Про найвідоміше застосування винищувача F-16 під час інциденту, який потенційно міг стати однією зі спроб замаху на Дональда Трампа, розповідає АрміяInform. Патрулювання…
Останнім часом було ухвалено декілька законів, які так чи інакше стосуються відпусток для військових.
АрміяInform розповідає, які зміни вже відбулися і на які ще можна очікувати найближчим часом.
Нещодавно Президент підписав законопроєкт, який вносить зміни до Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Зокрема, щодо відпусток для військовослужбовців. Відтепер впроваджується ще один вид відпустки — при народженні дитини.
Така відпустка надається тривалістю до 14 днів, і не пізніше 3 місяців з дня народження дитини. Утім, отримати цю відпустку зараз не вийде.
Вона передбачена на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Зараз же в країні діє воєнний стан, тому при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.
Такий вид відпусток може незабаром з’явитися. Це одна з норм ухваленого Верховною Радою законопроєкту про мобілізацію.
Документ передбачає, що за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Наразі документ чекає на підписи, аби набрати чинності.
Що ще передбачає ухвалений Верховною Радою законопроєкт для військових — читайте в цьому матеріалі АрміяInform.
Які відпустки можна отримати нині?
Під час дії воєнного стану військовослужбовцям передбачені: щорічна основна відпустка та відпустки за сімейними обставинами або з інших поважних причин.
Щороку військовослужбовець може отримати 30 днів основної відпустки. Наразі вона надається частинами, але не більше ніж 15 днів.
В ухваленому Верховною Радою законопроєкті щодо посилення мобілізації, є пункт, що основна безперервна частина такої відпустки має бути не менше ніж 15 днів. Після набуття чинності, ця норма стане обов’язковою.
Чи можуть відмовити в наданні відпустки? Законодавчо прописано, що основна відпустка надається «за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу».
Тобто причини для відмови у наданні відпустки є. Але така відмова має бути обґрунтованою.
Під час дії воєнного стану така відпустка може надаватися терміном до 10 днів. При цьому зберігається виплата грошового забезпечення.
Військовослужбовець має вказати в рапорті, які саме сімейні обставини або поважні причини спонукають його піти в таку відпустку, а також, за можливості, надати відповідні документи до рапорту. Якщо цього не зробити, то у відпустці можуть відмовити.
Скільки разів на рік можна брати відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин, законодавчо не прописано. Тож можна зробити припущення, що це більше, ніж один раз — залежно від виникнення сімейних обставин.
Якщо військовослужбовець не зміг використати відпустку або використав її лише частково, то надалі така відпустка надається вже після закінчення дії воєнного стану.
У такому разі дозволяється за бажанням військовослужбовців об’єднувати щорічні основні відпустки, але при цьому загальна тривалість об’єднаної відпустки не може перевищувати 90 календарних днів.
Також є опція — отримати компенсацію. Це можна зробити вже під час звільнення.
Станом на ранок 8 листопада за добу на фронті російські загарбники втратили 1580 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
російські терористи здійснили масовану атаку дронами на Одеський район, спричинивши пошкодження цивільної інфраструктури та поранення людей.
На фронті відбулося 140 бойових зіткнень. Сили оборони України продовжують стримувати натиск окупаційних військ. Ситуація на Курахівському напрямку залишається напруженою — ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Також окупанти активно атакують на Покровському та Лиманському напрямках.
Війська рф о 3:30 ночі завдали чергового удару по Харкову, завдавши значних пошкоджень житловій та цивільній інфраструктурі.
Спроби замахів на Дональда Трампа під час передвиборчих перегонів наробили багато галасу у медіа та суттєво вплинули на перебіг передвиборчої кампанії. У запобіганні ймовірним спробам замаху на нині обраного Президента США брали участь не лише американські спецслужби та поліція, але й літаки F-16 Fighting Falcon.
Останнім часом ворог наростив кількість ракетно-дронових ударів по портовій інфраструктурі України та цивільних суднам. Чи призведуть удари рф до зниження експортного потенціалу України?
Захищаємо світ
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Про найвідоміше застосування винищувача F-16 під час інциденту, який потенційно міг стати однією зі спроб замаху на Дональда Трампа, розповідає АрміяInform. Патрулювання…