Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…
У мережі поширюють відео, на якому відбувається діалог між нібито українським військовослужбовцем і цивільним чоловіком.
«Військовий» спочатку нібито пройшов пішки по узбіччю траси майже 500 кілометрів у напрямку Львова (що фізично майже неможливо без відпочинку, їжі та сну), потім чотири години намагався зупинити попутку, але йому ніхто не зупиняв, аж доки не «підібрав» цей цивільний чоловік-водій.
Насправді це відео ― постановка. Діалог між цивільним чоловіком-водієм і нібито військовим на відео знімає людина, яка сидить на задньому сидінні автомобіля і на яку «військовий» чомусь не звертає жодної уваги, навіть коли знімання відео відбувається з дуже близького ракурсу. Своєю чергою, водій підозріло спокійно реагує на слова «військового» про нібито відсутність у того грошей бодай на автобус; два роки полону; про те, що громада «військового» за цей час уже встигла його «поховати», поставивши йому пам’ятник тощо. Окрім цього «військовий» каже, що воює з 2013 року, хоча російсько-українська війна почалася лише у 2014-му.
На ще одному відео, яке ворог поширює в соціальних мережах, нібито український військовий скаржиться на свавілля працівників ТЦК, важку ситуацію на фронті, непрофесійність командирів, втрати серед особового складу та закликає українських чоловіків не йти воювати.
Однак насправді це відео створили за допомогою штучного інтелекту, повідомляють у проєкті VoxCheck. Першоджерелом відео є анонімний профіль у тіктоці, де автор публікує відео з нібито українськими військовими та військовополоненими. Перевірка інструменту ШІ Hive Moderation показала, що в профілі є відео, які згенерували за допомогою нейромережі. Відповідно, інструмент показав, що звернення військовослужбовця, який розповідає про важку ситуацію на фронті, теж створили за допомогою ШІ.
Мета таких відео — збільшити прірву між військовими та цивільними, а також дезінформувати українське суспільство щодо реальної ситуації на фронті та зірвати мобілізацію.
@armyinformcomua
Бійці мобільних вогневих груп активно опановують сучасний інтерактивно-мультимедійний тир, де відпрацьовують точність ураження повітряних цілей.
Упродовж доби росіяни обстрілювали населені пункти Сенькове, Кіндрашівку, Вільхуватку Куп’янського району з артилерії, FPV-дронами, РСЗВ.
На Харківському напрямку тривають запеклі бої, росіяни для наступальних дій застосовують тактику «мясних штурмів», не використовуючи бронетехніку.
На Лиманському напрямку ситуація залишається напруженою: ворог постійно проводить атаки, зокрема піхотні штурми.
Військова контррозвідка Служби безпеки затримала в Києві агентку російської воєнної розвідки, яка готувала координати для дронової атаки рф по столиці України 1 січня 2025 року.
Міністерство оборони України опублікувало роз’яснення щодо механізму переведення у застосунку Армія+, а також щодо причин, через які можуть виникати затримки.
від 10000 до 15000 грн
Васильків
Військова частина А1789
від 20000 до 120000 грн
Дніпро
233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО
Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…