Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 6 грудня 2025 року Президент України присвоїв 152 окремій єгерській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…
Армія США планує розробити п’яту модифікацію високоточної ударної ракети (PrSM) для автономної пускової установки, яка вражатиме цілі на відстані понад 1 тис. км.
Як зазначає портал часопису Army Times, американські генерали розповіли, що на ранній стадії ведеться опрацювання перспективної модифікації ракети PrSM умовно п’ятої версії, яка могла б значно розширити можливості армії щодо завдавання ударів, повідомляє АрміяInform.
«Ми перебуваємо на етапі наукових розробок та технологій того, що ми, можливо, зрештою назвемо Increment 5», — заявив директор міжфункціональної групи з високоточного вогню великої дальності, бригадний генерал Рорі Крукс.
За задумами розробників, Increment 5 повинна мати помітно більші габарити ніж її попередники. Насамперед довжину, що дозволить, ймовірно, поєднувати дальність понад 1000 км з досить потужною бойовою частиною. Утім своєрідною розплатою стане відмова від використання наявних пускових MLRS/HIMARS.

Для запуску хочуть використовувати безпілотні пускові установки, і власне за рахунок відмови від кабіни при тих же габаритах (можливо використовуючи те саме шасі, що й у HIMARS, принаймні така безпілотна машина випробовується вже якийсь час) можна буде розмістити довший транспортно-пусковий контейнер.
Загалом можна сказати, що йдеться про плани розробки вже окремого нового ракетного комплексу лише з частковим використанням загальних компонентів.
Рорі Крукс окремо пояснив, що початкова робота над п’ятим варіантом вже триває. А ініціатива з реалізації наукових ідей та напрацьованих технологій розпочнеться у 2026 фінансовому році. Ідея, за його словами, полягає в тому, щоб розробити ракету, яку можна буде запускати з автономного транспортного засобу.
За планом реалізації проєкту PrSM:

Ракети PrSM перших чотирьох версій мають довжину приблизно 4 м, обмежену габаритами пускової установки. Діаметр корпусу — 430 мм. Приріст дальності польоту, порівняно з попереднім сімейством ракет, отримано за рахунок запровадження нового твердопаливного двигуна, полегшеної бойової частини та інших рішень.
Зараз відповідна служба Пентагону перебуває в процесі використання перших снарядів Increment 1 від Lockheed Martin, заявлених як спосіб ураження цілей на відстані не менш ніж 500 км.
Протягом останніх кількох років армія США розробляла чотири інші снаряди PrSM, призначених для заміни армійської тактичної ракетної системи MGM-140 (ATACMS) і таких, що запускаються як з високомобільної артилерійської ракетної системи M142 (HIMARS), так і з M270A2 MLRS.

Як вважають аналітики нідерландського порталу з дослідження оборонних стратегій Army Recognition, розробка Increment 5 є ключовим кроком до інтеграції автономних технологій для передових військових операцій.
Попри значні технічні труднощі, ця ініціатива підкреслює прагнення армії Сполучених Штатів розширити межі точних ударів великої дальності. У разі успіху PrSM Increment 5 може запропонувати значні стратегічні переваги в майбутніх військових сценаріях.
Хоча проєкт PrSM Increment 5 залишається концептуальним, він відображає чітке прагнення Пентагона модернізувати свій арсенал за допомогою інноваційних технологій. Траєкторія програми залежатиме від прогресу, досягнутого в найближчі роки, з потенційними наслідками для майбутнього ведення війни.
Розвиток проєкту PrSM Increment для армії США. Відео: Lockheed Martin
@armyinformcomua
Президент Володимир Зеленський заявив, що російські війська під час нічного обстрілу зосередили основний удар по українській енергетиці, по півдню та Одещині.
Під час робочого візиту до Берліна заступник Міністра оборони України Сергій Боєв провів низку зустрічей з німецькими посадовцями для посилення української ППО та підсилення ефективності надання допомоги Україні.
Ракетні війська й артилерія Сил оборони уразили пункт управління БПЛА та два командно-спостережні пункти противника.
У ніч на 13 грудня російські загарбники обстріляли кілька населених пунктів Дніпропетровської області, внаслідок чого двоє людей отримали поранення.
Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський відвідав із робочою поїздкою органи військового управління, що продовжують операцію і тримають оборону Покровсько-Мирноградської агломерації.
У Головному управлінні розвідки МОУ показали епізоди здійсненої в листопаді 2025 року операції на Покровському напрямку фронту, в якій брали участь спецпідрозділи ГУР.
від 20100 до 50100 грн
Первомайськ (Миколаївська обл.)
Третій відділ Первомайського РТЦК та СП
Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 6 грудня 2025 року Президент України присвоїв 152 окремій єгерській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…