ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Міноборони ініціює створення екосистеми полігонів для тестування новітніх технологій розмінування

Важливо Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 2 Квітня 2025, 19:49

Близько 139 000 км2 території України наразі є потенційно забрудненою вибухонебезпечними предметами. Аби прискорити гуманітарне розмінування, Міністерство оборони ініціює створення екосистеми полігонів для тестування новітніх технологій розмінування. Це дасть змогу прискорити впровадження інноваційних рішень у цій сфері.

Як повідомили у пресслужбі МОУ, про це йшлося під час воркшопу «Сучасні виклики та інноваційні підходи у сфері протимінної діяльності», до якого залучилося понад 300 учасників. Захід організувало Міністерство оборони за підтримки ОБСЄ.

«Ми створюємо не просто полігони чи бази даних — ми формуємо нову екосистему безпеки, де кожна інновація проходить реальні випробування, а кожне рішення має підтримку фахової спільноти. Це — системна інфраструктура, яка працює на життя», — зазначив начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Руслан Берегуля.

Передбачається, що екосистема полігонів матиме гібридну модель взаємодії. Це означає синхронізацію державних, освітніх, виробничих і операторських майданчиків для тестування новітніх рішень.

В Україні запроваджується спеціальність операторів БПЛА, які виявляють вибухонебезпечні предмети
В Україні запроваджується спеціальність операторів БПЛА, які виявляють вибухонебезпечні предмети

Центральним елементом майбутньої інфраструктури стане Навчально-випробувальний комплекс з розвитку новітніх технологій та інновацій у сфері протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки, презентований під час заходу.

Ця масштабна ініціатива, що реалізується за участі Міноборони та зацікавлених партнерів, передбачає створення спеціалізованих полігонних зон (для вибухових, водних, динамічних випробувань), лабораторної та аналітичної бази для досліджень і випробувань, освітнього центру підготовки фахівців, включно з міжнародними тренінгами, платформи для тестування та допуску нових технологій до застосування.

Комплекс дозволить прискорити впровадження технологій, посилити якість навчання операторів, забезпечити серйозну наукову підтримку інновацій, і стане спільним майданчиком для взаємодії держави, бізнесу, науки та міжнародних організацій.

Загалом воркшоп об’єднав понад сотню українських і міжнародних організацій — оборонних кластерів, інноваційних хабів, асоціацій виробників, операторів протимінної діяльності, а також таких міжнародних партнерів, як ПРООН, Женевський центр з гуманітарного розмінування, HALO Trust і Danish Refugee Council.

Як повідомляла АрміяInform, фахівці Міноборони протягом березня розмінували майже 7 600 га деокупованих територій.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Існує у вигляді свині, яка йде на убій»: росіяни масово «обнуляють» власних військових
«Існує у вигляді свині, яка йде на убій»: росіяни масово «обнуляють» власних військових

Типова практика росіян — убивати власних солдатів, які намагаються здаватися в полон. Також вони масово добивають чи кидають напризволяще своїх поранених.

Ворог атакував Україну 83 ударними БПЛА
Ворог атакував Україну 83 ударними БПЛА

У ніч на 15 лютого противник атакував 83 ударними БПЛА типу Shahed, Гербера, Італмас та безпілотниками інших типів.

Українські воїни зупинили 59 ворожих атак на Покровському напрямку
Українські воїни зупинили 59 ворожих атак на Покровському напрямку

Загалом, протягом минулої доби зафіксовано 205 бойових зіткнень. Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат у живій силі й техніці та активно підр

Танки, артилерія та РСЗВ: Генштаб ЗСУ оприлюднив втрати ворога за добу
Танки, артилерія та РСЗВ: Генштаб ЗСУ оприлюднив втрати ворога за добу

Втрати російських окупаційних сил за минулу добу склали 1250 осіб та 673 одиниці техніки.

Військова історія в почесних найменуваннях: 783-тя окрема бригада оперативного обладнання території «Новий Кодак»
Військова історія в почесних найменуваннях: 783-тя окрема бригада оперативного обладнання території «Новий Кодак»

Почесні найменування пов’язують сучасні військові підрозділи з видатними діячами, місцевостями чи подіями української історії.

«Хай серед простих вояків буде хоч один міністр»: Сергій Тимошенко пройшов Листопадовий рейд до останнього бою
«Хай серед простих вояків буде хоч один міністр»: Сергій Тимошенко пройшов Листопадовий рейд до останнього бою

Коли восени 1921 року Армія УНР рушала у Другий зимовий похід, міністр шляхів Української Народної Республіки Сергій Тимошенко без вагань зголосився до участі.

ВАКАНСІЇ
Анестезіолог

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

115 ОМБр ЗСУ

Кулеметник

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

Такелажник, військовослужбовець

від 20500 до 20500 грн

Городок (Житомирська обл.)

Військова частина А2192

Бухгалтер у Васищеве

від 20000 до 23000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Механік-електрозварник, військовослужбовець

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

81 ОАеМБр

Вогнеметник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

--- ---