Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
Головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський провів нараду у форматі відеоконференцзв’язку з питань розвитку медичної служби.
Про це Олександр Сирський повідомив у соцмережах.
Головнокомандувач ЗСУ наголосив на необхідності впровадження нових організаційних і технічних рішень у медичному забезпеченні війська, зокрема в евакуації поранених, з огляду на зростання загроз на полі бою, де так звана «кіл-зона» може сягати понад 20 кілометрів.
За словами Головнокомандувача, умови сучасної війни стають дедалі складнішими, що потребує постійного пошуку та впровадження нових рішень. Особлива увага приділяється евакуації поранених і наданню їм швидкої та ефективної медичної допомоги.
«Збереження життя й здоров’я наших військових — безумовний пріоритет», — підкреслив Олександр Сирський.
Під час наради Головнокомандувач наголосив на важливості безпосереднього зворотного зв’язку від військових медиків, які працюють на передовій.
Принципово важливо чути не лише доповіді командування та госпітальної ланки, а й практичний досвід медиків, які першими надають допомогу пораненим і здійснюють передову евакуацію.
Саме цей досвід, за словами Головкома, має бути поширений на всі Сили оборони України.
Окремо на нараді обговорили використання наземних роботизованих комплексів для евакуації поранених із переднього краю.
У сучасних бойових умовах безпілотні евакуаційні платформи дедалі частіше стають основним, а подекуди й єдиним можливим засобом евакуації в складній тактичній обстановці. Такі НРК фактично виконують функції «CASEVAC», доставляючи поранених із лінії бойового зіткнення до пунктів передачі медичним евакуаційним екіпажам.
Насамперед цей підхід активно застосовується на Покровському напрямку, де ситуація залишається особливо складною.
Також Головнокомандувач заслухав доповідь 81-ї окремої бригади щодо створення підземних стабілізаційних пунктів.
Завчасно підготовлені, замасковані та добре обладнані підземні пункти дозволяють медикам працювати зосереджено й у відносній безпеці, що суттєво підвищує шанси на порятунок поранених. Олександр Сирський наголосив, що цей досвід необхідно масштабувати вздовж усієї лінії фронту.
Під час наради також обговорили вдосконалення індивідуальних медичних аптечок відповідно до сучасних викликів поля бою. Швидкість і зручність їх застосування безпосередньо впливають на збереження життя військових.
Головнокомандувач підтримав напрацювання фахівців центру передового досвіду медичної служби 3-го армійського корпусу, які працюють над модернізацією індивідуальних аптечок.
За підсумками наради Олександр Сирський визначив ключові напрями роботи медичної служби ЗСУ на січень 2026 року. Серед них — подальший розвиток безпілотних систем евакуації поранених, покращення взаємодії між підрозділами та розгортання мережі заглиблених стабілізаційних пунктів уздовж усієї лінії фронту.
Головнокомандувач подякував військовим медикам за щоденну самовіддану працю та побажав їм сил і витримки в новому році, наголосивши на ключовій ролі медичної служби у збереженні життя українських захисників.

Протягом місяця було вбито чи важко поранено 35 300 окупантів та уражено 151 200 різноманітних цілей.
Оборонне відомство готує ряд рішень за підсумками наради Президента України Володимира Зеленського з Міністром оборони Михайлом Федоровим.
Оператори батальйону безпілотних систем «Вартові» 36-ї бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського показали успішні влучання.
Оператори 2-го батальйону безпілотних систем 1-го штурмового полку імені Дмитра Коцюбайла виграли перегони у російських штурмовиків.
На сім років за ґрати відправили двох організаторів переправлення осіб через державний кордон України.
На 13 років ув’язнення отримав колаборант, який працював на ворога у лавах окупаційного «мвс рф» на тимчасово захопленій частині Запорізької області.
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….