Під час засідання дев’ятого східного економічного форуму 5 вересня він знову змінив мету війни проти України й заявив, що головним завданням «сво» залишається…
В Україні триває мобілізація. Не так давно мобілізаційний вік було зменшено з 27 до 25 років. Тобто молодих людей віком до 25 років до армії практично не залучають. При цьому все частіше лунають заяви від військових та політиків, що саме молодь має долучатися до Сил оборони та брати долю країни до своїх рук.
АрміяInform розповідає про те, як зараз залучається до війська українці віком до 25 років та чому молодим людям варто звернути увагу на військову службу.
Наразі українці, віком до 25 років здебільшого не підлягають мобілізації. Однак є певні винятки. Не мобілізовують тих, хто має статус призовника. Вони можуть долучитися до війська за власним бажанням. Але є інший статус — військовозобов’язаного. Їх можуть мобілізувати. Про кого йде мова:
Також зараз є ще одна категорія громадян віком до 25 років, яких мобілізовують. Це люди, які були визнані ВЛК обмежено придатними, тобто непридатним до строкової служби у мирний час та придатним у воєнний час. Наразі із законодавства прибрали обмежену придатність, але у цих людей залишився статус військовозобов’язаних.
Попри те, що здебільшого мобілізація молоді віком до 25 років не проводиться, в Силах оборони служить чимало молодих військовослужбовців. Це люди, які добровільно вирішили стати на захист Батьківщини у складний історичний момент. І військо потребує якомога більше молодих спеціалістів.
Для багатьох молодих людей це може бути поворотним моментом у житті. Адже військову службу можна розглядати, як старт своєї кар’єри. Наразі попит на молодь у війську високий. Командири бойових підрозділів зазначають, що молоді бійці мають кращу фізичну форму, більш швидко приймають рішення, більш креативно мислять.
В умовах нинішньої війни навички роботи з технологіями на вагу золота. Адже вони можуть дати таку потрібну перевагу над ворогом на полі бою. Не просто так Сили безпілотних систем будують свою рекрутингову кампанію на залученні любителів пограти в комп’ютерні ігри.
У молодих військовослужбовців є гарні можливості отримати вищу військову освіту та зростати далі. А кар’єрне зростання у війську досить швидке. Особливо в умовах воєнного стану.
До того ж залучення молоді до війська — це в першу чергу рекрутинг. Коли ти сам можеш знайти собі підрозділ, у якому хочеш служити. Повістка над тобою не нависає, тож є час та можливості підібрати щось до душі.
Військовослужбовці віком до 25 років мають практично такі ж самі соціальні гарантії, як і бійці старші за віком. Їхнє фінансове, матеріальне та інші види забезпечень нічим не відрізняються. При цьому, є декілька можливостей, які доступні лише молоді.
Наприклад, укласти контракт можна на один рік. Це передбачено Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу»:
«Під час дії воєнного стану для осіб (крім осіб офіцерського складу), які приймаються на військову службу за контрактом, з-поміж громадян віком від 18 до 25 років, строк військової служби встановлюється один рік».
Також нещодавно було внесено зміни до програми «єОселя». Вони стосуються саме громадян віком до 25 років. Зокрема, для них до 10% зменшується перший внесок по іпотеці. Раніше перший внесок становив не менше 20%.
Нагадаємо, що пільгове іпотечне кредитування доступне для тих, хто проходить військову службу за контрактом, а також для учасників бойових дій. Для перших кредитування відбувається під 3% річних, для других — під 7%.
Військовослужбовці є найбільш поширеними учасниками програми «єОселя». Більше про цю програму можна прочитати тут.
Звісно, що військова служба пов’язана із небезпеками. І є чимало страхів, які заважають українцям долучатися до Сил оборони. Як їх побороти? АрміяInfrom підготувала серію матеріалів, де чинні військовослужбовці розповідають цивільним, як побороти ці страхи.
Бійці 13 бригади спецпризначення «Хартія» Національної гвардії України знову взяли в полон військовослужбовців рф на Харківському напрямку.
Адвокату повідомили про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями та сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, вчиненому за попередньою змовою групою осіб та з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).
Бійці добровольчих батальйонів «Свободи» бригади наступу «Рубіж» Нацгвардії показали, як російський штурмовик тікав на всіх чотирьох та це не допомогло.
Кораблі, які допомагають росіянам грабувати окуповані території України, уже затримують.
Одразу кілька випадків спалення позицій окупантів за допомогою дронів увійшли в щотижневий альманах дивізіону артилерійської розвідки «Команчі» 40 артилерійської бригади імені Великого князя Вітовта.
Працівник Збройних Сил України Іванна Березовська завоювала дві золоті нагороди.
Захищаємо світ
від 20100 до 120100 грн
Дніпро
128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ
Під час засідання дев’ятого східного економічного форуму 5 вересня він знову змінив мету війни проти України й заявив, що головним завданням «сво» залишається…