ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Наші танкісти підірвалися на міні в тилу та опинилися в оточенні на цілу добу

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 18 Липня 2024, 11:10
Найвдаліші та продумані до дрібниць бойові операції завжди суміжні з великим ризиком

Під час бою на одному з найгарячіших напрямків, Торецькому, танковий екіпаж 95-ї бригади ДШВ у тилу ворога підірвався на протитанковій міні. Екіпаж опинився в оточені на цілу добу.

Про це розповіли у Службі зв’язків з громадськістю 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗС України.

Там зазначили, що напередодні танковий екіпаж ефективно виконував завдання — знищив не один пункт дислокації ворога, наприклад, розніс будівлю, де ховалася штурмова група росіян.

Танкісти буквально рознесли на друзки дім разом із 10 окупантами: згідно з перехопленнями ворожих переговорів, там ніхто не вижив.

Проте під час одного з виїздів танк потрапив у пастку — наїхав на протитанкову міну. Одна гусінь була пошкоджена, машина вже не могла рухатися.

Швидко зорієнтувавшись, десантники забрали свою зброю з танка і сховалися у найближчих хащах. Росіяни знали про підбитий танк та направили туди групу перехвату, щоб знайти наших танкістів. Усе це відбувалося в епіцентрі бою.

«Зв’язку з екіпажем не було. По перехватах чули, що начебто їх вже зловили. У якийсь момент ми вирішили написати танкістам просто в месенджер. А у відповідь отримали «++». Живі! Ми одразу почали діяти та планувати, як їх витягти звідти!» — згадує командир 2 десантно-штурмового батальйону 95-ки Євген.

За його словами, танкісти були буквально в кублі ворога, де кишіло окупантами. Бої не вщухали, а ворог не припиняв спроб знайти живими десантників. Тому комбат вирішив виводити танкістів за допомогою дрона вночі.

Для того, що дожити до ночі, танкісти зберігали повну тишу і пересувалися тільки після вибухів артилерії, щоб не видати себе шумом. Один з танкістів дістав контузію, але не видав ні звуку.

За словами комбата, хлопців вирішили виводити через опорні пункти ворога, адже це був найкоротший та найшвидший напрямок. Шлях хлопцям прокладала артилерія бригади.

«Ми витратили хвилин 40-50, щоб просто вилізти з посадки, щоб менше було звуків. Ми хотіли вибратися до світанку. Напруга була колосальна. Ми були готові вступити в бій кожної хвилини», — розповідає командир танкового екіпажу Олексій.

Він згадує, як бійці підняли руки з автоматами догори, коли вже підходили до наших позицій.

«Хлопці були зарядженими позитивом! Казали, щоб дали їм нову машину, щоб знову піти в бій. Вони зрозуміли на собі, що особовий склад не був кинутий у такій критичній ситуації, і ми зробили все, щоб повернути своїх бійців!» — розповідає командир батальйону.

Відео з розповідями бійців можна подивитися на ютуб-каналі або фейсбук-сторінці бригади. До речі, якщо вам цікаві не тільки відео боїв, але й більш спеціалізований та аналітичний контент про військову справу – підпишіться на телеграм-канал АрміяInform.

Читайте нас у Facebook
«Будівництво нових фортифікацій займе рік-півтора» — Президент пояснив, чим може обернутися вихід з Донбасу
«Будівництво нових фортифікацій займе рік-півтора» — Президент пояснив, чим може обернутися вихід з Донбасу

Президент України Володимир Зеленський поясним, якими катастрофічними наслідками для нашої країни може обернутися вихід Сил оборони із Донбасу.

Великоднє перемир’я: що заявив Кремль і якою була відповідь України
Великоднє перемир’я: що заявив Кремль і якою була відповідь України

Україна готова дотримуватися Великоднього перемир’я, якщо російські війська дотримуватимуться режиму припинення вогню.

Сили ППО знешкодили 113 ворожих дронів під час нічної атаки
Сили ППО знешкодили 113 ворожих дронів під час нічної атаки

У ніч на 10 квітня (з 18:00 9 квітня) противник атакував 128 ударними БПЛА типу Shahed, «Гербера», «Італмас» та безпілотниками інших типів.

Сили оборони за минулу добу зупинили 33 ворожі штурми на Покровському напрямку — Генштаб ЗСУ
Сили оборони за минулу добу зупинили 33 ворожі штурми на Покровському напрямку — Генштаб ЗСУ

Протягом минулої доби між українськими військами та російськими окупаційними силами відбулося 163 бойові зіткнення.

1130 солдатів, бронетехніка та дрони: Генштаб ЗСУ назвав втрати ворога за добу
1130 солдатів, бронетехніка та дрони: Генштаб ЗСУ назвав втрати ворога за добу

Окупаційна російська армія за минулу добу втратила 1130 одиниць особового складу та один танк.

Мешканка Ічні отримала вирок, бо писала про переміщення військових ТЦК у Тelegram-каналі на 400 підписників
Мешканка Ічні отримала вирок, бо писала про переміщення військових ТЦК у Тelegram-каналі на 400 підписників

Військові ТЦК та СП — це люди з бойовим досвідом, які продовжують виконувати обов’язок навіть після поранень.

ВАКАНСІЇ
Офіцер запасу ЗСУ

від 26000 до 132000 грн

Київ, Київська область

Інженер

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр"

Старший стрілець-оператор, військовослужбовець

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО

Оператор відділення управління

від 21000 до 60000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

Бойовий медик

від 20300 до 120000 грн

Запоріжжя

Заводський РТЦК та СП

Стрілець військовослужбовець

від 22000 до 125000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

--- ---