ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Міністр оборони: F-16 — найбільш оптимальна бойова машина для ЗСУ

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 29 Серпня 2023, 15:30

Про це Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, відповідаючи на запитання журналістів щодо надання нашим Збройним Силам бойових літаків F-16.

«Хочу нагадати, що будь-який літак — це просто авіаційна платформа. Важливо — які ракети, які бомби, які снаряди він може нести, і які ти можеш отримати. Тобто, чим він буде воювати», — сказав він.

За його словами, літак F-16 — найбільш оптимальна бойова машина для ЗС України, оскільки за своїми функціями він має низку переваг над літаками подібного класу.

«Їх у світі виготовлено найбільше, їх найбільше є на озброєнні дружніх нам країн-партнерів з НАТО, і не тільки з НАТО. Багато цих країн ухвалили рішення про перехід на F-35 протягом декількох наступних років. Це означає, що вони зможуть нам передати F-16 і запчастини до них, а також всі необхідні речі для обслуговування», — сказав Олексій Резніков.

Міністр оборони також акцентував увагу на прагненні української сторони створити «авіаційну коаліцію».

«Коаліції краще, ніж двостороння підтримка», — зауважив Міністр. Він нагадав про успіх інших подібних «тематичних» коаліцій — танкової та артилерійської, які дозволили суттєво допомогти Україні цими видами військової техніки, а от ресурсів однієї країни було б для цього замало.

Коли декілька країн беруть на себе зобов’язання підтримувати Україну певним видом озброєння, вони отримують можливість налагодити поміж собою взаємодію та полегшити навантаження на кожну окрему країну, пояснив Олексій Резніков.

«Можу сказати, що є ще три типи літака, які наше Командування Повітряних Сил вважає класними для нас: це Gripen (Швеція), це Eurofighter Typhoon (випускається міжнародною компанією Eurofighter GmbH) і це Dassault Rafale (Франція). Але Rafale — це новий літак, їх небагато випущено. Eurofighter-ів теж не дуже багато випущено», — розповів Олексій Резніков.

А от Gripen позбавлений цього «недоліку» й має ряд інших переваг.

«Це класний літак, і генерал Олещук (Командувач ПС ЗСУ Микола Олещук – ред.), повернувшись з тестувань, сказав, що будемо боротися і за Gripen-и. Вони дуже універсальні щодо озброєння, вони дуже прості щодо можливості експлуатації і навіть приземлення на звичайну дорогу», — зазначив Міністр оборони.

«Що б там не було, F-16 будуть. Я це знаю. Не просто думаю, а це знаю. І будуть ще різні хороші цікавинки», – запевнив Олексій Резніков.

Джерело: Міністерство оборони України

Читайте нас в Telegram
Військова історія в почесних найменуваннях: 45-та окрема артилерійська бригада імені генерала Мирона Тарнавського
Військова історія в почесних найменуваннях: 45-та окрема артилерійська бригада імені генерала Мирона Тарнавського

Почесні найменування пов’язують сучасні військові частини з видатними діячами, місцевостями чи визначними подіями української історії.

Перехоплювач Sting збив два ворожих «Шахеди» на відстані 500 км
Перехоплювач Sting збив два ворожих «Шахеди» на відстані 500 км

Встановлено абсолютний світовий рекорд— боєць підрозділу Bulava Президентської бригади збив два ворожих «Шахеди» на відстані 500 км.

Командири зс рф погрожують розправою своїм бійцям — перехоплення ГУР
Командири зс рф погрожують розправою своїм бійцям — перехоплення ГУР

Воєнна розвідка перехопила розмову російського командира з підлеглими штурмовиками в якій — суцільні погрози розправи за відмову виконувати наказ іти в атаку.

Ворог 13 разів атакував на Костянтинівському напрямку — Генштаб ЗСУ
Ворог 13 разів атакував на Костянтинівському напрямку — Генштаб ЗСУ

Від початку доби кількість атак агресора по всьому фронту становить 55.

Дронарі СБС нанесли ураження по «Куйбишев Азот» у Тольятті
Дронарі СБС нанесли ураження по «Куйбишев Азот» у Тольятті

Оператори 1-го центру СБС нанесли удар по «КуйбишевАзот» у Тольятті.

Не об’єкт, а гравець: нова геополітична реальність України
Не об’єкт, а гравець: нова геополітична реальність України

Україна сьогодні — це не просто країна, яка обороняється. Це держава, яка змінює правила гри.

ВАКАНСІЇ
Водій механізованого взводу

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Оператор БПЛА в ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Штурман БПЛА

від 50000 до 50000 грн

Київ

412 ОББпС 101 ОБрО ГШ ЗСУ

Військова служба

від 50100 до 130100 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Стрілець – Військовослужбовець

від 20100 до 120000 грн

Бориспіль

Троїцький ТЦК та СП

Майстер цеху, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Вознесенськ

Військова частина А2920

--- ---