ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Міноборони пояснило, коли відбувається перехід військовослужбовців на літню форму одягу

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 14 Квітня 2025, 14:56

З настанням теплої пори року військовослужбовці ЗСУ та інших військових формувань переходять на літню форму одягу. Чітко визначених календарних термінів для цього немає — зміна форми здійснюється залежно від погодних умов і температурного режиму, зокрема за умови підвищення температури до +15°C.

Про це повідомило 14 квітня Міністерство оборони України.

Ця норма встановлена правилами носіння військової форми одягу та знаків розрізнення для військовослужбовців ЗСУ, ДССТ та вихованців військових ліцеїв, які затверджені наказом Міноборони України № 606 від 20.11.2017. Правила офіційно зареєстровані в Мін’юсті України 13.12.2017 за № 1502/31370.

Безпосередній перехід на літню чи зимову форму одягу визначається відповідними наказами начальника гарнізону або старшого морського начальника, а також дорученнями командувачів різних видів і родів військ.

«Забезпечення військовослужбовців якісним та зручним одягом є одним із головних завдань Міноборони.

Завдяки новим підходам до планування, зокрема більш ефективному прогнозуванню потреб, удосконаленню процедур закупівель та кращій координації з постачальниками ми змогли заздалегідь закупити та підготувати запаси літньої форми для наших військових, що дозволить оперативно реагувати на зміни погодних умов.

На 2025 рік на контрактування речового майна закупівельною агенцією Міноборони ДОТ передбачено майже 23.6 млрд грн», — зазначив директор Департаменту політики закупівель Міноборони України Гліб Канєвський.

Військову форму носять у суворій відповідності до вимог вищезазначених правил. Усі елементи одягу повинні відповідати встановленим стандартам, бути належно припасовані та утримуватися в охайному стані.

Літній комплект польової форми може включати такі елементи:

  • шкарпетки літні (трекінгові);
  • футболку з короткими рукавами;
  • костюм літній польовий;
  • кашкет польовий (кепі бойове) або панаму літню польову;
  • черевики з високими берцями або кросівки літні;
  • ремінь брючний;
  • костюм вітровологозахисний (під час опадів чи вітру);
  • сорочку бойову;
  • шарф-трубу літній.

Основні властивості літньої форми одягу — стійкість до механічних пошкоджень під час виконання завдань та водночас зручність в носінні.

Крім того, футболка має вологопоглинаючі та швидковисихаючі властивості, а в літньому польовому костюмі посилені зони на ліктях, колінах та плечах.

Для своєчасного забезпечення військовослужбовців необхідним одягом закупівельна агенція Міноборони України ДОТ завчасно проводить тендери. Зокрема, у 2024 році ДОТ придбав літніх польових костюмів на суму понад 1.9 млрд грн, футболок — на понад 142 млн грн, шкарпеток — на понад 120 млн грн тощо.

З 2024 року закупівельна агенція Міноборони ДОТ контрактує літню форму, спеціально розроблену Центральним управлінням розвитку матеріального забезпечення (ЦУРМЗ) для жінок-військовослужбовців. Зокрема, було закуплено 65 000 таких комплектів.

Форма одягу для військовослужбовців ВМС ЗСУ, які мають корабельні звання, встановлюється:

  • командуванням ВМС ЗСУ;
  • старшими морськими начальниками;
  • старшими на рейдах;
  • командирами з’єднань кораблів, що перебувають у поході або на бойовій службі.

Отже, регламентування носіння військової форми є важливою складовою військової дисципліни, а її адаптація до погодних умов дозволяє військовослужбовцям ефективніше виконувати поставлені завдання.

Зі свого боку ЦУРМЗ постійно працює над удосконаленням ергономічності, функціональності та якості речового майна. Враховуються потреби, запити та рекомендації військовослужбовців, що дозволяє створювати максимально зручне та функціональне екіпірування для виконання службових завдань у різних умовах.

Як повідомляла АрміяInform, Міноборони уніфікувало пакування й маркування для постачальників речового майна.

 

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Ворог завдав удар КАБом по Шевченківському району Харкова, є загиблі та поранені.

Ворог завдав удар КАБом по Шевченківському району Харкова, є загиблі та поранені.

Унаслідок ворожого удару в Харкові спалахнула пожежа, наразі відомо про двох загиблих.

Очільнику російської катівні, де вбили Вікторію Рощину, повідомлено про підозру

Очільнику російської катівні, де вбили Вікторію Рощину, повідомлено про підозру

Служба безпеки спільно з Національною поліцією та Офісом Генерального прокурора зібрали доказову базу на очільника російської в’язниці, де катують та убивають українських полонених.

Речник Угруповання об’єднаних сил: У Куп’янську зачищають залишки росіян, це лише питання часу

Речник Угруповання об’єднаних сил: У Куп’янську зачищають залишки росіян, це лише питання часу

Окупаційні російські війська намагаються перегрупуватися на лівому березі річки Оскіл, проте не мають жодних успіхів поблизу Куп’янська.

Сили оборони відбили 27 атак на Лиманському напрямку — Генштаб ЗСУ

Сили оборони відбили 27 атак на Лиманському напрямку — Генштаб ЗСУ

Від початку доби зафіксовано 112 бойових зіткнень. Загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників.

РСЗВ і 10 гармат — на Лиманському напрямку суттєво зменшили вогневу потугу ворога

РСЗВ і 10 гармат — на Лиманському напрямку суттєво зменшили вогневу потугу ворога

Усього бійці батальйону безпілотних систем 63-ї механізованої бригади знищили 25 одиниць техніки ворога.

У Києві вручили премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики 2025 року

У Києві вручили премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики 2025 року

Сьогодні в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України вручено дипломи лауреатам премії імені Богдана Хмельницького у 2025 році за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва.

ВАКАНСІЇ

Кухар, військовослужбовець

від 21000 до 70000 грн

Харків

Військова частина 9951 ДПСУ

Гранатометник, помічник гранатометника

від 20100 до 50000 грн

Запоріжжя

Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

Водій-санітар до 79 ОДШБр

від 21000 до 121000 грн

Миколаїв

79-та окрема десантно-штурмова бригада

Командир відділення військовослужбовець

від 22000 до 125000 грн

Дніпро

25 Окрема повітрянодесантна бригада

Офіцер з морально-психологічного забезпечення 155 об ТрО

від 24000 до 54000 грн

Степанівка, Сумська область

Стрілець-помічник гранатометника, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

--- ---