Про це йдеться у роз’ясненнях Міністерства оборони України. Постанова Кабінету Міністрів України № 768 від 12 червня 2026 року запровадила…
У Києві відкрили меморіал трьом військовослужбовцям реактивної артилерійської бригади. Пам’ятний знак встановили неподалік того місця, де під час оборони столиці 22 березня 2022 року артилеристи загинули внаслідок ворожого ракетного удару.
Дружина одного з полеглих Ася Мохонько розповіла, що на початку широкомасштабного російського вторгнення її чоловік працював далекобійником і перебував на той момент у рейсі.
— Про те, що він пішов до війська, повідомив нам вже пізніше. Сказав мені, що не допустить, щоб наш народ страждав, щоб наші діти страждали, і йде захищати Україну. Сьогодні відкрито меморіал справжнім синам України, які полягли за мирні ранки кожного з нас. Приємно, що його з побратимами вшанували у такий спосіб. Вони здобули вічне життя та славу і стали прикладом для прийдешніх поколінь українців. Дуже вдячна тим, хто створив цей меморіал та цю пам’ять, бо це надихає жити далі й бути впевненим, що перемога за нами,
Участь у заході взяли рідні загиблих воїнів, військовослужбовці та представники духовенства. На пам’ятній плиті викарбувано імена: старшого сержанта Сергія Мохонько, старшого солдата Олексія Мальцева та старшого солдата Олександра Іванова. Указом Президента України від 13 квітня 2022 року полеглих воїнів-артилеристів нагороджено орденами «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.
— Сьогодні визначний день. Ми дуже довго до цього йшли. Для нас це дуже важка втрата. Я хлопців знав особисто. Ми разом з ними воювали на Чернігівщині та Київщині, але вони віддали найцінніше, що в них було. Я відчуваю біль, який важко передати словами, — зазначив начальник штабу — заступник командира реактивної артилерійської бригади підполковник Олександр Отрох. — Хочу подякувати всім, хто брав участь у облаштуванні цього пам’ятного знаку, подякувати батькам та родичам, які знайшли час і можливість відвідати цей захід. Впевнений, що Україна переможе. Ми помстимося за кожного полеглого.
Фото автора
Звинувачення про нібито «особисту причетність» керівництва Міністерства оборони до затримання одного з громадян не відповідають дійсності.
На різних ділянках фронту у Сумській області прикордонники дедалі частіше виявляють вибухонебезпечні предмети, замасковані під звичайні речі цивільного побуту.
Викрили 52-річного жителя Чернівецької області, який намагався налагодити схему незаконного переправлення осіб з України до Румунії.
Фахівець радіоелектронної боротьби, військовослужбовець
від 20000 до 60000 грн
Коломия
Військова частина А1267
Про це йдеться у роз’ясненнях Міністерства оборони України. Постанова Кабінету Міністрів України № 768 від 12 червня 2026 року запровадила…