ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Рота ухилянтів заплатила по $4000 — у Києві викрили масштабну схему

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 4 Березня 2026, 17:39
Затримані та правоохоронці стоять у приміщенні
Фото ДБР

Припинена діяльність міжрегіональної групи, яка системно втручалася у державні реєстри та організовувала ухилення від призову майже 100 військовозобов’язаним.

Про це повідомило 4 березня Державне бюро розслідувань.

До складу групи входили військовослужбовці одного зі столичних та обласного ТЦК та СП, колишній правоохоронець і безробітний мешканець Києва.

Вони налагодили кілька механізмів незаконного зняття чоловіків з військового обліку, уникнення мобілізації та виїзду за кордон.

За даними слідства, оператори ТЦК вносили неправдиві відомості до електронної системи «Оберіг» і безпідставно виключали військовозобов’язаних з обліку за станом здоров’я, посилаючись на вигадані висновки ВЛК.

Наразі встановлено понад 80 фактів незаконного зняття з військового обліку. З них 31 особа встигла виїхати за межі України та не повернутись.

Окремо група організувала «послуги» для чоловіків й з інших регіонів, які перебували в розшуку.

Без особистої явки до ТЦК їм змінювали облікові дані, видаляли попередню інформацію, знімали статус «розшук», сприяли оформленню військово-облікових документів та проходженню ВЛК.

Надалі таким «клієнтам» забезпечували тривалий період без мобілізації — до моменту оформлення бронювання через підприємства критичної інфраструктури.

Вартість таких «послуг» становила $4 тисячі з особи.

Правоохоронці задокументували понад 15 подібних епізодів. Загальний тіньовий дохід організаторів перевищував $60 тисяч на місяць.

Для конспірації учасники схеми постійно змінювали транспорт і засоби зв’язку, користувалися посередниками.

Особливий цинізм — використання неповнолітньої дитини, як кур’єра. Саме вона надсилала поштою документи військовозобов’язаних та отримувала кошти «за послуги». Таким чином дорослі намагалися мінімізувати власні ризики викриття.

Під час передачі чергового траншу у сумі $5,5 тисяч працівники ДБР затримали співорганізатора — колишнього оперуповноваженого одного з районних управлінь столичної поліції — та посередника.

Трьом особам повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України). Також вирішується питання щодо повідомлення про підозру іншим причетним особам.

Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі.

АрміяInform нагадує, що краще не порушувати закон і не ризикувати життям, а скористатися агрегатором вакансій у ЗСУ та рекрутинговими центрами.

 

 

 

Читайте нас в Telegram
На Прикарпатті внаслідок атаки ворожих БПЛА знеструмлено близько 11 тисяч абонентів
На Прикарпатті внаслідок атаки ворожих БПЛА знеструмлено близько 11 тисяч абонентів

1 квітня російські БПЛА атакували об’єкти критичної інфраструктури на Прикарпатті.

Мінус 12 ворожих систем ППО: пілоти полку «Рейд» зробили березень незабутнім для росіян
Мінус 12 ворожих систем ППО: пілоти полку «Рейд» зробили березень незабутнім для росіян

Упродовж березня оператори 413-го полку безпілотних систем «Рейд» уразили 12 ворожих систем ППО і здійснили 5 діпстрайків по об'єктах нафтопереробки ворога.

Генштаб ЗСУ: ворог тричі наступав у районах Олександрограда та Новогригорівки
Генштаб ЗСУ: ворог тричі наступав у районах Олександрограда та Новогригорівки

Від початку доби кількість атак агресора вже становить 64.

Чи можна без військового досвіду стати держслужбовцем: у Міноборони пояснили нові вимоги
Чи можна без військового досвіду стати держслужбовцем: у Міноборони пояснили нові вимоги

Чоловіки віком до 60 років зможуть вступати на державну службу лише за наявності досвіду військової або прирівняної до неї служби.

Росіяни вдарили по обʼєктах критичної інфраструктури Закарпаття, є постраждалий
Росіяни вдарили по обʼєктах критичної інфраструктури Закарпаття, є постраждалий

На Закарпатті 1 квітня російські війська завдали удару безпілотником по обʼєктах критичної інфраструктури.

Хотіла мобілізувати 60 000 українців до лав окупантів: колаборантка отримала підозру
Хотіла мобілізувати 60 000 українців до лав окупантів: колаборантка отримала підозру

Злочинні дії росіян відомі на весь світ. Втім, часом трапляються і ті, хто етнічно народився в Україні, але стає на бік зла.

ВАКАНСІЇ
Розвідник-сапер

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

Водій (кат. B, C, D), військовослужбовець

від 20500 до 20500 грн

Городок (Житомирська обл.)

Військова частина А2192

Технік комплексів АСУ, військовослужбовець

від 23500 до 53500 грн

Кам'янка-Бузька

Військова частина А4623

Військовослужбовець в ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Луцьк

Старобільський РТЦК та СП

Стрілець-оператор

від 20000 до 120000 грн

Кути

Військова частина А7126

Військовослужбовець ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Харків

Старобільський РТЦК та СП

--- ---