Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 5 грудня 2024…
Заступник Генерального прокурора Фінляндії в Окружному суді Гельсінкі висунув звинувачення проти громадянина рф, заарештованого у Фінляндії, який підозрюється у скоєнні п'яти воєнних злочинів в Україні в 2014 році.
Про це інформує Офіс Генерального прокурора України.
Обвинувачення пов’язані з діяльністю підозрюваного в підрозділі «Русич», який воював на боці так званої «лнр». За даними фінського слідства, підозрюваний, як заступник командира підрозділу, брав участь у діях, що порушують закони і звичаї війни. В результаті цих дій він і солдати підрозділу вбили 22 українських військовослужбовців і серйозно поранили чотирьох. Крім того, його звинувачують у діях, що суперечать законам і звичаям війни щодо способу ведення бойових дій та поводження з пораненими і вбитими солдатами противника.
Звинувачення розглядаються у Фінляндії як міжнародні злочини відповідно до фінського законодавства. Підозрюваний не може бути екстрадований в Україну, а отже Фінляндія розпочала власне розслідування.
Обвинувачення в судовому процесі висувають два прокурори, які спеціалізуються на воєнних та міжнародних злочинах.
У 2016 році українські правоохоронці повідомили про підозру зазначеній особі за фактом участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України).
У серпні 2023 року Офіс Генпрокурора направив запит про затримання і тимчасовий арешт цієї особи. Після комунікації з фінською стороною підозрюваного затримали компетентні органи цієї країни. У вересні 2023 року Офіс Генпрокурора направив щодо нього запит на екстрадицію.
У грудні 2023 року компетентні органи Фінляндії розпочали власне розслідування щодо злочинів цієї особи, вчинених під час бойових дій в Україні.
Під час розслідування Національне бюро розслідувань Фінляндії (НБР) співпрацювало з українським Офісом Генерального прокурора та Службою безпеки України.
Офіс Генерального прокурора надавав на запит фінської сторони матеріали, зібрані в рамках українського розслідування та сприяв у збиранні доказів.
Крім того, НБР обмінювалося інформацією з Європолом, Євроюстом та Міжнародним кримінальним судом.
Раніше АрміяInform повідомляла, що підкорив космос заради росіян: у Харкові затримали чергового поплічника кремля.
@armyinformcomua
Жоден розвиток безпілотних систем неспроможний замінити у війську людину. Тож мобілізація лишається основою забезпечення боєздатності підрозділів Сил оборони.
Після поранення та демобілізації ветерани можуть реалізувати свій досвід у низці соціальних проєктів з користю для себе та суспільства.
На Костянтинівському напрямку зафіксовано збільшення кількості солдатів з тимчасово окупованих територій України, яких росіяни змусили воювати у своїй армії.
Підрозділи СБС протягом лише півтори доби уразили понад 900 бійців ворога на відрізку фронту рівно у сотню кілометрів (Родинське — Гуляйполе).
У Мадриді Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із керівництвом іспанської групи Sener, яка сьогодні уклала три угоди з українськими оборонними
Відключення окупантів від терміналів «Старлінк» змусила ворога повернутися до менш досконалих засобів зв’язку, однак росіяни активно долають цю проблему.
Головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої та інформаційної політики
від 25000 до 25000 грн
Гостомель
Гостомельська селищна військова адміністрація Бучанського р-ну Київської обл.
Сапер до 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади
від 23000 до 123000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
Інспектор прикордонної служби (Гвардія наступу “Сталевий кордон”)
від 25000 до 125000 грн
Черкаси, Черкаська область
Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 5 грудня 2024…