Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 23 травня 2025 року Президент України присвоїв 38 окремій бригаді морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних…
Правоохоронці повідомили про підозри групі осіб за обставинами організації незаконного перешкоджання акціям протесту в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року у центральній частині місті Києва.
Про це інформує 15 серпня Офіс Генерального прокурора.
Зазначено, що підозрювані — командири підрозділів міліції особливого призначення «Беркут» ГУМВС України у Львівській, Харківській областях та міста Севастополя, а також помічник начальника штабу Львівського «Беркута».
За даними слідства, у ніч на 19 лютого 2014 року, виконуючи злочинний наказ керівництва МВС України щодо розгону протестувальників з Майдану Незалежності, прилеглих вулиць та Будинку Профспілок, під керівництвом СБУ в центрі столиці проводилися антитерористичні заходи, які не мали реальних підстав.
Під час силових дій співробітники «Беркуту» оточили Майдан зі сторони Європейської площі й вулиці Інститутської та штурмували учасників зібрань із застосуванням спеціальної техніки — БТРів, водометів Торнадо, військових прожекторів.
Також вони використовували вогнепальну зброю Форт-500 з набоями зі свинцевої картечі та завезені із рф гранати.
«Такі дії підозрюваних призвели до вбивств 12 мітингувальників, замахів на вбивства — 8, спричинення тяжких тілесних ушкоджень — 16, середньої тяжкості — 37, легких — 78, а також інших тяжких наслідків», — йдеться в повідомленні.
Наразі вирішується питання про застосування щодо колишніх правоохоронців запобіжних заходів.
Командирам підрозділів інкримінували:
Помічнику начальника штабу Львівського «Беркута» інкримінували пособництво у вчиненні цих злочинів.
На цей час за вказаними подіями (проведення АТО 18.02.2014) до кримінальної відповідальності притягнуто ряд керівників органів державної влади, а також правоохоронців, які безпосередньо організували вчинення цих злочинів.
Наразі на розгляді у судах знаходяться обвинувальні акти стосовно 19 осіб, серед яких 10 високопосадовців. Досудове розслідування стосовно 6 осіб триває.
Як повідомляла АрміяInform, раніше прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього заступника командира ПМОП «Беркут» ГУ МВС України в АР Крим.
@armyinformcomua
Почесні найменування пов’язують сучасні військові підрозділи з видатними діячами, місцевостями чи подіями української історії.
Почесні найменування пов’язують сучасні військові підрозділи з видатними діячами, місцевостями чи подіями української історії.
Російська пропаганда вкотре демонструє свій стабільний «талант» вигадувати історії, які не витримують жодної критики.
Сьогодні в NSATU — Спеціальній місії НАТО з підтримки безпеки та підготовки для України — було проведено церемонію підняття прапора України з нагоди Дня Збройних Сил України.
Президент України Володимир Зеленський разом із з Андрієм Гнатовим та Рустемом Умєровим провели довгу й змістовну телефонну розмову зі Стівом Віткоффом і Джаредом Кушнером.
Бійці 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади, котрі виконують бойові завдання в Покровську, привітали співгромадян з Днем Збройних Сил України.
від 21000 до 23000 грн
Харків
Метрологічний центр військових еталонів ЗСУ
від 10000 до 15000 грн
Васильків
Військова частина А1789
Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 23 травня 2025 року Президент України присвоїв 38 окремій бригаді морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних…