Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 23 травня 2025 року Президент України присвоїв 38 окремій бригаді морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних…
Міністерство закордонних справ України зробило заяву з приводу так званої інавгурації путіна, яка запланована в росії на 7 травня 2024 року.
Заяву МЗС України опублікувало на сайті.
«У такий спосіб російська влада намагається створити для усього світу і своїх громадян ілюзію законності майже довічного перебування при владі людини, яка перетворила РФ на державу-агресора, а правлячий режим — на диктатуру», — йдеться в заяві.
Під час так званих березневих виборів, як зазначає МЗС України, російська федерація порушила положення численних міжнародних документів, які є основою сучасної системи міжнародних відносин.
Йдеться насамперед про Статут Організації Об’єднаних Націй, Декларацію про принципи міжнародного права, Женевську Конвенцію про захист цивільного населення під час війни, Заключний акт Наради з безпеки та співробітництва в Європі, а також десятки резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.
Брутальним порушенням загальновизнаних норм та принципів міжнародного права, як наголошує МЗС України, стала незаконна організація так званого виборчого процесу на тимчасово окупованих російською федерацією суверенних територіях України — частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі — зі свідомим залученням погрозами і шантажем до участі у ньому мільйонів громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях або під примусом були переміщені на територію РФ.
Такі дії РФ, незважаючи на попередження з боку авторитетних міжнародних інституцій, за словами МЗС України, вкотре доводять, що її керівництво не визнає своєї відповідальності та не збирається припиняти незаконну, неспровоковану та невиправдану повномасштабну збройну агресію проти України, яка триває вже понад два роки і спричиняє численні людські жертви й руйнування.
Вдаючись до пропаганди і маніпуляцій, кремлівський режим, як наголошує МЗС України, використовує участь виборців і підсумки голосування для виправдання військового вторгнення в Україну та агресивної політики щодо інших держав.
Виходячи з викладеного, а також враховуючи чинний ордер Міжнародного кримінального суду на арешт путіна, Україна не бачить правових підстав для його визнання демократично обраним і легітимним президентом російської федерації.
Нещодавні резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи від 17 квітня № 2540 (2024) та Європейського Парламенту від 25 квітня № 2024/2665(RSP) підтверджують неправомочність проведення так званих виборів на тимчасово окупованих територіях України, їх недемократичний характер на території рф та фактично заперечують легітимність їх результатів.
МЗС України закликає іноземні держави, міжнародні організації та громадськість слідувати цьому прикладу, не визнавати результати російських псевдовиборів і легітимності російського диктатора путіна, надалі протистояти організованій ним руйнації системи верховенства права та загальновизнаних демократичних цінностей, а також продовжувати дієву підтримку народу України у боротьбі проти російської агресії, яка створює загрозу для європейської і світової безпеки, миру та стабільності.
@armyinformcomua
Печенізька дамба тривалий час є об’єктом системних російських атак. Ворог намагався влучити по ній іранськими «Шахедами», авіабомбами КАБ, ракетами різних типів, «Молніями» та FPV-дронами.
Бійці батареї артилерійської розвідки Ares 57-ї мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка атакували російську логістику.
Найбільше ворог атакував на Покровському (27 разів), Костянтинівському та Гуляйпільському напрямках (по 13).
Бійці батальйону безпілотних систем Fatum 60 механізованої Інгулецької бригади влучили легковий автомобіль з повним кузовом окупантів.
У 95-й окремій десантно-штурмовій Поліській бригаді ДШВ ЗСУ пояснюють, що раніше переведення могло тягнутися пів року.
Бійці 4-ї бригади оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука «Рубіж» Нацгвардії на Покровському напрямку узяли в полон російського штурмовика, який прийшов на війну з тюрми.
від 22000 до 122000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
від 20100 до 120000 грн
Житомир, Житомирська область
Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 23 травня 2025 року Президент України присвоїв 38 окремій бригаді морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних…