ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як збити ракету Х-101: майстерклас від зенітника Андрія Панчохи

Life story Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 8 Січня 2025, 6:50
Колаж Сергія Поліщука / АрміяInform
Колаж Сергія Поліщука / АрміяInform

На рахунку воїна зенітної ракетної Шепетівської бригади повітряного командування «Захід» старшого сержанта Андрія Панчохи вже чотири збиті ворожі ракети.

Як це — збивати повітряні цілі з зенітної установки та з ПЗРК — захисник неба розповів кореспонденту АрміяInform:

До мене командир взводу кричить: «Стріляй!». Секунди дві — і моя зенітна ракета прямує до цілі

«Переносний зенітно-ракетний комплекс «Ігла» — це проста зброя, нічого складного, як на мене. Просто потрібно «захопити» ціль. І враховуючи характеристики озброєння, розуміти, чи ти дістанеш її. Звісно, тобі дають команду, колега з планшетом повітряної обстановки в руках каже тобі, з якого напрямку заходить ціль, який азимут, курс, дальність… А ти вже собі в голові прокручуєш, враховуєш усе.

Так я відпрацював 17 листопада цього року. Дуже багато тоді ракет летіло ворожих…

Ракета заходить позаду. Я її бачу чітко. До мене командир взводу кричить: «Стріляй!». Секунди дві — і моя зенітна ракета прямує до цілі. Чекаю. Бачу, що влучив. російська крилата ракета збита і падає.

А потім була результативна бойова робота 13 грудня. Наша мобільна вогнева група вийшла на позицію. Нам уже повідомили, що ворожі ракети летять в наш бік. Довели інформацію про курс і напрямок.

Це була сьома година ранку. Бачу, що ворожа ракета йде, і я миттєво роблю «накол», тобто приводжу в дію батарею живлення на ПЗРК. Якраз дали команду, що можливе застосування вогню з ПЗРК. Заходить ціль. Я роблю пуск, збиваю, і вона падає. Все зайняло одну хвилину.

Після пошуків уламків та аналізу бойової роботи було встановлено, що в обох цих випадках мобільна вогнева група збила ракети Х-101.

Зараз я у відпустці. Коли чую про пуски ворожих ракет, то хочеться вже чимшвидше на службу вийти та знову ціль якусь вразити

…Щоб стати стрільцем-зенітником ПЗРК, я навчався застосовувати комплекс на тренажері. На мою думку, на тренажері важче влучити у ціль, ніж у реальному протиповітряному бою. Усього на моєму бойовому рахунку — чотири збиті ракети. Перші дві ми знищили із зенітної установки.

Служити в Повітряні Сили я прийшов у 2014 році.

Тоді такий був час, що треба було йти до війська. З другом разом пішли. Прийшов служити у ту ж частину, де колись строкову проходив, у зенітний ракетний полк. Брав участь в обороні Донецького аеропорту у складі підрозділу «Дика качка». Це був зведений загін Повітряних Сил ЗС України, який обороняв позицію «Зеніт».

Згодом мені присвоїли звання молодшого сержанта. Був командиром відділення зенітних установок ЗУ-23-2, начальником радіолокаційної станції. З часом став головним сержантом взводу.

Нині я у відпустці.

Коли чую про пуски ворожих ракет, то хочеться вже чимшвидше на службу вийти й знову ціль якусь вразити».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Від піхоти на квадроциклах до древнього Т-62: «Фенікс» палить ворога поблизу Костянтинівки

Від піхоти на квадроциклах до древнього Т-62: «Фенікс» палить ворога поблизу Костянтинівки

Бійці прикордонного підрозділу «Фенікс» ліквідовують техніку, засоби та самих окупантів.

ЗСУ вистежили та знищили ворожу гаубицю Д-30

ЗСУ вистежили та знищили ворожу гаубицю Д-30

Українські захисники вполювали на фронті 122-мм гармату Д-30 російських окупаційних сил.

Киянин зливав ворогу локації ППО та аеродромів Сил оборони

Киянин зливав ворогу локації ППО та аеродромів Сил оборони

Правоохоронні органи викрили російського агента, який зливав окупантам локації ППО та аеродромів Сил оборони у Київській та Полтавській областях.

«Ні в кого не стріляв, а путін — ла-ла-ла» — бійці 33 ОШП захопили полонених у російському Тьоткіно

«Ні в кого не стріляв, а путін — ла-ла-ла» — бійці 33 ОШП захопили полонених у російському Тьоткіно

Українські військові продовжують поповнювати обмінний фонд полоненими російськими загарбниками.

Ворожий БПЛА прицільно вдарив по перехрестю у Сумах: поранено дев’ять осіб

Ворожий БПЛА прицільно вдарив по перехрестю у Сумах: поранено дев’ять осіб

У вівторок, 21 жовтня, російські війська завдали удару по цивільній інфраструктурі міста Суми.

Хотів вкрасти у військового машину, але вкрав броню і аптечку: сумчанину оголошено підозру

Хотів вкрасти у військового машину, але вкрав броню і аптечку: сумчанину оголошено підозру

За процесуального керівництва Окружної прокуратури міста Суми повідомлено про підозру 34-річному чоловіку який намагався заволодіти автівкою військового, а потім викрав з неї спорядження.

ВАКАНСІЇ

Вогнеметник

від 20000 до 20000 грн

Київ

131 окремий батальйон 112 ОБр Сил ТрО

Геодезист

Шепетівка

Військова частина А4127

Водій (польова лазня)

від 25000 до 30000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Тракторист

від 20100 до 120000 грн

Вся Україна

77 ОАеМБр ДШВ ЗС України

Гранатометник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Водій

від 20000 до 20000 грн

Житомир

199 навчальний центр ДШВ ЗСУ

--- ---