Дослідник і популяризатор козаччини став тим, хто повернув українському народові пам’ять про його героїчне минуле і перетворив історію на національну…
Опубліковано Постанову № 736 від 18.07.2023 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 р. № 1275 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».
Документом унормовуються деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану. Зокрема, щодо можливості отримання прибутку підприємцями за забезпечення потреб сектору безпеки і оборони.
«Прийнята постанова, яка була розроблена Міністерством оборони та доопрацьована Мінекономіки та Мінфіном знімає частину питань на перспективу. Підприємства при виконанні оборонного замовлення можуть мати прибуток – це наш спільний успіх, але поки ще не перемога. Суттєві проблеми залишаються актуальними і потребують вирішення. Зокрема, так і не вдалось нівелювати проблему, що була штучно створена Держаудитслужбою про стягнення коштів, вказаних як прибуток, з українського бізнесу, що співпрацював з сектором оборони та безпеки з початку дії правового режиму воєнного стану. Міноборони вважає це неправомірним і оскаржує у судовому порядку», — зазначив Олексій Резніков.
За його словами, позиція Міноборони полягає у тому, щоб у складі вартості (ціни) товарів, робіт та послуг для забезпечення потреб сектору безпеки та оборони міг бути вказаний прибуток (постачальницька винагорода) виконавця. Міноборони наполягало, зазначив очільник оборонного відомства, щоб такий порядок був чинним весь період дії правового режиму воєнного стану, тобто повинен застосовуватись з 24 лютого 2022 року. Міністерство оборони продовжуватиме захищати інтереси українських підприємців та державних підприємств оборонного комплексу.
«Під час купівлі зброї, товару, послуги в іноземного постачальника, ми не питаємо що «всередині» ціни. Пріоритетом є своєчасність, наявність ліцензії, якість товару. А український виробник опинявся в дискримінаційних умовах, бо його обмежують у праві отримання прибутку, а відтак – створення робочих місць, виплаті зарплати працівникам. За таких умов в країні неможливо розвивати виробництво власного озброєння, а отже – обороноздатність нашої України. У час війни такі дії – це нонсенс», — прокоментував Олексій Резніков.
Між тим, наразі зберігається можливість подвійного трактування норм і тиску на бізнес.
«Це створює умови для порушення стабільної роботи українських виробників, призведе до подальшої конфронтації між державою й бізнесом та зростання напруженості у відносинах між державними замовниками та виконавцями державних контрактів на закупівлю товарів, робіт і послуг оборонного призначення», – сказав Міністр оборони України.
Оборонне відомство послідовно виступатиме проти дискримінації українського бізнесу і продовжить відстоювати інтереси українських постачальників товарів, робіт та послуг для потреб оборони з початку воєнного стану.
Джерело: Міністерство оборони України
@armyinformcomua
Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо командира однієї з військових частин на Одещині, який, за даними слідства, залучав підлеглих військовослужбовців до ремонту у власній квартирі.
Оператори FPV-дронів 71-ї окремої єгерської бригади ДШВ ЗС України нищать засоби зв’язку російських загарбників та викривають їхні схованки.
Молодший сержант Подільської бригади ДШВ Олександр Гуцол, позивний «Міксер», здійснив неймовірну евакуацію під час запеклих боїв за Курахове. Потрапивши під атаку ворожих дронів, він зумів вивезти трьох поранених побратимів на автівці, у якої залишилося лише одне ціле колесо.
За матеріалами Національної поліції та Служби безпеки України засуджено трьох агентів фсб рф, які вчиняли диверсійні підпали на території Житомирської та Київської областей.
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Румунії Нікушором Даном і оговорив з ним подальшу оборонну допомогу Україні, потреби в посиленні ППО та важливість ініціативи PURL.
Російські окупанти 5 листопада 2025 року оприлюднили відео, на якому нібито встановлювали свій прапор у Вовчанську — у секторі відповідальності 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
від 22000 до 125000 грн
Дніпро
25 Окрема повітрянодесантна бригада
від 20100 до 50000 грн
Краматорськ
Донецький зональний відділ ВСП
Дослідник і популяризатор козаччини став тим, хто повернув українському народові пам’ять про його героїчне минуле і перетворив історію на національну…