Спочатку танкісти бригади двома влучними пострілами з баштової гармати Т-64 знищили ворожу «мотолигу», а потім бронетранспортер зі знаменитим античним іменем «Буцефал» ліквідував залишки…
У рамках найбільшого обміну військовополоненими між Україною та рф, який відбувся 3 січня, додому повернулися захисники острова Зміїний та п’ять військовослужбовиць.
Про це йдеться в заяві Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Загалом у рамках обміну додому повернулися 230 Захисників. Серед них 130 представників Збройних Сил України (зокрема, ТрО — 14, ВМС — 14), Національної гвардії — 55, Державної прикордонної служби — 38, Національної поліції — 1 та шестеро цивільних, які були незаконно позбавлені волі.
Серед повернутих були як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 особи), так і ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус «пошук особи» (48 оборонців).
Більшість звільнених — чоловіки (225), п’ятеро жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 осіб, одинадцятеро — офіцери.
«Після виснажливих місяців полону повернулася, зокрема, бойова медикиня зі складу 36 ОБрМП. Перебуваючи у неволі, вона принципово розмовляла українською мовою. Росіяни декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання», — повідомили в Координаційному штабі.
Нарешті побачать своїх рідних та близьких семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС, цивільний викладач Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, оборонці Маріуполя.
Також повідомляється, що активну участь у реалізації цього обміну брали Об’єднані Арабські Емірати.
Досі найбільшим одночасним обміном військовополоненими, який відбувся у чотирьох країнах, вважався обмін 215 захисників, які були звільнені з неволі ворога 22 вересня 2022 року.
Загалом за час діяльності Координаційного штабу вдалося звільнити з полону вже 2828 людей.
Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що Україна докладе всіх зусиль, щоб повернути кожного військовослужбовця з російського полону.
Як повідомляли АрміяInform, попередній обмін полоненим відбувся 7 серпня 2023 року, тоді додому повернулися 22 оборонці України.
@armyinformcomua
Володимир Зеленський зауважив, що Михайло Федоров глибоко займається питаннями щодо «Лінії дронів», працює дуже результативно в цифровізації державних послуг та процесів.
Оператори батальйону Signum 53-ї механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха на Лиманському напрямку знищили значну кількість ворожого транспорту та піхоти.
Боєць 110-ї механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка з позивним «Тоцик» розповів, як це — сидіти під землею, чути кожен крок у кущах, працювати вдвох на позиції й приймати рішення за одну-дві секунди.
Оборонне відомство розповіло про порядок надання статусу резидента Defence City для підприємств оборонно-промислового комплексу, а також ключові переваги цього режиму.
Президент Володимир Зеленський підписав 2 січня указ №2/2026 «Про відзначення державними нагородами України».
Бойовий медик 80-ї десантно-штурмової Галицької бригади ДШВ ЗСУ Ігор з позивним «Баптист» розповів, що віра не заважає йому нищити ворогів.
Стрілець, снайпер
від 22000 до 120000 грн
Краматорськ
81 окрема аеромобільна Слобожанська бригада Десантно-штурмових військ Збройних Сил України
Спочатку танкісти бригади двома влучними пострілами з баштової гармати Т-64 знищили ворожу «мотолигу», а потім бронетранспортер зі знаменитим античним іменем «Буцефал» ліквідував залишки…