Війна змінюється кожні чотири місяці Боєць «Кібер» є пілотом БПЛА ACS-3. Цей апарат може літати до 16 годин. — Сам комплекс називається…
Попри гучні заяви самопроголошеного президента білорусі лукашенка про можливу появу в країні російських гіперзвукових ракет «Орєшнік» та спільні військові навчання з росією цієї осені, реальної загрози масштабного наступу з білорусі наразі немає.
Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповів Голова Служби зовнішньої розвідки України генерал-лейтенант Олег Іващенко.
Коментуючи заплановані на осінь спільні військові навчання у білорусі за участі росії, Голова СЗРУ зазначив, що українська розвідка володіє всією необхідною інформацією.
«Росія уже розіслала близько 40 запрошень військовим представникам інших країн. Вони хочуть зробити з цього міжнародне дійство», — повідомив він. За задумом навчань, розігруватиметься оперативний епізод протистояння двох коаліцій держав: одна — під керівництвом росії, інша — «умовний Захід», тобто країни, що підтримують Україну.
Незважаючи на ці маневри, прямої загрози масштабного наступу з боку білоруської армії наразі немає. «На сьогодні білоруська армія не здатна на масштабні бойові дії. Усе, що вони тримають біля нашого кордону — це близько двох тисяч військовослужбовців лише для того, щоб ми відволікалися», — заявив Олег Іващенко. Він підкреслив, що бойовий склад невеликий, він і перед війною був неспроможний вести наступальні дії, а морально білоруські військовослужбовці до цього не готові.
За його словами, хоча серед білоруських командирів багато хто здобував освіту в росії і ще у 2022 році тиснув на лукашенка, щоб той вступив у війну, самі білоруси — і військові, і звичайні люди — цього не хочуть. До того ж економіка білорусі сьогодні повністю залежить від російської федерації.
Голова СЗРУ також розповів, як білорусь допомагала росії озброєнням, коли та на початку повномасштабного вторгнення зіткнулася з проблемами.
«Білорусь передала їм усе, що могла, зі своїх складів: боєприпаси, техніку — Т-72, БМП-2, приціли, бронежилети, шоломи, верстати», — зазначив він. — «Тепер вони налагодили іще виробництво боєприпасів, яких не вистачає росії.
Реактивні, ствольні — все, що потрібно для війни. Білоруський ВПК став додатком російського. Близько 80% білоруських підприємств ВПК інтегровані у російський ВПК. Це фактично одна база».
Найбільш чутливим питанням залишається можлива передача росією ядерної зброї білорусі. Голова СЗРУ вніс ясність:
«Носії є. Це правда. Є літаки, є ОТРК „Іскандер“. Але самої ядерної зброї у білорусі немає. Це факт», — заявив він. На уточнююче питання, чи означає це наявність носіїв без боєголовок, він відповів:
«Саме так. Немає. Вони облаштовують місця зберігання, готуються, будують. Лукашенко говорить, що до кінця року в них буде „Орєшнік“. Але це схоже на прийняття бажаного за дійсне. На сьогодні — нічого такого немає, і малоймовірно, що з’явиться».
Як повідомляла АрміяInform, невідомі дрони атакували Болховський завод напівпровідникових приладів в Орловській області росії. Завод стратегічний і тісно співпрацює з оборонними структурами росіян. Параліч його роботи може дорого коштувати рф.
@armyinformcomua
Протягом минулої доби ворожих ударів зазнали 4 населені пункти Харківської області.
У ніч на 11 жовтня противник атакував 78-ма ударними БПЛА типу Shahed, Гербера та безпілотниками інших типів із напрямків: Орел, Міллерово, Курськ — рф, Чауда — ТОТ Криму, понад 40 із них — «шахеди».
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Через російські обстріли області загинуло дві людини, четверо отримали поранення.
Загалом протягом минулої доби зафіксовано 234 бойові зіткнення.
За минулу добу втрати російських загарбників склали 1120 військових та 338 бойових броньованих машин.
Війна змінюється кожні чотири місяці Боєць «Кібер» є пілотом БПЛА ACS-3. Цей апарат може літати до 16 годин. — Сам комплекс називається…