ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Фіналістка всеукраїнських талант-шоу вже чотири роки на війні…

Life story
Прочитаєте за: 4 хв. 26 Квітня 2020, 12:24

Сержант Катерина Соколенко в 2012−2013 роках підкорила публіку своїм голосом, ставши фіналісткою популярних телевізійних шоу «Х-фактор» та «Україна має талант». У 2016 році вона пішла до війська,  маючи за плечима 16-річний медичний стаж. Катерина досі перебуває на передовій. 

«Усвідомила, що значить Україна»

Кореспондентка АрміяInform із Катериною Соколенко познайомилась у 2017 році на Донеччині. Молода жінка у військовому однострої з бойовим характером та патріотичною життєвою позицією з легкістю поєднувала службу на посаді начальника медичного пункту одного з дивізіонів 54-ї окремої механізованої бригади із виступами на сцені перед побратимами.

Нині Катерина на військовій службі, перебуває на Маріупольському напрямку. Під час нещодавнього спілкування «співаючий» медик рішуче запевнила, що перебуватиме у війську до повної перемоги над ворогом.

− Моє рішення піти служити до Збройних Сил України було єдино правильним. Я ж мала за плечима 16 років медичного стажу. Коли  потрапила до бригади, побачила наскільки потрібна допомога фахових медиків, − розповідає жінка.

Що ж підштовхнуло її змінити концертні сукні на військовий одяг? Разом із донькою вона мешкала в селі Федорівка, що за 23 км від Бахмута. За словами Катерини, в 2014 році, коли розпочались події на Сході, був інформаційний голод. Людей активно залякували, що йдуть бандерівці вирізати місцеве населення. Тоді Катерина з донькою поїхала до подруги в Київ. Побачила, що насправді відбувається, пересвідчилась, чим живуть інші регіони України…

− Коли повернулась, в рідній Федорівці мене зустріли найманці «місцевого розливу». На той час я залишилась без чоловіка і займалась торгівлею. І коли до мене прийшли чужинці та почали вимагати віддати товар без грошей, я зрозуміла, що це бандити. Усвідомила, що з такими людьми країну не побудуєш. У нас держава Україна, я живу на своїй землі й не повинна задарма працювати на якихось пройдисвітів. Коли село звільнили, то українські захисники заїжджали до мене, аби води набрати. Мої батьки годували хлопців на наших блокпостах, − пригадує Катерина.

«Навкруги був пухнастий сніг, коли несли обпеченого дядю Сашу…»

У 2016 році розпочалось її армійське життя у наметах. Зі слів Катерини, у перший день до неї прийшли військовослужбовці з гнійними запальними процесами кінцівок (флегмонами). Оскільки медичних інструментів не було, використовувала підручні засоби − ніж та лезо.

Коли ж медик потрапила на «нульовку», то побачила ще більшу потребу в фахівцях її профілю.  Соколенко наполегливо просила командира відправити її туди.

− Коли співаю пісню «Мить» групи «Океан Ельзи», плачу на словах: «…І поглянь, як навколо світає, І як сніг неймовірно блищить…» Згадую, який сніг був навкруги, такий білосніжний, пухнастий і як несуть обпеченого дядю Сашу. Поранення, з якими я зустрічалась і у цивільному житті − розриви внутрішніх органів, відірвані кінцівки – не настільки мене вражали. Дядя Саша мені запам’ятався на все життя. Попри допомогу медиків, він прожив ще чотири дні й помер, − пригадує Соколенко.

Вона дякує своїм ангелам-охоронцям. Адже там, куди вона приїздить, стихають обстріли.

− Мене прикомандирували до батальйону «Донбас» на 10 днів одразу після смерті Яни Червоної. Була поруч із тією позицією, де вона загинула. Там не було медика. Йшли бої… Я приїжджаю на позицію, і одразу припиняється стрільба на період моєї ротації. Ті, хто був поруч, дивувалися такій тиші, − ділиться враженнями медик.

Вона пригощає хлопців млинцями, а вони – раками

− Один із наших хлопців прокинувся раніше за всіх, пішов на пагорб, аби привітати маму із днем народження. Раптом починається обстріл. Хлопець біжить до нас, і біля нього «прилітає» протитанкова керована ракета. Хлопець падає. Лечу до нього, тягну, але він заспокоює: «Я живий, мене лише з ніг збило…», − згадує Катерина.

Вона легко знаходить порозуміння з побратимами. Де б її військова доля не закидала, намагається облаштувати побут для захисників та тішити хлопців на ВОПах смачненьким. Наприклад, млинці на сніданок…

Воїни зі свого боку намагаються приємно здивувати свою Катюшу.  У ставку неподалік села хлопці ловили після нічної зміни раків та приносили щоранку по відру до сніданку.

Війна війною, а музика вічна…

Попри війну, Катерина Соколенко і далі співає. Продовжує виступати на урочистостях та концертах перед  побратимами і місцевими мешканцями в районах несення служби.

Жінка каже, що  нещодавно їй наснилося, що війна закінчиться у 2022 році. А допоки Катерина наполегливо наближає мить, коли вона долучиться до розбудови рідного Донбасу. Жінка ні про що не жалкує, ні про жоден прожитий день. Адже для неї головне – не зрадити себе.

Фото із архіву Катерини Соколенко

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Підозру отримали троє російських генералів, які віддавали накази на обстріли мирного населення Дніпропетровщини
Підозру отримали троє російських генералів, які віддавали накази на обстріли мирного населення Дніпропетровщини

За даними слідства, через атаки загинули 16 мирних людей і ще 21 було поранено, серед них четверо дітей.

15 років ув’язнення за держзраду: уродженець Запоріжжя воював проти ЗСУ у складі армії рф
15 років ув’язнення за держзраду: уродженець Запоріжжя воював проти ЗСУ у складі армії рф

36-річного громадянина України, який воював проти ЗСУ у складі армії держави-агресора, затримали у грудні 2025 року після потрапляння в полон.

$14 тис. за «квиток» до Румунії або Молдови — судитимуть експравоохоронця та двох спільників
$14 тис. за «квиток» до Румунії або Молдови — судитимуть експравоохоронця та двох спільників

На лаві підсудних опиняться колишній правоохоронець та двоє його спільників, які за гроші обіцяли організувати ухилянтам незаконний перетин кордону.

Довічне ув’язнення отримав екскапітан, який втік до росії та передав дані фсб
Довічне ув’язнення отримав екскапітан, який втік до росії та передав дані фсб

Прокурори довели у суді вину колишнього начальника групи однієї з військових частин, який під час воєнного стану не повернувся з відпустки до місця служби.

«Міг піти, але скинув автомат, скинув бронежилет і здався» — на Олександрівському напрямку окупанти заморилися
«Міг піти, але скинув автомат, скинув бронежилет і здався» — на Олександрівському напрямку окупанти заморилися

Якщо кілька тижнів тому росіяни проводили тут постійні штурми, то в один момент це майже припинилося.

Підтримка ППО та енергетики України, посилення санкцій проти рф — Коаліція охочих зібралася у Києві
Підтримка ППО та енергетики України, посилення санкцій проти рф — Коаліція охочих зібралася у Києві

Президент Володимир Зеленський узяв участь у зустрічі Коаліції охочих, яка відбулася в Києві та зібрала 36 представників різних країн офлайн та онлайн.

ВАКАНСІЇ
Стрілець – помічник гранатометника

від 20100 до 120000 грн

Бориспіль

Троїцький ТЦК та СП

радіотелефоніст 144 окремої піхотної бригади

від 20000 до 120000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Зв’язківець (за контрактом ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП

водій в Збройні Сили України

від 20100 до 125000 грн

Полтава, Полтавська область

Оператор-топогеодезист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

Морська піхота ЗСУ

Оператор-гранатометник | Військова частина А0528

від 22000 до 120000 грн

Одеса, Одеська область

--- ---