Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
— Українські підрозділи вишукують на лівому березі Дніпра локації та позиції ворога й намагаються знищити його бойовий потенціал. За минулу добу результатом такої роботи стало знищення 70 окупантів, 16 одиниць техніки й декількох пошкоджених, 10 одиниць автомобільної і броньованої техніки, три гумові човни, на яких ворог намагався маневрувати між островами, 6 гармат великого калібру, — повідомила начальник об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України капітан 1 рангу Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону «Єдині новини».
Також представник командування розповіла про поточну ситуацію в Чорному морі.
— Ми спостерігаємо, що ракетоносії перебувають у пунктах базування. Вихід на чергування був у вигляді підтримання напруження. Підводний човен противника короткочасно покурсував у морі й повернувся в порт базування. Водночас у Чорному морі розгорнуто дуже потужне корабельне угруповання у складі 45 одиниць, включаючи судно забезпечення, прикордонну службу й одне судно, що спостерігає за надводною обстановкою в Азовському морі. В основному вони перебувають у віддалених районах і прикриваються цивільними судами, які збираються проходити Керченську протоку, створюючи для себе захисний буфер.
Відповідаючи на запитання про створення Силами оборони плацдарму на лівому березі Дніпра, Наталія Гуменюк закликала довіряти тільки офіційним повідомленням.
— Створення інформаційного ажіотажу в ЗМІ стосовно цього питання дуже суттєво шкодить нашим захисникам, які зараз перебувають під щільним вогнем ворога. Тому ще раз попрошу від імені командування дотримуватися інформаційної тиші й дочекатися офіційних повідомлень. Сьогодні ми працюємо контрбатарейно і бережемо життя своїх людей, тому що розуміємо: вихід на лівий берег — це потрапляння під вогневе ураження противника. Тут важливо не перешкоджати такими інформаційними повідомленнями, — наголосила Наталія Гуменюк.
Протягом місяця було вбито чи важко поранено 35 300 окупантів та уражено 151 200 різноманітних цілей.
Оборонне відомство готує ряд рішень за підсумками наради Президента України Володимира Зеленського з Міністром оборони Михайлом Федоровим.
Оператори батальйону безпілотних систем «Вартові» 36-ї бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського показали успішні влучання.
Оператори 2-го батальйону безпілотних систем 1-го штурмового полку імені Дмитра Коцюбайла виграли перегони у російських штурмовиків.
На сім років за ґрати відправили двох організаторів переправлення осіб через державний кордон України.
На 13 років ув’язнення отримав колаборант, який працював на ворога у лавах окупаційного «мвс рф» на тимчасово захопленій частині Запорізької області.
Стрілець
від 20100 до 120000 грн
Київ
Розвідувальний батальйон 5 Окремої Штурмової Київської бригади
Спеціаліст холодильного обладнання, апаратник
від 20000 до 20000 грн
Васищеве
Військова частина 3075 НГУ
Медична сестра, фельдшер, військовослужбовець
від 50000 до 120000 грн
Ужгород
68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….