ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Окупанти вивезли понад 10 тисяч експонатів із Херсонського художнього музею

Новини
10 Лютого 2026, 17:01
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Колаж з фотографіями двох людей
Колаж Офісу Генпрокурора

Під час тимчасової окупації Херсона представники так званої «культурної адміністрації» організували пограбування Херсонського обласного художнього музею.

Про це 10 лютого повідомив Офіс Генерального прокурора.

За кілька днів із закладу було незаконно вилучено понад 10 223 експонати. Це —  старовинні ікони, унікальні колекції та роботи українських і європейських митців.

Викрадення відбувалося з 31 жовтня по 4 листопада 2022 року. Серед вивезених робіт — твори Івана Айвазовського, Олексія Шовкуненка, Августа Байєра, Франса Ферлута, Пітера Лелі, Михайла Андрієнка-Нечитайла та інших.

Зафіксовано їх подальше переміщення до Центрального музею Тавриди в Сімферополі.

У січні 2026 року прокурори Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру псевдодиректорці музею та «першому заступнику міністра культури Херсонської області», які, за даними слідства, організували доступ до фондів та координували відбір, пакування й транспортування експонатів.

Дії підозрюваних кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групи осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Триває встановлення інших причетних. Проводяться процесуальні дії щодо оголошення підозрюваних у розшук.

Як повідомляла АрміяInform, окупанти полюють на мирних мешканців FPV-дронами.

 


82 бригада ДШВ пропонує посади водіїв для тих, хто повертається із СЗЧ
82 бригада ДШВ пропонує посади водіїв для тих, хто повертається із СЗЧ

82 окрема десантно-штурмова Буковинська бригада пропонує посади водіїв військовослужбовцям, які повернуться із СЗЧ за спрощеним механізмом.

Ворожі атаки на Запоріжжя: 13 постраждалих, пошкоджені багатоповерхівки
Ворожі атаки на Запоріжжя: 13 постраждалих, пошкоджені багатоповерхівки

Тринадцять людей, зокрема одна дитина, дістали поранення внаслідок ворожих атак по Запоріжжю та Запорізькому району.

На Покровському, Слов’янському та Костянтинівському напрямках зафіксовано найбільше ворожих штурмів
На Покровському, Слов’янському та Костянтинівському напрямках зафіксовано найбільше ворожих штурмів

Протягом минулої доби між українськими військами та російськими окупаційними силами відбулося 257 бойових зіткнень.

Генштаб ЗСУ повідомив про значні втрати росіян на фронті
Генштаб ЗСУ повідомив про значні втрати росіян на фронті

За минулу добу російські війська втратили 1600 військових убитими та пораненими, 5 танків та 58 артилерійських систем.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Бухгалтер фінансово-економічної служби військової частини

від 25000 до 25000 грн

Сарата

18 окремий батальйон 35 ОБрМП

WorkUa Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

112 окремий батальйон 110 ОБрТрО

WorkUa Електрик (за контрактом у ЗСУ)

від 50000 до 170000 грн

Кривий Ріг

Криворізький РТЦК та СП

WorkUa Гранатометник

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Соборний РТЦК м. Дніпра

WorkUa Майстер БПЛА

від 20000 до 125000 грн

Богодухів

209 батальйон Сил ТрО

RobotaUa Водій, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ