ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Водолазна складова Sea Breeze 2021 ‒ найбільша в історії навчань

Армія і суспільство Новини Новини світу та України
Прочитаєте за: 4 хв. 2 Липня 2021, 13:34

В Одесі в рамках українсько-американських навчань Sea Breeze 2021 більш ніж 130 військових водолазів із шести країн працюють разом у одній команді. Дайвери перевіряють устаткування, готуються до занурення та передають досвід один одному.

Як зазначив начальник пошуково-рятувальної служби Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олексій Нестеров, цього року водолазна складова є найбільшою за всю історію навчань. Зокрема, працюють військові водолази з 9 різних підрозділів шести країн. Від України залучено близько пів сотні дайверів. Серед них як представники Військово-Морських Сил ЗС України, так й інших військових формувань.

‒ Ми облаштували 5 навчальних місць. На першому займаються плануванням та проведенням суднопідйомної операції. Друге навчальне місце розташоване на базі Водолазної школи. Тут працюють представники Латвії та підрозділ із розмінування ВМС США. Вони відпрацьовують питання щодо пошуку, ідентифікації та знищення вибухонебезпечних предметів як на суші, так і під водою, зокрема, на гідротехнічних спорудах й на підводній частині корпусів кораблів. На третій позиції за тим же напрямком працюють представники Канади та Польщі. Під час роботи водолази використовують гідролокатори бокового обзору, підводні ручні сонари, різні типи спорядження, а також інтегруються в одні міжнародні водолазні правила, ‒ розповідає капітан 1 рангу Олексій Нестеров.

Щодо четвертого навчального місця, то воно представлене медичною станцією, де в контейнері розташована барокамера, призначена для надання медичної допомоги дайверу  в разі виявлення професійних захворювань. П’ята навчальна точка розташована в тактичних класах Водолазної школи, де учасники навчань закріплюють теоретичну частину.

Варто зазначити, що представники всіх країн-учасниць приїхали надзвичайно підготовленими і готовими ділитися своїм досвідом із українськими колегами.

‒ Ніщо не стоїть на місці і постійно розвивається. Не виключенням є й водолазне спорядження та обладнання. Представники всіх країн привезли якісь новинки з собою. Особливо досягли в цьому напрямку гарних результатів представники Латвії. У силу свого географічного розташування ця країна й досі має проблеми з вибухонебезпечними предметами, які залишилися їм «у подарунок» ще з часів Другої світової війни, тому їхні фахівці надзвичайно підготовлені, а обладнання – сучасне. Водолазні підрозділи США привезли чимало обладнання по суднопідйому – це пили, гідравлічні інструменти, суднопідйомні понтони тощо. Також приємно здивувала Польща. Їх водолази прибули зі своїм човном та зі спорядженням по відкритій, замкнутій та напівзамкнутій схемах дихання, ‒ зауважив начальник пошуково-рятувальної служби Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олексій Нестеров.

За словами офіцера, українські учасники водолазної складової поділені на 5 груп, які щоденно змінюють навчальне місце, аби кожен міг спробувати зануритися з різним обладнанням,  попрацювати з різною технікою та інструментами.

Своїми враженнями від перших днів навчання поділився польський представник лейтенант Піотр Брускі, який вперше бере участь у Sea Breeze.

‒ Останні декілька днів ми співпрацюємо з нашими колегами з інших країн, робили спуски під воду, використовували пошуковий сонар, тренувались підіймати з-під води небезпечні предмети. Під час взаємодії ми обмінювались досвідом, дивилися, що можна взяти собі на практику в майбутньому. Кожен водолазний  спеціаліст, який бере участь у навчанні, добре  підготовлений, усі чудово працюють. Завдання, які ми відпрацьовуємо, високого рівня. Для нас це перший Sea Breeze, сподіваюся, що і надалі все буде так круто, ‒ говорить Піотр Брускі.

Загалом, як зазначив Олексій Нестеров, перший тиждень –  це підготовча частина, під час якої військові водолази знайомляться між собою, відбувається їхнє злагодження, вони обговорюють правила, працюють з різним спорядженням, тобто відпрацьовують всі необхідні елементи, аби під час активної фази навчання бути готовими виконати ввідні, що надійдуть зі штабу керівництва Sea Breeze 2021.

Отже, попереду на водолазів чекає спільне завдання.

— За сценарієм, може виникнути небезпека, у разі якої є вірогідність затоплення нашого військового корабля. У рамках навчань за командою штабу сумісні водолазні підрозділи повинні бути готові знайти вибухонебезпечні предмети, ідентифікувати їх, а за необхідністю також бути готовими ліквідувати наслідки (спланувати та провести суднопідйомну операцію),  — повідомив начальник пошуково-рятувальної служби Військово-Морських Сил ЗС України капітан 1 рангу Олексій Нестеров.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Військовослужбовець рф пішов під суд за жорстоке поводження з українцями під час окупації Київщини

Військовослужбовець рф пішов під суд за жорстоке поводження з українцями під час окупації Київщини

Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт відносно російського окупанта, який тероризував мирних жителів за активну громадську позицію на підтримку України.

Володимир Зеленський назвав дату першого Саміту миру

Володимир Зеленський назвав дату першого Саміту миру

Президент України Володимир Зеленський домовився з президенткою Швейцарії Віолою Амхерд, що перший Саміт миру відбудеться 15–16 червня в Бюргенштоці, поблизу міста Люцерн у Швейцарії.

Українські гармаші зачистили окупантів на Чистий четвер

Українські гармаші зачистили окупантів на Чистий четвер

Артилеристи полку «Цунамі» Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють» завдали ударів по техніці та позиціях росіян.

У Силах оборони розповіли про дедлайн противника щодо Часового Яру

У Силах оборони розповіли про дедлайн противника щодо Часового Яру

Ворог не припиняє спроб захопити місто Часів Яр у Донецькій області на Бахмутському напрямку до 9 травня 2024 року.

Українські бійці показали знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку

Українські бійці показали знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку

На східному напрямку бійці 2-го окремого загону Центру спеціального призначення «ОМЕГА» знищили ворожий паливозаправник кількома влучними ураженнями FPV-дронів.

БМП Bradley знищив ворожу бронетехніку під Авдіївкою

БМП Bradley знищив ворожу бронетехніку під Авдіївкою

 Бійці 47-ї окремої механізованої бригади продемонстрували свою перевагу на полі бою.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій (служба в ЗСУ за контрактом)

від 30000 до 100000 грн

Іванівка, Одеська обл.

2-й відділ Березівського РТЦК та СП

Старший механік, водій

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр

Номер обслуги, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Стрілець-помічник гранатометника

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Механік-водій, військовослужбовець

від 30000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

Стpілець, помічник гpанатометника, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область