або відставка Кабінету Міністрів, а також зміна керівника зацікавленого органу та/або органу, який є головним розробником проєкту акта, не потребує повторного погодження проєкту акта»;

2) Видалити абзац 3 пункту 2 § 40 «У разі складення повноважень або відставки Кабінету Міністрів Секретаріат Кабінету Міністрів повертає проєкти актів головним розробникам для повторного їх внесення в разі потреби на розгляд Кабінету Міністрів після набуття повноважень новосформованим Кабінетом Міністрів».

Зазначу, що внесення запропонованих змін до § 40 чинного Регламенту насправді не потребують ні розроблення методичних рекомендацій, ні відповідного навчання. Адже нині низка приватних виробників оборонної галузі методично правильно здійснюють «біг по колу» для того, щоб отримати повноваження на право здійснення експорту/імпорту продукції військового призначення. Змінюються уряди, керівники міністерств і відомств, підприємці постійно в процесі… Можливо, для когось пів року й не грає важливої ролі, а для когось це дуже суттєво. За цей час цілком реально отримати всі належні погодження/перепогодження.

При цьому, насамперед, прикро за державу, бо втрачає передусім вона. Адже через бюрократичну тяганину не слід очікувати ані надходжень до бюджету від зовнішньоекономічної діяльності підприємств ОПК, ані підвищення авторитету нашої країни на міжнародній арені.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
165 днів на позиції: поки боєць «Кубік» був на виході, у нього народилася онука
165 днів на позиції: поки боєць «Кубік» був на виході, у нього народилася онука

Боєць 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади з позивним «Кубік», командував підрозділом, який 5,5 місяців тримав оборону.

«Спершу був шок, а тепер — тільки азарт»: колишні жінки-ув’язнені вчаться нищити ворога дронами
«Спершу був шок, а тепер — тільки азарт»: колишні жінки-ув’язнені вчаться нищити ворога дронами

Жінки-добровольці, які раніше відбували покарання, тепер опановують безпілотні комплекси в батальйоні «Шквал» 1-го штурмового полку імені Дмитра Коцюбайла.

Ворог спробував атакувати українські позиції поблизу острова Білогрудий — Генштаб ЗСУ
Ворог спробував атакувати українські позиції поблизу острова Білогрудий — Генштаб ЗСУ

Від початку доби агресор 41 раз атакував позиції Сил оборони. Понад половина бойових зіткнень припала на Костянтинівський та Покровський напрямки.

Одному заїхав ногою в обличчя і другий здався: як «Джокер» та «Мессі» голіруч поповнили обмінний фонд
Одному заїхав ногою в обличчя і другий здався: як «Джокер» та «Мессі» голіруч поповнили обмінний фонд

Бійці 425-го штурмового полку «Скеля» з позивними «Джокер» та «Мессі» в рукопашному бою взяли двох окупантів у полон.

Три доби без їжі, води та зв’язку: під Гришиним здалася у полон групу окупантів
Три доби без їжі, води та зв’язку: під Гришиним здалася у полон групу окупантів

Пілоти 1-го батальйону «Хижаки висот» 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка повідомили про чергове поповнення обмінного фонду.

Сезон полювання: зенітники збивають російські дрони зі стрілецької зброї
Сезон полювання: зенітники збивають російські дрони зі стрілецької зброї

Бійці Зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 53-ї механізованої бригади імені князя Володимир Мономаха зняли відстріл ворожих БПЛА на GoPro.

ВАКАНСІЇ
Номер обслуги 23 ОМБр

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Електрик, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Електрик відділення зв’язку

від 25000 до 40000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Командир відділення

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Водій

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Старший бойовий медик роти

від 21000 до 21000 грн

Київ

168 окремий батальйон 120 ОБр Cил ТрО

--- ---