Наш кореспондент поспілкувався з інструктором одного з підрозділів, де навчають операторів наземних роботизованих комплексів. Він людина скромна, тому представляється коротко…
Речник Повітряних Сил Збройних Сил України майор Ілля Євлаш розповів про ситуацію зі збиттям Силами оборони України російських зенітних керованих ракет С-300.
Свої коментарі Ілля Євлаш надав під час прямого ефіру телемарафону «Єдині новини» 11 квітня 2024 року.
Зокрема, відповідаючи на запитання ведучого, чому важко збивати С-300, речник ПС ЗСУ пояснив це близькою відстанню запуску цих ракет.
«Перш за все це близькість до лінії зіткнення. Ворог використовує ці ракети з прилеглих районів безпосередньо до Харківської області — з бєлгородської, намагається атакувати зненацька», — розповів Ілля Євлаш.
При цьому він зазначив, що у разі виявлення підготовки ворогом до запуску таких ракет Повітряні Сили ЗСУ повідомляють і оголошують повітряну тривогу.
«Але, звісно, що швидкість цих ракет та близькість до фронту — вона значно обмежує нас в тому, як, наскільки ми ефективно можемо працювати. Ну і, звичайно, що нам необхідні засоби, які можуть боротися. А це тільки засоби, які нам надають наші країни-партнери», — підкреслив Ілля Євлаш.
Як повідомляла АрміяInform, у ніч на 11 квітня 2024 року російські окупанти завдали по Україні комбінованого удару ракетами різних типів та ударними БПЛА. Загалом ворог застосував 82 засоби повітряного нападу, з яких 20 крилатих ракет Х-101/Х-555 із літаків стратегічної авіації Ту-95 МС (район пусків — саратовська область, рф); 6 аеробалістичних ракет Х-47М2 «Кинджал» з винищувачів МіГ-31К (район пусків — тамбовська область, рф); 12 зенітних керованих ракет С-300 (пуски із бєлгородської області, рф); 40 ударних БПЛА типу Shahed-131/136 (із районів приморсько-ахтарськ, рф, Чауда, Крим) та 4 керовані авіаційні ракети Х-59 (з повітряного простору окупованої Запорізької області).
В результаті протиповітряного бою Сили оборони України знищили 57 повітряних цілей: 16 крилатих ракет Х-101/Х-555; 39 ударних БПЛА типу Shahed-131/136 та 2 керовані авіаційні ракети Х-59.
@armyinformcomua
У ніч на 1 листопада російські безпілотники та РСЗВ обстріляли Дніпропетровську область.
Станом на ранок 1 листопада потягом доби російські війська здійснили 82 обстріли по 31 населеному пункту Сумської області. У Великописарівській громаді внаслідок удару FPV-дроном поранено 56-річного чоловіка.
В Укрінформі відбувся брифінг на тему: «Зміни в оформленні відстрочок від мобілізації з 1 листопада 2025 року», організований Міністерством оборони України.
31 жовтня 2025 року внаслідок спецоперації ГУР МО України виведено з ладу надважливий військовий об’єкт держави-агресора росії ― нафтопродуктопровід «кольцевой», який забезпечував російську окупаційну армію ресурсами для ведення геноцидної війни проти українського народу.
У ніч на 1 листопада противник атакував 223-ма ударними БПЛА типу Shahed, «Гербера» і безпілотниками інших типів, близько 140 із них — «Шахеди».
За минулу добу авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили чотири райони зосередження особового складу, озброєння і військової техніки, один артилерійський засіб та три інші важливі об’єкти противника.
від 50000 до 120000 грн
Ужгород
68 окрема єгерська бригада імені Олекси Довбуша
Наш кореспондент поспілкувався з інструктором одного з підрозділів, де навчають операторів наземних роботизованих комплексів. Він людина скромна, тому представляється коротко…