Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 20 грудня 2024 року Президент України присвоїв 65 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України почесне…
Уночі українська протиповітряна оборона збила всі 9 ракет Х-101, які випустили з російських літаків стратегічної авіації, а з 355 запущених «Шахедів» знищено 288.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів начальник Управління комунікацій Повітряних Сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат.
За його словами, 233 дронів збили саме вогневими засобами. Інші 55 були локаційно втрачені внаслідок роботи РЕБ або ж інших обставин. Очевидно, що безпілотників більшає. І це стосується як «Шахедів», так і дронів-імітаторів, що також є серйозною проблемою, адже протиповітряній обороні доводиться реагувати на кожен БПЛА.
«Імітатори й створені для того, щоб ми думали, що це „Шахед“. Але люди на місцях навчилися, зрештою, розрізняти за звуком. І навіть за параметрами польоту видно, що це не „Шахед“, а дрон-імітатор. Для цього потрібен час, потрібен досвід відповідно», зазначив полковник Ігнат.
Збільшилася не лише кількість, зауважує Юрій Ігнат, а і висота польоту дронів. Дістати їх можуть не завжди, проте збивати їх зенітними ракетами надто дорого. Тому зараз активно працюють над альтернативами.
«Потрібні раціональні способи збиття, більш дешеві способи збиття. Над цим зараз працюють усі — від військових до військово-політичного керівництва. Щоб забезпечити такими засобами Україну. Ну і, звісно, всі звертаються до партнерів, щоб нам цих засобів вистачало для відбиття таких масованих ударів», — зазначив Юрій Ігнат.
Як повідомляла АрміяInform, за попередні три дні, у період 24-26 травня, росіяни застосували для повітряних атак по Україні 903 ударні дрони типу Shahed та безпілотники-імітатори.
@armyinformcomua
Прикордонники «Шквалу»нейтралізовують ворожу техніку, зв’язок та укриття у своїй зоні відповідальності.
Воїни 3-ї бригади оперативного призначення НГУ «Спартан» взяли в полон окупанта, чию життєву історію можна було б назвати карикатурною, якби вона не була правдою.
Оператори БПЛА 38-ї окремої бригади морської піхоти імені гетьмана Петра Сагайдачного Виявляють та уражають окупантів посеред понівечиної міської забудови.
Прикордонники РУБпАК «Aquila» бригади «Сталевий Кордон» ліквідували низку ворожих цілей на Північно-Слобожанському та Курському напрямках
28 грудня 2025 року о 10:22 окупанти скинули авіабомби ФАБ-250 з УМПК на Словʼянськ, унаслідок атаки загинула одна людина, чотирьох поранено.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що нині тривають одні з найактивніших дипломатичних днів року, і до Нового року можуть бути ухвалені важливі рішення щодо України. Водночас, за його словами, результат залежить від готовності міжнародних партнерів посилювати підтримку та тиск на росію.
від 20100 до 20100 грн
Рівне
Державна прикордонна служба України
Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 20 грудня 2024 року Президент України присвоїв 65 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України почесне…