ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Не до тортів, коли ворог штурмує»: як боєць «Нео» зустрів свій 24-й день народження на передовій

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 19 Лютого 2025, 19:53

Дмитро з позивним «Нео», бойовий медик 100 окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ, свій 24-й день народження зустрів не за святковим столом, а відбиваючи ворожий штурм під Торецьком. Цей день, який міг би стати для нього особливим, перетворився на запеклий бій, що назавжди закарбувався в його пам’яті.

Історію бійця оприлюднили на сторінці Сухопутних військ ЗС України.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року стало для Дмитра не просто трагічною датою, а й днем, коли він вирішив стати на захист своєї країни. «Нео» пішов у військо у другу річницю початку війни, залишивши позаду мирне життя та плани на майбутнє.

Свій позивний «Нео» отримав під час навчання у Великій Британії. Інструктори відзначили його вміння спритно ухилятися від вогню, порівнявши його з героєм відомого фільму «Матриця». Цей позивний став для нього не просто ім’ям на війні, а й символом його незламності та винахідливості.

Свій 24-й день народження Дмитро зустрів у Туреччині, де проходив навчання. «Було мені тоді не до тортиків, не до свічок», — згадує він. Проте командування привітало його по рації, що стало для бійця приємним сюрпризом та додало сил у важкий час.

Найбільш пам’ятним боєм для «Нео» став штурм, який стався влітку 2024 року в селі Залізне. Рано-вранці ворог атакував позиції українських захисників. «Нас було трохи на позиції, і ми його успішно відбили», — розповідає «Нео». У цьому бою йому та двом побратимам допомогли не тільки власна мужність та вишкіл, а й підтримка побратимів з FPV-дронів.

«Там було завдання їх вбити, щоб вони не вбили нас», — говорить «Нео» про той бій. Він не приховує, що було страшно, адже страх — це природна реакція людини на небезпеку. Проте головне, за його словами, — це не панікувати та контролювати свій страх. «Коли просто страх і контрольовано, то з ним можна і відбивати штурм, і далі боротися», — переконаний боєць.

«Нео» вважає своїм обов’язком захищати свій народ і свою країну. Він — один із тисяч українських воїнів, які щодня ризикують своїм життям заради перемоги. Його історія — це історія мужності, відданості та незламного духу українського народу.

Як повідомляла АрміяInform, ще рік тому Давид був звичайним хлопцем з-під Тростянця, що на Сумщині. Любив читати, захоплювався грою в Counter-Strike та час від часу переглядав улюблений мультфільм «Кунг-Фу Панда». Але восени 2024-го він добровільно став до лав 100 окремої механізованої бригади, яка веде запеклі бої за свободу України.

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
У Павлограді через атаку російських дронів загинув чоловік, ще троє людей поранені

У Павлограді через атаку російських дронів загинув чоловік, ще троє людей поранені

Через атаку безпілотниками у Павлограді загинув 55-річний чоловік. Поранення протягом дня отримали три людини.

Дрони «Гарту» б’ють по логістиці, зв’язку та укриттях противника

Дрони «Гарту» б’ють по логістиці, зв’язку та укриттях противника

Розвідувально-ударні групи БПЛА прикордонної бригади «Гарт» (1-й прикордонний загін) продовжують виявляти та знищувати ворожі цілі на Південно-Слобожанському напрямку.

Ми зміцнили компонент «петріотів» у нашій українській ППО — Президент

Ми зміцнили компонент «петріотів» у нашій українській ППО — Президент

Президент України Володимир Зеленський повідомив про виконання попередніх домовленностей з ФРГ щодо посилення української протиповітряної оборони, та анонсував подальшу роботу у цьому напрямку.

Протягом доби на фронті відбулось 95 боєзіткнень — Генштаб ЗСУ

Протягом доби на фронті відбулось 95 боєзіткнень — Генштаб ЗСУ

Загалом від початку доби відбулося 95 бойових зіткнень, з них більше третини на Покровському напрямку.

УВ «Схід»: внаслідок ворожого удару по Дніпровщині загинули військовослужбовці ЗСУ

УВ «Схід»: внаслідок ворожого удару по Дніпровщині загинули військовослужбовці ЗСУ

Вчора, 1 листопада 2025 року, ворог здійснив ракетно-дроновий удар по громадах Дніпропетровської області. Потерпали Нікополь, Піщанська, Покровська, Марганецька, Червоногригорівська громади.

Структура БЗВП: з чого складається базова підготовка рекрутів, яка триває 51 день

Структура БЗВП: з чого складається базова підготовка рекрутів, яка триває 51 день

Міноборони роз'яснює, що таке БЗВП, яка його структура, хто проводить навчання рекрутів та які знання і навички вони отримують.

ВАКАНСІЇ

Водій (кат. С, СЕ), військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

Медична сестра, Військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Механік-водій-електрик, військовослужбовець

від 20000 до 23000 грн

Данилівка, Київська область

Номер обслуги ЗУ 23-2 (ЗСУ)

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 Батальйон ТрО

Кухар, пекар

від 20000 до 120000 грн

Івано-Франківськ

Центр рекрутингу української армії

Оператор безпілотних літальних апаратів

від 25000 до 125000 грн

Одеса

35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського

--- ---