Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 30 січня 2026…
Коаліція дронів оголосила третій міжнародний тендер на мультироторні розвідувальні дрони тактичного рівня (ISR).
Про це інформує Міністерство оборони України.
Українські компанії, як і в серії тендерів на дрони-перехоплювачі та FPV-дрони, можуть подавати заявки. Приймання пропозицій триває до 17 березня.
Для перегляду технічних вимог та участі в тендері компанії потрібно зареєструватись на порталі Міністерства оборони Великої Британії Defence Sourcing Portal та обрати для подачі заявки лот Drone Capability Coalition — Tactical Multirotor ISR UAV.
У Міноборони повідомили, що Сили оборони мають нагальну потребу в мультироторних ISR тактичного рівня, саме тому Коаліція дронів вирішила зосередити увагу на цих дронах. Завдяки їм військові можуть розвідувати місцевість та підвищувати ситуаційну обізнаність своїх підрозділів.
«Продовжуємо створювати асиметричну перевагу завдяки масштабуванню виробництва дронів як в Україні, так і за кордоном», — зазначила заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
За її словами, важливо не збавляти обертів й збільшувати спроможності для Сил оборони, щоб вони могли максимально нищити ворога.
У МОУ нагадали, що в попередньому тендері було два лоти — покращені FPV та дрони-перехоплювачі. Тоді в конкурсі вперше змогли взяти участь українські виробники. За його результатами, на лот FPV-дронів було відібрано 14 компаній, а в лоті перехоплювачів — 5 компаній.
«У січні-лютому ці моделі пройшли тестування в Латвії. Далі найкращі засоби будуть протестовані в Україні та у випадку підтвердження заявлених характеристик Міністерство оборони Великої Британії укладе договори на масові закупівлі за рахунок Спільного фонду Коаліції дронів», — йдеться в повідомленні.
Коаліцію дронів сформували в лютому 2024 року під час 19-ї зустрічі у форматі «Рамштайн». Цю ідею запропонувала Латвія. Разом із Великою Британією вони координують роботу ініціативи.
Нині в ній налічується 18 країн: Латвія, Велика Британія, Австралія, Чехія, Данія, Франція, Естонія, Італія, Нова Зеландія, Канада, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Німеччина, Швеція та Україна.
@armyinformcomua
«Бусифікація», «тецекашники», «країна-концтабір» — це не просто слова на позначення певних буцімто реально існуючих явищ, суб’єктів чи об’єктів.
Інженери з американського стартапу Rampart Communications створили радіоприймач StrataWave із подвійним захистом сигналу.
Почесні найменування пов’язують військові підрозділи з видатними діячами, місцевостями чи подіями української історії.
У Мюнхені Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із партнерами в Берлінському форматі.
Майор медичної служби Змійов Віталій під час першої ротації на Херсонському напрямку виконував по 20–30 операцій за ніч.
На Південно-Слобожанському напрямку бійці бригади «Гарт» знищили дві гармати, сім автівок та засіб радіоелектронної боротьби росіян.
Водій-військовослужбовець
від 20100 до 120000 грн
Запоріжжя
Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 30 січня 2026…