Саме вони перебувають на передовій Кримського напрямку інформаційного фронту, попри те, що потерпають від фінансових проблем, втратили передавачі, які поширювали…
Його називали «москалем», «царським генералом» і «гетьманським фахівцем», бо не могли забути участі у боротьбі проти військ Директорії під час протигетьманського повстання.
Симон Петлюра волів не помічати його присутності під час доповідей, а в тогочасних часописах його цькували і зводили на нього інсинуації.
Він же тим часом працював без спочинку так заповзято, що умлівав через отримане ще за Першої світової війни поранення важке поранення у голову, і, попри все, домігся того, що Штаб Дієвої Армії УНР запрацював злагоджено і бездоганно, немов годинник. Дане ж слово честі тримав міцно аж до останнього подиху на підлозі Лук’янівської в’язниці у Києві.
Все це — про Володимира Сінклера, самий лише перелік посад якого у підписі під світлиною з орлиним профілем генерала-поручника у третьому числі часопису «За Державність. Матеріали до історії Війська Українського» займає кілька рядків:
Народився Володимир Сінклер 24 січня 1879 року в узбецькому місті Новий Маргелан, яке нині має назву Фергана. Майбутню долю хлопчика визначили родинні традиції. Його батько Олександр Сінклер, військовий інженер і полковник російської армії, прищепив сину любов до військової служби і прагнення зробити військову кар’єру. Матір Людмила, українка за походженням, визначила українську ідентичність Володимира Сінклера, який згодом у графі «національність» завжди писав «українець».
Ба більше, корені як військової служби, так і проукраїнської позиції майбутнього генерал-поручника Армії УНР сягали аж XVIII століття. Один із пращурів Володимира Сінклера, шотландець за походженням шведський майор Малькольм Сінклер, був зв’язковим старшиною при гетьманові Війська Запорозького Пилипові Орлику. 1739 року, коли він перевозив документи зі Стамбула до Стокгольма, його перехопили й жорстоко замордували російські агенти за наказом посла у Швеції Михайла Бестужева-Рюміна. Це спричинило загострення російсько-шведських відносин й у підсумку призвело до війни 1741—1743 років між Швецією та Росією.
Військова кар’єра Володимира Сінклера почалась у середині 1890-х років, коли по закінченню Оренбурзького Неплюєвського кадетського корпусу 1896 року він розпочав службу юнкером Михайлівського артилерійського училища у санкт-петербурзі. Закінчивши 1899 року цей навчальний заклад за першим розрядом, він продовжив навчання у Миколаївській військовій академії Генерального штабу, яку так само з відзнакою закінчив 1905 року.
Молодий офіцер брав участь у російсько-японській та Першій світовій війні, під час якої воював на Південно-Західному фронті, служив начальником штабу гвардійської піхотної дивізії і командиром полку. 1916 року зазнав важкого поранення в голову, після чого 1917 року у званні генерал-майора вийшов у відставку й оселився у Києві. В українській столиці Володимир Сінклер зустрів події Української революції і перші кроки зі створення української національної армії, про що згадував потім у нарисі «Пам’яти С. В. Петлюри»:
Особисто Володимир Сінклер долучився до творення українських національних збройних сил з квітня 1918 року, увійшовши до складу комісії з формування та організації армії. «В той час я вступив на службу до Українського Генерального штабу і був призначений членом комітету для формування та організації української армії», — писав Володимир Сінклер у спогадах про Симона Петлюру. Відтак Володимир Сінклер служив у складі Військово-ученого комітету Військового міністерства УНР, а згодом і Української Держави за доби гетьманування Павла Скоропадського. Від жовтня 1918 року Володимир Сінклер обійняв посаду першого генерал-квартирмайстера Генерального штабу Української Держави, на якій зустрів очолене Директорією повстання проти гетьмана.
Участь у боротьбі проти Директорії потім довго пригадували військовому, оскільки, як свідчить Євген Маланюк, «в часі повстання саме Сінклер керував операціями проти військ Директорії, а що найгірше, підписував звідомлення для преси своїм ім’ям». Утім, фундаментальна військова освіта, тривалий досвід служби і добра репутація офіцера сприяли тому, що його запросили повернутись до військової служби вже у Штабі Армії УНР. Зроби це помічник начальника штабу Василь Тютюнник, який звернувся до Володимира Сінклера з такими словами:
Володимир Сінклер гідно прийняв пропозицію взятись до роботи у Штабі Армії УНР, швидко налагодивши його належне функціонування. Євген Маланюк згадував, що з приходом Володимира Сінклера «Штаб Армії (в який зараз же перетворився бувший Генеральний Штаб) одержав першорядного майстра, що майже з нічого зорганізував був оперативний апарат Армії. І той апарат, мимо скісних поглядів і заплечного сичання («царський генерал», «гетьманський фахівець» і «москаль») під адресою його керівника… запрацював як годинник».
Генерал-хорунжий Армії УНР Микола Капустянський в історичному нарисі про похід на Київ — Одесу 1919 року писав, що Володимир Сінклер «запрацьовувався майже до-того, що умлівав» через отримане ще під час Першої світової війни поранення. Однаке саме завдяки такій самовідданій праці і щоденним зусиллям генерал-поручника Штаб Армії УНР працював на незмінно високому рівні.
1920 року Володимир Сінклер в якості військового експерта брав участь у переговорах українського уряду з польським. Саме він скріпив своїм підписом таємну військову конвенцію, що була додатком до підписаної 21 квітня 1920 року Варшавської угоди. А у 1921 році офіцер увійшов до складу сформованої з ініціативи Симона Петлюри Вищої військової ради.
Коли ж Українська Народна Республіка остаточно зазнала поразки у боротьбі з більшовиками, Володимир Сінклер відійшов від військових справ, обійнявши непоказну посаду кондуктора на шахтовій залізниці у містечку Сосновіци. Євген Маланюк оповідає, що поляки пропонували генералу високу посаду у міністерстві військових справ, однак Сінклер відмовив їм, заявивши, що не може порушити слово чести служити Україні:
Впродовж 1920—1930-х років Володимир Сінклер зберігав контакти з колами української політичної еміграції, брав участь у діяльності різних гуртків та організацій. Зокрема, з 1926 року долучився до роботи Українського центрального комітету, що допомагав емігрантам, і читав лекції з військової педагогіки колишнім бійцям Армії УНР.
Останні роки життя Володимир Сінклер провів в окупованій нацистами Польщі. Вже 1939 року через хворе серце він був змушений залишити роботу і відійти від громадської діяльності. Це, однак, не завадило радянським спецслужбам заарештувати колишнього українського військового після того, як червона армія увійшла на територію Польщі.
13 березня 1945 року у місті Катовіце тяжко хворого Володимира Сінклера заарештував СМЕРШ 1-го Українського фронту. Невдовзі 66-річного чоловіка відправили до Лук’янівської в’язниці в Києві, де 16 березня 1946 року він помер від серцевого нападу. Свідчення про смерть Володимира Сінклера зберіг у «Записках непокірливого» колишній підполковник Армії УНР Василь Прохода:
@armyinformcomua
Поліцейські з бригади «Хижак» показали, як вони працюють на Торецькому напрямку. Тут росіяни намагаються діяти малими групами. Наші бійці зустрічають їх дронами в повітрі та у стрілецьких боях на землі. На відео поліцейських також є фрагмент ротації, де вони евакуювали пораненого бійця суміжної бригади.
На Львівщині затримали 44-річного мешканця Самбірського району, який підшукував охочих покинути країну під час війни чоловіків та пропонував допомогу із перетином кордону поза офіційними пунктами пропуску.
Користувачі застосунку «Армія+» можуть поділитися QR та штрихкодами пропозицій від партнерів із членами родини в межах програми підтримки військових «Плюси». Поділитись знижками наразі можна від трьох партнерів: WOG, ROZETKA та Ukrarmor.
Російські загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників.
У середу, 30 квітня, Президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами воїнів-прикордонників з нагоди їхнього професійного свята.
Після цілої низки жорстоких злочинів, які встигли вчинити у себе вдома російські військові з 2022 року, вже навіть у самій рф від образу «захисників вітчизни», який для них старанно ліпила кремлівська пропаганда, не залишилося і сліду.
Саме вони перебувають на передовій Кримського напрямку інформаційного фронту, попри те, що потерпають від фінансових проблем, втратили передавачі, які поширювали…