Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
У Збройних Силах України Володимир проходив строкову службу в 1992–1994 роках. Вдруге у війську опинився в березні 2022-го. Нині служить у 109 окремій бригаді Сил ТрО ЗС України.
Як це — тримати позицію геть самому? І як женуть на штурми росіян їхні командири? Про це кореспонденту АрміяInform розповів молодший сержант Володимир.
— У березні цього року ми висунулися на Первомайське, це в Донецькій області. Ми були на Hummer. Коли тільки заїжджали в населений пункт, нас вже почав ворог «крити». Тож заїзд був дуже важким. Підвезли нас до точки евакуації, і звідти нам треба було пройти десь метрів 200, щоб дійти до школи, де позиція наша була. Ці 200 метрів стали для нас «дорогою життя»…
По нас працювали і мінами, і скидами, поки ми підходили до школи. І у нас вже був один поранений.
На позиції ми мали поміняти хлопців з 59 бригади.
Коли вже у приміщення школи ми зайшли, то пораненого нашого стабілізували.
Звісно, почалися постійні обстріли по нас. А згодом і штурмувати ворог став. І штурми ці були постійні, без упину майже. Врешті-решт ворог таки зайшов до приміщення школи. У будівлі на той момент практично вже не було другого та третього поверхів.
Ну, почали ми вибивати противника… Того дня чотирьох у школі ми положили, ще одного — на виході. Шостий, найімовірніше, зазнав поранення, але встиг втекти. Хоча потім з перехоплень ми чули, що він уже не виходив на зв’язок…
Забрали ми в них чотири рації. Ну й, звісно, чули, що вони передають. З перехоплень розуміли, коли вони йтимуть на штурми. Ворога, до речі, змушують наступати, бо ніхто з них не хоче йти вперед.
І коли вони знову намагались зайти до школи, то ще не знали, що ми вже положили перед цим їхніх. І вони щось питають у рацію, думають, що зі своїми спілкуються. Ми їм російською «Заходи!». Ну й, завалили ще й цих на вході. Від них усіх разило одеколоном якимось…
Там же у Первомайському, до речі, я й зазнав поранення… Нас мали міняти, і був прильот поруч зі мною. У мене з рук все повилітало, думав, що хана мені вже, але ні — вижив.
…Ще було в мене відрядження до однієї з механізованих бригад. У грудні 2023-го. Тоді біля Степового ми зайшли на позицію. Це теж Донецька область. Нас усього залишилося там п’ятеро. Штурмували нас дуже сильно. У нічному бою тоді в нас загинув хлопець. Згодом, після мінометного обстрілу, загинув ще один боєць наш.
І нас залишилось троє. Потім двоє за певних обставин пішли, і я залишився тримати позицію геть сам. П’ять годин це тривало.
Мені сказали, що мій сектор на 12 годин, що зліва-справа мене прикривають, я мав тримати посадку…
Згодом командування дало двох в підмогу. Вони до сутінок побули, а потім мені групу прислали на підтримку.
До ранку ми під цими ворожими штурмами тримали позицію, а далі нас поміняли вже. Тоді я навіть з ліку збився, скільки ворожої піхоти ми знищили…
Ворог використовує тактику малих штурмових груп, із чисельністю особового складу до відділення.
Команди України, Сполучених Штатів та інших наших партнерів ведуть підготовку до «Рамштайну» – змістовних рішень і загалом зустрічей і переговорів наступного тижня.
5 жовтня армія держави-агресора обстріляла Бахмутський, Волноваський і Краматорський райони Донецької області.
Війська рф зберігають присутність на Курахівському напрямку, пробують штурмувати позиції Сил оборони України, але безуспішно.
У Велентенському на Херсонщині через атаку російського безпілотника постраждали жінка та водій машини швидкої допомоги.
Протягом останнього тижня на Покровському напрямку ворог намагається здійснювати активніші дії, вдається до застосування броньованої техніки.
Захищаємо світ
від 20100 до 120000 грн
Одеса, Одеська область
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…