ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

ВЛК на контракт: поради рекруту від АрміяInform

Новини Соціальний захист
Прочитаєте за: 5 хв. 31 Березня 2024, 6:59

Зголоситись добровольцем на контракт чи виявити бажання офіційно мобілізуватись до завершення воєнного стану до лав Збройних Сил України недостатньо для того, щоб потрапити на службу.

Стан здоров’я має дозволяти ефективно і без шкоди для вас самих та небезпеки для оточуючих виконувати завдання на посаді, яку ви обійматимете у ЗСУ.

Придатність до служби встановлює ВЛК — військово-лікарська комісія. Тому, йдучи на контракт чи мобілізуючись, слід бути готовим до ретельного фахового медичного огляду.

Доведеться витратити від 2 до 4 днів

З очевидних мінусів — пройти ВЛК блискавично не вдасться, це забере у вас кілька — щонайменше від двох до чотирьох — днів часу. Це неминуче, оскільки отримання результатів аналізів не відбувається миттєво — у багатьох випадках їх надають лише наступного дня.

Крім того, для проходження ВЛК знадобляться деякі додаткові документи. Якщо ви підготуєте їх завчасно, то це пришвидшить процес. За відсутності ж доведеться витратити час також на їх отримання. Відповідно це гальмуватиме ваш рух — і замість двох днів на проходження ВЛК доведеться витратити вже 34.

Контрактникам і мобілізованим — зелена вулиця

Позитивним чинником, який прискорить проходження ВЛК контрактникам і мобілізованим, є пріоритетна можливість потрапити на огляд до лікарів комісії. Зелена вулиця діє від моменту реєстрації та дозволяє пройти огляд усіх фахівців ВЛК першого ж дня упродовж усього кількох годин.

Це дасть змогу того ж дня (або наступного дня зранку, якщо цього вимагає медична процедура) здати необхідні аналізи і приділити час отриманню додаткових необхідних документів у разі, якщо ви не підготували їх завчасно. При цьому працівники ВЛК нададуть роз’яснення з будь-якого питання, яке буде видаватися вам незрозумілим.

Стартовий документ

На початку проходження ВЛК вам видадуть документ під назвою «Картка обстеження та медичного огляду» (Додаток 13 до Наказу Міністерства оборони України № 402 від 14.08.2008 зі змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства оборони № 524 від 12.08.2014, № 490 від 18.08.2023).

Зауважте, що для нього знадобиться фотокартка розміром 3х4 см. У «Картку обстеження та медичного огляду» буде вноситись вся отримана під час оглядів та в результаті аналізів і досліджень інформація.

Які документи можна підготувати завчасно

Щоб пришвидшити проходження ВЛК, слід завчасно підготувати три документи, наявність яких уже в перший день проходження ВЛК суттєво прискорить процес. Як їх отримати, може пояснити сімейний лікар, з яким ви маєте укладену декларацію.

 • Довідка про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, зокрема на предмет вживання психоактивних речовин (форма 100-2/о)
 • Довідка зі шкірно-венерологічного диспансеру (разом з копією реакції мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном (RW))
 • Довідка з протитуберкульозного диспансеру (разом з копією рентгенологічного (флюорографічного) дослідження органів грудної клітки)

Відсутність завчасно підготовлених довідок непереборною перешкодою не стане, але процес проходження ВЛК дещо пригальмує — за два дні точно не встигнути.

Як і де можна отримати ці документи, розкажуть у ВЛК. На це доведеться витратити додатковий час і, якщо йтиметься про швидке отримання довідки про психіатричний огляд, також певні кошти, бо цю довідку надають, в тому числі, платні медичні установи.

Важливо: довідки мають бути «свіжими», виданими у межах тижня-двох до моменту проходження ВЛК.

Фото: Дмитро Юрченко / АрміяInform

Аналізи та дослідження

Всі або переважну більшість аналізів і досліджень можна зробити в лікарні, на базі якої працює ВЛК. Ось їхній перелік:

 • Загальний аналіз крові
 • Біохімічний аналіз крові (білірубін, АЛТ, глюкоза)
 • Загальний аналіз сечі
 • Серологічний аналіз крові на антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ)
 • Серологічний аналіз крові на антиген до вірусу гепатиту «В» та «С»
 • Реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном (RW)
 • Аналіз на визначення групи крові та резус-належність
 • Рентгенологічне (флюорографічне) дослідження органів грудної клітки
 • Електрокардіограма

Якщо ви завчасно подбаєте про зазначені вище довідки, інформація про частину з перелічених аналізів вже буде у вас наявна. Йдеться про копію реакції мікропреципітації та серологічний аналіз крові на антитіла до ВІЛ, які йдуть у комплексі з довідкою зі шкірно-венерологічного диспансеру.

Також у разі наявності довідки з протитуберкульозного диспансеру у вас вже буде копія рентгенологічного (флюорографічного) дослідження органів грудної клітки.

У разі, якщо якийсь із зазначених аналізів неможливо зробити у закладі охорони здоров’я, на базі якого працює ВЛК, вам нададуть інформацію про заклади, в яких можна це зробити.

Підсумковий документ

Після того, як усю необхідну інформацію зібрано і зафіксовано в «Картці обстеження та медичного огляду», на її основі укладається «Довідка військово-лікарської комісії» (Додаток 4 до Наказу Міністерства оборони України № 402 від 14.08.2008 зі змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 466 від 01.08.2011).

У цьому документі робиться підсумковий висновок щодо придатності за станом здоров’я до проходження військової служби за контрактом.

Не сподівайтесь на поблажливість

Якщо йдучи на контракт чи добровільно мобілізуючись, ви сподіваєтесь, що під час проходження ВЛК стан вашого здоров’я досліджуватимуть менш ретельно з огляду на добровільно виявлене вами бажання служити в лавах ЗСУ, то ви глибоко помиляєтесь.

Фахівці медкомісії поставляться до стану вашого здоров’я однаково скрупульозно і прискіпливо. За найменших сумнівів щодо придатності вас скерують на додаткові обстеження, аналізи та дослідження.

У цьому разі є ризик не вкластися у відведені на роботу ВЛК 34 дні, однак можна бути певним, що придатність за станом здоров’я до проходження військової служби за контрактом визначать безпомилково.

На контракт до ЗСУ: які документи слід завчасно підготувати для ТЦК
На контракт до ЗСУ: які документи слід завчасно підготувати для ТЦК

Пам’ятайте: стан вашого здоров’я в ЗСУ не лише ваша особиста справа, від нього залежить життя і здоров’я побратимів та спроможність виконувати завдання. Значно краще виявити і зафіксувати всі наявні проблеми (якщо вони є) під час проходження ВЛК і навіть отримати відмову в можливості проходження служби за контрактом, ніж потім нашкодити собі, побратимам чи зірвати виконання важливого завдання.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
На Харківщині влаштували різанину ворожої інженерної техніки

На Харківщині влаштували різанину ворожої інженерної техніки

Оператори ударних дронів 57-ї окремої механізованої бригади «під ключ» знищують техніку, яку росіяни використовують для будівництва укріплень.

Безпекова угода між Україною і США підписана президентами Зеленським і Байденом

Безпекова угода між Україною і США підписана президентами Зеленським і Байденом

Президенти Володимир Зеленський та Джо Байден підписали двосторонню угоду про безпеку

На Краматорському напрямку ворог став застосовувати значно більше дронів

На Краматорському напрямку ворог став застосовувати значно більше дронів

Мова іде, як про ударні БПЛА «ланцет», так і про розвідувальні БПЛА, ударні та FPV-дрони.

росіянин застрелився від захоплення роботою українських дронарів

росіянин застрелився від захоплення роботою українських дронарів

Після того, як його товариша вразив FPV-дрон, окупант вирішив не чекати прильоту наступного і пустив собі кулю у голову.

Ворог атакує Кліщіївку, щоб обійти Часів Яр

Ворог атакує Кліщіївку, щоб обійти Часів Яр

Окупанти постійно атакують населені пункти Клішіївку та Андріївки для того, аби обійти з півдня місто Часів Яр і зайти в тил тамтешньому гарнізону.

Український FPV-дрон збив ворожий «Mavic» і полетів далі

Український FPV-дрон збив ворожий «Mavic» і полетів далі

В повітряному бою з ворожим розвідувальним безпілотником переміг FPV-дрон пілотів підрозділу «Чорний лебідь» 225-го окремого штурмового батальйону.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Старший бойовий медик роти

від 21000 до 21000 грн

Київ

168 окремий батальйон 120 ОБр Cил ТрО

Водій-електрик | Військова частина А0528

від 22000 до 120000 грн

Одеса, Одеська область

Телефоніст, лінійний наглядач, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Стрілець, військовослужбовець (вся Україна).

від 20277 до 120277 грн

Запоріжжя, Запорізька область

Фельдшер

від 17500 до 100000 грн

Харків

АРЗ СП ГУ ДСНС України у Луганській області

Оператор FPV-дронів

від 20000 до 125000 грн

Богодухів

209 батальйон Сил ТрО