ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Переваги контракту в ЗСУ: про рекрутинг, гроші та гарантії

Новини Соціальний захист
Прочитаєте за: 3 хв. 26 Червня 2024, 6:23
Ілюстрація "Служба за контрактом"

З першого погляду здається, що зараз між контрактом та мобілізацією майже немає різниці. Грошове, речове та інші види забезпечень однакові.

Можливості обіймати посади, отримувати звання та ходити у відпустки теж. Навіть підстави для звільнення зі служби після останніх законодавчих нововведень стали практично однаковими. Але певна різниця все ж є. Тож АрміяInform розповідає про ці відмінності.

Рекрутинг

Наразі основна перевага служби за контрактом — більша ймовірність потрапити в бажаний підрозділ на бажану посаду. Рекрутинг, який започаткувало в цьому році Міноборони, військовими здебільшого розглядається саме як служба за контрактом. І як розповідають люди, які займаються рекрутингом в підрозділах, саме підписання контракту дає найбільше можливостей, що ви потрапите саме туди, куди хочете.

Звісно, мобілізовані також можуть спробувати взяти рекомендаційний лист (відношення) та потрапити\перевестися в бажаний підрозділ. Але це значно важче і довше. І не факт, що це спрацює.

Додаткові соціальні гарантії у разі підписання контракту

  • У разі підписання першого контракту зі Збройними Силами України військовослужбовці можуть отримати одноразову допомогу. У 2024 році це від 24 224 до 30 280 гривень в залежності від звання. Про те, як отримати таку виплату більше читайте в нашому матеріалі 👉 Укладаєш перший контракт із ЗСУ — отримай понад 30 тисяч гривень
  • Також нещодавно додалася ще одна можливість для тих, хто підписує свій перший контракт. Зокрема, військовослужбовцю надається право на компенсацію 50 відсотків від першого внеску за кредитом по програмі «єОселя» та додатково 100 тисяч гривень після першого року військової служби, та ще 100 тисяч гривень після другого.

До того ж, контрактники по програмі «єОселя» можуть оформити пільговий кредит під 3% річних. Більше про це читайте тут 👉 «єОселя»: що змінилось у порядку отримання пільгового кредиту для військових

  • Крім того, ті хто підпише контракт (в Законі не вказано, що це має бути саме перший контракт) матимуть право протягом трьох місяців з дати укладення такого контракту отримати сертифікат на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 тисяч гривень.

⚠️ Особливості підписання контракту

До тих, хто бажає укласти контракт на службу в ЗСУ є певні вимоги. Під час дії воєнного стану контракт можуть підписати з людьми віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку та придатні до служби за станом здоров’я. Як показує практика, медобстеження охочих проходити службу за контрактом досить прискіпливе. Детальніше про це можна почитати в нашому матеріалі 👉 ВЛК на контракт: поради рекруту від АрміяInform.

Крім медобстеження також потрібно пройти професійно-психологічний відбір та за необхідності перевірку. Для тих, хто вступає на службу вперше також передбачено випробування.

Випробувальний термін від 1 до 6 місяців. Якщо його пройти, то служба за контрактом продовжується. Якщо ні, то переведуть в розряд мобілізованих (якщо немає підстав для звільнення зі служби)

Загалом контракт передбачає, що мають бути чіткі строки служби. В мирний час так і є. Для рядового складу контракт до 3 років. Сержантського та старшинського складу від 3 до 5 років. Для офіцерського від 5 до 10 років. Також є певні підстави коли контракт може підписуватися на 1 чи 2 роки. Але за умови воєнного стану служба за контрактом автоматично продовжується. І триватиме вона до завершення військового стану, оголошення демобілізації. Або доки не з’являться чинники, які дозволятимуть звільнитися зі служби.

Однак і тут є певні винятки. Зокрема, навіть під час дії воєнного стану є випадки, коли строк військової служби встановлюється в 1 рік:

  • для громадян віком від 18 до 25 років, які приймаються на військову службу за контрактом;
  • для громадян України, які здобули медичну та/або психологічну освіту та які приймаються на військову службу за контрактом на посади за медичними, психологічними напрямами діяльності.

Куди звертатися для укладання контракту?

Аби потрапити на службу за контрактом є декілька шляхів:

  • Звернутися в ТЦК та СП;
  • Зв’язатися з підрозділом, в якому бажаєте проходити службу. Наразі багато підрозділів мають власну рекрутингову систему;
  • Скористатися платформами з військовими вакансіями.

З вакансіями, які наразі є в Силах оборони України можна ознайомитися на нашому сайті.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Міноборони розповіло, які цінні цілі ворога були уражені за тиждень

Міноборони розповіло, які цінні цілі ворога були уражені за тиждень

Сили оборони України продовжують зменшувати бойовий потенціал ворога.

Командіра убілі. Хороший бил командір, жалєл всєх… Одінадцать пулєвих — ГУР перехоплення

Командіра убілі. Хороший бил командір, жалєл всєх… Одінадцать пулєвих — ГУР перехоплення

Перехоплена розмова військового рф з батьком, в якій обговорюють випадок, пов'язаний з розстрілом командира одного з підрозділів, який беріг свій особовий склад.

Розбомбив ворожий БТР — Віталій на «Вампірі»

Розбомбив ворожий БТР — Віталій на «Вампірі»

Боєць окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша Віталій відзначився знищенням ворожої техніки.

На Сумщині спалахнула пожежа внаслідок російського обстрілу

На Сумщині спалахнула пожежа внаслідок російського обстрілу

Сьогодні ворожі війська вдарили по одному із прикордонних населених пунктів Сумського району.

У першому читанні ухвалений законопроєкт про повернення на службу військовослужбовців після СЗЧ

У першому читанні ухвалений законопроєкт про повернення на службу військовослужбовців після СЗЧ

Законопроєкт №11322 відкриває можливість повернення на службу військовослужбовців, які вперше самовільно залишили частину (СЗЧ) або вчинили дезертирство під час дії воєнного стану.  Окрім того, вони можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності.

Z та V = смерть — виговці вчать окупантів правилам  

Z та V = смерть — виговці вчать окупантів правилам  

Бійці окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського зробила підбірку знищень ворожої техніку.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Військовослужбовець

від 30000 до 120000 грн

Запоріжжя

Комунарський РТЦК та СП

Фельдшер (військовий)

від 21000 до 24000 грн

Мукачево

Державна прикордонна служба України

Стрілець-зенітник

від 22000 до 122000 грн

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Снайпер, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Діловод служби пального та мастильних матеріалів

від 25000 до 35000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

сапер 144 окремої піхотної бригади

від 20000 до 120000 грн

Чернігів, Чернігівська область