Так мешканець Кропивницього відреагував на законні вимоги працівника Національної поліції України та військовослужбовців Збройних Сил України з ТЦК та СП…
Сьогодні, 19 червня, Верховна Рада зробила крок у напрямку створення військової поліції в Україні.
Народні депутати прийняли за основу доопрацьований Комітетом з питань правоохоронної діяльності проект Закону України «Про Військову поліцію» (реєстр. №6569-д), яким визначаються правові засади організації діяльності Військової поліції, її загальна структура, завдання та повноваження.
Також було проголосовано доопраццьований проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження діяльності Військової поліції» (реєстр. №6570-д), яким створюється процесуальне підґрунтя для забезпечення належного виконання завдань та функцій Військової поліції.
Передбачається, що Військова поліція буде військовим формуванням з правоохоронними функціями, входитиме до складу сектору безпеки і оборони, та основним своїм завданням матиме забезпечення правопорядку і військової дисципліни у Міністерстві оборони України, Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту.
В документі мовиться, що до загальної структури Військової поліції входитимуть центральний орган управління ВП; територіальні органи управління ВП (міжрегіональні, регіональні, місцеві); центри спеціального призначення; навчальні центри ВП; дисциплінарні батальйони.
У структурі органів управління Військової поліції діютимуть оперативні та оперативно-технічні підрозділи, підрозділи патрульно-постової служби, підрозділи безпеки дорожнього руху, підрозділи внутрішньої безпеки, гауптвахти, а також інші підрозділи, діяльність яких спрямована на виконання завдань ВП або на забезпечення її функціонування.
У Військовій поліції створюються підрозділи внутрішньої безпеки та оперативні підрозділи, які будуть здійснювати оперативно-розшукову діяльність, а також проводити слідчі (розшукові) та негласні слідчі (розшукові) дії, відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» та Кримінального процесуального кодексу України та виключно в межах покладених на Військову поліцію завдань.
Військова поліція комплектуватиметься за рахунок чисельності Збройних Сил України, її чисельність не може перевищувати 1,5% від чисельності ЗСУ.
В Раді зазначають, що доопрацьовані законопроекти були розроблені за участі та підтримані фахівцями Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Державного бюро розслідувань, інших органів державної влади.
Нагадаємо, на початку червня Міністерство оборони України закликало народних депутатів визначити пріоритетним законопроєкт № 6569-д і повернутися до його розгляду після додаткових консультацій.
@armyinformcomua
Оператори 1-го мотопіхотного батальйону 58-ї мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського показали підбірку самогубство російських штурмовиків, які не схотіли чекати на приліт наших дронів.
Оператори 429-го полку «Ахіллес» Сил безпілотних систем за час виконання бойових завдань на Купʼянському напрямку уразили понад 1800 одиниць особового складу противника, з яких понад 1000 — ліквідовано.
Бійці батальйону безпілотних систем Apachi 81-ї аеромобільної Слобожанської бригади ДШВ ЗСУ показали підбірку уражень ворожої піхоти, яка намагалася ховатися у кущах та руїнах.
Прикордонники спільно зі співробітниками Нацполіції викрили двох чоловіків — 35-річного жителя Одеси та 53-річного жителя Вінниці, які налагодили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних осіб поза пунктами пропуску.
Оператори батальйону безпілотних систем «Перун» 42-ї механізованої бригади імені Героя України Валерія Гудзя відбили потужну атаку ворога із застосуванням важкої техніки.
У кримінальному провадженні щодо незаконного заволодіння земельною ділянкою військовослужбовця ЗСУ у Вінниці повідомлено про підозру трьом особам: двом цивільним та державному реєстратору.
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
Так мешканець Кропивницього відреагував на законні вимоги працівника Національної поліції України та військовослужбовців Збройних Сил України з ТЦК та СП…