ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Їжа, речі та паливо для армії: за пів року ДОТ Міноборони законтрактував 87% річної потреби

Важливі новини Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 15 Липня 2025, 11:34

Закупівельна агенція Міноборони «Державний оператор тилу» упродовж першої половини 2025 року забезпечила контрактування 87% річної потреби в товарах тилового забезпечення.

Про це у вівторок, 15 липня, повідомили у пресслужбі МОУ.

Як зазначається, такого результату досягнуто завдяки розширенню конкуренції на торгах, системній роботі з виробниками та постачальниками, а також впровадженню дієвих антикорупційних інструментів.

Перші шість місяців року також відзначилися запуском нових моделей постачання та ініціатив, спрямованих на підвищення прозорості й ефективності закупівель.

Харчування

Одним із ключових нововведень стало впровадження оновленої моделі харчового забезпечення у місті Києві та Київській області. Упродовж майже пів року військові цього регіону отримували продукти, які проходили попередній контроль якості на розподільчих центрах. Ще одним елементом прозорості стало ціноутворення — виробники обиралися через сигнальні торги, що дозволило зменшити ризики необґрунтованих цін.

У межах усієї країни за напрямом харчування, що включає постачання харчових продуктів, послуг кейтерингу, сухпаїв та посуду, ДОТ фактично відвантажив вже понад 46% від доведеної річної потреби. Економія на закупівлях склала понад 2.5 млрд грн.

Речове майно

У першому півріччі ДОТ уперше оголосив торги на постачання адаптивного одягу, що входитиме до так званого «пакунка пораненого». Упродовж року також плануються закупівлі інших компонентів пакунка — зокрема, гігієнічного набору. Ці пакунки передбачені для військовослужбовців, які проходять лікування у шпиталях, стабілізаційних пунктах та цивільних лікарнях. Зекономлені на цій програмі кошти спрямовуються на реалізацію даної ініціативи.

Загалом за напрямом речового забезпечення поставлено до Збройних сил України майже 53%. Заощаджено понад 1.7 млрд грн.

Пально-мастильні матеріали

У сфері забезпечення паливом одним із дієвих антикорупційних інструментів стало впровадження фарбованого дизельного пального. Завдяки цьому механізму правоохоронні органи змогли виявити та задокументувати випадки зловживань — зокрема, організовані схеми з відчуження та продажу пального. У результаті відкрито низку кримінальних проваджень щодо розкрадання військового майна.

За результатами першого півріччя, за програмою паливно-мастильних матеріалів ДОТ виконав потребу на понад 82%. Загалом зекономлено понад 1.1 млрд грн.

ДОТ продовжує впроваджувати системні рішення, що підвищують якість постачання та забезпечують раціональне використання бюджетних коштів.

«Гріпен» для України: професор Харук про еволюцію шведського «Грифона» та виклики сьогодення
«Гріпен» для України: професор Харук про еволюцію шведського «Грифона» та виклики сьогодення

Оголошення про намір Швеції передати Україні винищувачі JAS-39 Gripen стало однією з найбільш обговорюваних подій у безпековому секторі цього року.

Військова історія в почесних найменуваннях: 34-та окрема бригада морської піхоти «Борисфен»
Військова історія в почесних найменуваннях: 34-та окрема бригада морської піхоти «Борисфен»

Почесні найменування пов’язують сучасні військові частини з видатними діячами, місцевостями чи визначними подіями української історії.

«Апокаліпсис» у Криму: черги на АЗС по 3 км, бензовози застрягли на переправі, а «перекупи» наживаються на кризі
«Апокаліпсис» у Криму: черги на АЗС по 3 км, бензовози застрягли на переправі, а «перекупи» наживаються на кризі

Через логістичний колапс, спровокований мідлстрайками Сил оборони по ворожих тилах, черги на АЗС в окупованому Криму тягнуться на кілометри.

У Дніпрі завершили пошуково-рятувальну операцію: стала відома остаточна кількість загиблих
У Дніпрі завершили пошуково-рятувальну операцію: стала відома остаточна кількість загиблих

У Дніпрі завершилася пошуково-рятувальна операція у житловому кварталі, по якому уночі 2 червня поцілили російські ракети.

Друга група інвалідності — дорого: у Хмельницькому затримали організатора схеми
Друга група інвалідності — дорого: у Хмельницькому затримали організатора схеми

Повідомлено про підозру 35-річному жителю Хмельницького району, який, за даними слідства, організував схему незаконного переправлення військовозобов’язаних.

ВАКАНСІЇ
Стрілець в ЗСУ (за контрактом)

від 50000 до 120000 грн

Дніпро

Новокодацький РТЦК та СП

Бойовий медик

від 20000 до 100000 грн

Дніпро

Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід (в/ч А4806)

Фельдшер (військовий)

від 21000 до 24000 грн

Мукачево

Державна прикордонна служба України

санітарний інструктор

від 25000 до 130000 грн

Київ, Київська область

Начальник електpостанції, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Старший стрілець-оператор

від 21000 до 21000 грн

Звенигородка

Військова частина А7325

--- ---