У ніч на 11 червня вони завдали нових ударів, внаслідок яких було пошкоджено мости на сухопутних в’їздах до півострова. Зокрема,…
У Харкові до 15 років ув’язнення засудили агента рф, який допомагав ворогу готувати удари по місту та фіксував наслідки атак.
Про це повідомили у Службі безпеки України.
За даними слідства, засудженим виявився місцевий автомеханік, який самостійно шукав контакти російських спецслужб через Telegram-канали. Згодом його завербував військовослужбовець 2-ї окремої бригади спецпризначення головного управління генерального штабу збройних сил рф (гру).
Кіберфахівці СБУ затримали чоловіка у серпні 2025 року. На момент викриття він готував для куратора черговий список координат потенційних цілей у Харкові.
Слідство встановило, що агент був причетний до коригування масованої атаки на обласний центр у червні 2025 року, коли російські війська застосували ударні безпілотники типу «Герань-2». Тоді були пошкоджені багатоповерхівки, навчальний заклад, супермаркет та цивільні автомобілі.
Після ударів зловмисник обходив місця влучань, фотографував наслідки атак і передавав отримані дані російським кураторам.
Крім того, він майже щодня пересувався Харковом на велосипеді, збираючи інформацію про об’єкти, які вважав пов’язаними із Силами оборони України.
Під час обшуків правоохоронці вилучили смартфон із доказами співпраці з ворогом.
На підставі зібраних доказів суд визнав агента винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Йому призначили 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Розслідування проводили співробітники СБУ в Харківській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.
На Тернопільщині викрито 37-річного підполковника, який за гроші обіцяв зняти військовозобов’язаного з розшуку.
На бойовому рахунку обслуги зенітника Дмитра на позивний «Добряк» уже майже 70 знищених російських безпілотників.
У ніч на 11 червня вони завдали нових ударів, внаслідок яких було пошкоджено мости на сухопутних в’їздах до півострова. Зокрема,…