ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Міноборони та НАТО шукають шляхи протидії саморобним вибуховим пристроям

Вишкіл Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 14 Лютого 2020, 20:15
SONY DSC

Захист військовослужбовців від саморобних вибухових пристроїв (СВП) був у фокусі уваги в Центрі розмінування ЗСУ. На Хмельниччині у Кам’янці-Подільському завершився тижневий тренінг із курсу «Організація пошуку саморобних вибухових пристроїв», проведений вітчизняним оборонним відомством спільно з Агенцією НАТО з підтримки та постачання. Лекторами виступали досвідчені британські інструктори.

Наразі внаслідок підриву на СВП загинули чи були поранені чимало українських захисників у Донецькій і Луганській областях, де тривають бойові дії. З 2014-го на Сході країни зафіксовано понад 300 інцидентів із застосуванням противником саморобних вибухових пристроїв, що здебільшого призвело до втрат серед особового складу та техніки. Як і протипіхотні міни, вони є зброєю не вибіркової дії й продовжують завдавати великої шкоди не тільки військовим, а й цивільному населенню.

За словами координатора тренінгу від Міноборони України полковника Сергія Зубаревського, від саморобних вибухових пристроїв важко захиститися, адже їх можна виготовити багатьма способами, використовуючи матеріали, які дозволяють уникнути виявлення пристроями.

– Маємо на меті досягти взаємосумісності сектору безпеки і оборони України з НАТО у питаннях знешкодження вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв. Країни Альянсу досягли у цьому напрямку певних зрушень. Україна переймає північноатлантичний досвід протидії СВП, – зазначив полковник Сергій Зубаревський.

Слід зазначити, що в Україні ще немає керівного документа, який би визначав тактику дій і організацію пошуку саморобних вибухових пристроїв. Наразі передбачається розробка військового стандарту з протидії СВП. Цим займається Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міноборони.

Українські військові навчатимуться найкращих світових практик за напрямком протидії СВП, і якщо їх застосувати у військах і, зокрема, в районі проведення ООС, то це може значно знизити втрати серед особового складу. І надасть можливість застосовувати наші підрозділи у спільних операціях НАТО з підтримки миру. Тоді українські армійці діятимуть відповідно до північноатлантичних процедур.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Є відчутні результати» — Президент заявив про суттєві успіхи Сил оборони за минулу зиму
«Є відчутні результати» — Президент заявив про суттєві успіхи Сил оборони за минулу зиму

Президент України Володимир Зеленський заявив про відчутні результати Сил оборони у протистоянні російській військовій агресії протягом минулої зими.

Евакуація з поля бою на НРК: бійці «Спартану» врятували на Покровському напрямку поранених побратимів
Евакуація з поля бою на НРК: бійці «Спартану» врятували на Покровському напрямку поранених побратимів

Бригада «Спартан» успішно евакуювала з поля бою на Покровському напрямку поранених бійців, використавши для цього наземний роботизований комплекс, який займався

Окупанти за добу 13 разів намагалися просунутися на Покровському напрямку — Генштаб ЗСУ
Окупанти за добу 13 разів намагалися просунутися на Покровському напрямку — Генштаб ЗСУ

Від початку доби між Силами оборони України та російськими загарбниками відбулося 42 бойових зіткнення.

«Шанси на виживання вкрай низькі» — пілоти 66 ОМБр викурюють окупантів з укриттів
«Шанси на виживання вкрай низькі» — пілоти 66 ОМБр викурюють окупантів з укриттів

У 66 окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго демонструють, чому ворожим штурмовикам не варто «гратись у хованки» з її пілотами БПЛА.

За останній тиждень «Альфа» СБУ знищила понад 1600 російських штурмовиків
За останній тиждень «Альфа» СБУ знищила понад 1600 російських штурмовиків

Лише за останній тиждень оператори безпілотних систем Центру спецоперацій «Альфа» Служби безпеки України вполювали на фронті понад 1600 російських окупантів.

Бійці бригади «Хижак» нищать ворожі дрони зі стрілецької зброї, мов комах
Бійці бригади «Хижак» нищать ворожі дрони зі стрілецької зброї, мов комах

Мобільні вогневі групи бригади «Хижак», які працюють на Костянтинівському напрямку, примудряються знищувати російські безпілотники навіть зі звичайної стрілецьк

ВАКАНСІЇ
Оператор-дешифрувальник (БпЛА), військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО

Бойовий медик

від 50000 до 120000 грн

Дніпро

Індустіральний РТЦК та СП (Дніпро)

Водій автомобільної групи

від 23000 до 23000 грн

Могилів-Подільський

Державна прикордонна служба України

Військовослужбовець в ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Покровськ

Старобільський РТЦК та СП

Тракторист, машиніст екскаватора

від 21000 до 51000 грн

Новомосковськ

Військова частина Т0940

--- ---