ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Інші варіанти навіть не розглядав»: історія сапера з позивним «Дацик»

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 15 Грудня 2025, 11:26

20-річний боєць із позивним «Дацик» свідомо обрав службу в лавах 4-ї бригади оперативного призначення «Рубіж» Національної гвардії України, не розглядаючи жодних альтернатив.

Про це йдеться в публікації на сторінці бригади.

Вибір без вагань

Поки багато його ровесників обирають студентське життя, «Дацик» пішов іншим шляхом. За його словами, рішення було усвідомленим і продуманим — ключову роль відіграв колектив.

«Я хотів конкретно сюди, бо тут багато знайомих. Вони розповідали, які завдання виконують і яке тут ставлення. Інші варіанти навіть не розглядав — хотів саме в цей колектив», — розповідає боєць.

Робота, де немає права на помилку

Служба сапера — одна з найскладніших і найнебезпечніших. Вона вимагає холоднокровності, концентрації та безумовної відповідальності. За словами «Дацика», реальність служби повністю збіглася з його очікуваннями.

«Як я очікував, так воно і є. Ми виїжджаємо на завдання, мінуємо, підриваємо. Головне — бути уважним. Сапер — це така робота, де можна помилитися лише один раз», — пояснює він.

Мотивація, каже боєць, проста і пряма: «Треба не „тупануть“. Треба робити, бо ніхто, крім нас, це не зробить».

Без міфів і страхів

Окремо «Дацик» зупиняється на тому, що часто лякає новобранців, — страх перед невідомістю та чутки про байдуже ставлення у війську. Власний досвід у «Рубежі», за його словами, ці міфи повністю руйнує.

«Тут немає такого: привезли й залишили — робіть що хочете. Тут дружній колектив, із забезпеченням усе добре. Щоб люди не боялися, що їх привезуть і кинуть, наче м’ясо. У нас такого немає», — наголошує сапер.

Історія «Дацика» — це приклад свідомого вибору й відповідальності, коли рішення йти служити продиктоване не романтикою, а розумінням справи, довірою до колективу та готовністю виконувати складну роботу.

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Металобрухт в районі Покровська: десантники 7 корпусу знищують техніку окупантів
Металобрухт в районі Покровська: десантники 7 корпусу знищують техніку окупантів

Воїни 7 корпусу швидкого реагування ДШВ ЗСУ знищують техніку та живу силу окупантів поблизу Покровська.

СБС уразили два ЗРК «Тор» та нафтобазу окупантів
СБС уразили два ЗРК «Тор» та нафтобазу окупантів

Підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України вполювали два зенітно-ракенті комплекси окупантів та завдали удар по нафтобазі поблизу Луганська.

«Солнцепьок» згорів у районі Богданівського: дронарі уразили «жирну» ціль
«Солнцепьок» згорів у районі Богданівського: дронарі уразили «жирну» ціль

У районі Богданівського українські захисники виявили та знищили важку вогнеметну систему «Солнцепьок» і транспортно-заряджальну машину на базі Т-72.

Угруповання ДШВ відновило контроль над вісьмома населеними пунктами на Олександрівському напрямку
Угруповання ДШВ відновило контроль над вісьмома населеними пунктами на Олександрівському напрямку

Підрозділи Десантно-штурмових військ відновили контроль над територією понад 300 кв. км. та 8 населеними пунктами на Олександрівському напрямку.

«Врятували руку бійця після 12 годин з турнікетом»: медик «Рекрут» про евакуації під вогнем, окупацію та службу
«Врятували руку бійця після 12 годин з турнікетом»: медик «Рекрут» про евакуації під вогнем, окупацію та службу

Бойовий медик Олексій із позивним «Рекрут», що проходить службу в підрозділі «Фенікс» ДПСУ, розповів про роботу на передовій, досвід окупації та бойову роботу.

Президент провів селекторну нараду після масованої нічної атаки ворога
Президент провів селекторну нараду після масованої нічної атаки ворога

Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду щодо ситуації в регіонах після чергового масованого удару росії.

ВАКАНСІЇ
Військовослужбовець

від 50100 до 120100 грн

Одеса

Хустський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

Фельдшер 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Оператор БПЛА Збройні Сили України

від 20100 до 123000 грн

Запоріжжя, Запорізька область

Стаpший стpілець-опеpатоp, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Оператор БпЛА, Військова служба за контрактом, Військовослужбовець ЗСУ

від 20000 до 120000 грн

Петрівське, Запорізька область

--- ---