ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Їздив на Антарктиду, заробляв на солдатських харчах — затримано «летючого» начпрода. Командування ДШВ сприяє розслідуванню

Новини
9 Лютого 2026, 20:13
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google
Чоловік за кермом і купа готівки
Підозрюваний викладає пакунки схожі на готівку і каже, що це дуже збуджуюче видовище. Скрін з відео Офісу Генпрокурора

Майора тилу бригади ДШВ підозрюють у корупційних схемах із постачання продуктів неналежної якості для військових. Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ виступило з офіційною заявою.

Про затримання майора повідомив 9 лютого Офіс Генерального прокурора.

У межах програми «Нечесні закупівлі» йому повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди, шахрайстві та ухиленні від військової служби.

У червні 2025 року майор отримав $10 тис. за підміну товарних позицій продуктів харчування — помідори замінювали на огірки, а яблука на апельсини.

Частину продукції списували та привласнювали через підконтрольних осіб, до військових частин доставляли навіть зіпсовані овочі та фрукти.

Також перевіряється походження грошових переказів на суму 1,8 млн гривень та можлива причетність до цих коштів постачальників і командування частини.

Слідство встановило, що майор у 2025 році систематично ухилявся від служби, обманюючи командування.

Він неодноразово «десантувався» за кордон, відвідавши Аргентину, Австрію, Швейцарію, Францію, Італію, Японію, Чехію, Туреччину, Єгипет та Антарктиду.

Загалом він був відсутній на службі щонайменше 38 діб, при цьому продовжував отримувати премії.

За процесуального керівництва Дніпровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону майору повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 409, ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 368 КК України. Його заступниця отримала підозру за ч. 1 ст. 369 КК України.

Під час обшуків у майора вилучено $51 тис., 2,1 тис. євро, 201 тис. гривень, автомобілі, документи на елітну нерухомість, колекцію брендових речей вартістю понад 8 млн грн та боргові розписки на $120 тисяч. У заступниці вилучено боргові розписки на $20 тисяч, мобільні телефони, ноутбуки, банківські картки та документи.

5 лютого 2026 року майора затримано, суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

До суду скеровано клопотання щодо обрання запобіжного заходу для заступниці у вигляді домашнього арешту.

Після оприлюднення інформації про затримання майора, Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ заявило, що рішуче засуджує будь-які прояви корупції, зловживання службовим становищем та дії, що підривають довіру суспільства і завдають шкоди боєздатності армії. «Інформація, оприлюднена правоохоронними органами щодо підозри, висунутої посадовій особі тилу однієї з підпорядкованих військових частин, є вкрай серйозною.

Командування ДШВ ЗСУ дотримується принципу нульової толерантності до корупції та наголошує: кожен військовослужбовець, незалежно від звання чи посади, несе персональну відповідальність за свої дії відповідно до закону.

Командування Десантно-штурмових військ повністю сприяє органам досудового розслідування, надає всю необхідну інформацію та забезпечує проведення слідчих заходів та інших перевірок з метою встановлення всіх обставин події.

Ми окремо підкреслюємо, що поодинокі ганебні випадки не характеризують у цілому особовий склад Десантно-штурмових військ, який щоденно, ціною власного життя, виконує бойові завдання із захисту України.

Водночас очищення військ від недоброчесних осіб є принциповою позицією Командування.

Командування Десантно-штурмових військ ЗС України й надалі вживатиме всіх необхідних заходів для забезпечення прозорості, законності та належного тилового забезпечення підрозділів, особливо в умовах воєнного стану», — сказано у повідомленні Командування ДШВ.

Як повідомляла АрміяInform, підполковник ДПСУ та його російський брат організували схему.


Екскомандира 155-ї бригади взяли під варту у справі про викрадення та вбивство двох братів на Київщині
Екскомандира 155-ї бригади взяли під варту у справі про викрадення та вбивство двох братів на Київщині

Колишнього командира 155-ї бригади, якого підозрюють в організації викрадення та вбивства двох братів, суд відправив під варту без права внесення застави.

Уряд звільнив заступника міністра оборони з питань євроінтеграції
Уряд звільнив заступника міністра оборони з питань євроінтеграції

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про звільнення Сергія Боєва з посади з питань європейської інтеграції.

«Ну де зек, а де розвідка?»: полонений окупант розповів, як росія кидає в’язнів на передову
«Ну де зек, а де розвідка?»: полонений окупант розповів, як росія кидає в’язнів на передову

Колишній ув’язнений Ельдар Шакіров заявив, що росія без підготовки відправляє засуджених на передову, а командири ставляться до них як до витратного матеріалу.

ЄС запровадив санкції проти 15 осіб і російського СІЗО за катування українських полонених
ЄС запровадив санкції проти 15 осіб і російського СІЗО за катування українських полонених

Європейський Союз запровадив санкції проти 15 осіб та однієї установи, причетних до катувань й убивств українських військовополонених та цивільних.

ВАКАНСІЇ
RobotaUa Радіотелеграфіст

від 20100 до 120000 грн

Кривий Ріг

77 ОАеМБр ДШВ ЗС України

WorkUa Автослюсар (за контрактом у ЗСУ)

від 50000 до 170000 грн

Кривий Ріг

Криворізький РТЦК та СП

WorkUa Оператор РЛС

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

RobotaUa Оператор-топогеодезист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

RobotaUa Стаpший стpілець-опеpатоp

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Olx Машиніст екскаватора

від 21000 до 50000 грн

Старокостянтинів, Хмельницька область