ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Олексій Резніков зустрівся з урядовцями Швеції

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 26 Травня 2023, 11:12

25 травня Міністр оборони України Олексій Резніков зустрівся з міністром оборони Королівства Швеція Полом Йонсоном та міністром цивільної оборони Королівства Швеція Карлом-Оскаром Боліном в рамках робочого візиту шведських посадовців до Києва.

Олексій Резніков подякував Королівству Швеція за надану Україні допомогу для ефективного відбиття збройної агресії росії, політичну й практичну підтримку із розвитку боєздатності українського війська, а також рішучу солідарність Швеції у цей складний для нашої держави час.

— Я хочу подякувати народу, Уряду та Парламенту Швеції за те, що ви робите з початку вторгнення рф в Україну і продовжуєте робити для нас. Нагадаю усім, що шведське озброєння, зокрема, NLAW, Carl Gustaf, дають перевагу ЗСУ на полі бою, — сказав Олексій Резніков.

Під час зустрічі обговорювались важливі безпекові питання, зокрема двосторонні проєкти для посилення спроможностей ЗСУ та очікування від майбутнього Саміту НАТО.

— Наші оцінки з паном Полом Йонсоном цілком збігаються: агресивна політика кремля призвела до того, що дві країни — Фінляндія і Швеція, які стільки років залишалися нейтральними, отримали повноправне і законне бажання стати членами НАТО. Тому для мене абсолютно очевидними стають перспективи того, що Балтійське море скоро стане «внутрішнім морем НАТО». Що стане хорошим претекстом для того, щоб трошки пізніше Чорне море теж стало «внутрішнім морем НАТО». Але для цього вже Україні потрібно приєднатися до Альянсу, — зауважив Олексій Резніков.

Міністр оборони Королівства Швеція Пол Йонсон наголосив, що Швеція стоятиме пліч-о-пліч з Україною стільки, скільки це буде потрібно.

— Мета нашого візиту не лише, щоб оцінити та зрозуміти потреби української сторони на найближчий період, але й усвідомити, яким чином наша допомога розвиватиметься в майбутньому. Ми маємо розуміння ваших оперативних потреб. Безумовно, ми продовжуватимемо підтримку України настільки довго, наскільки це буде потрібно, — зазначив Пол Йонсен.

Своєю чергою міністр цивільної оборони Королівства Швеція Карл-Оскар Болін відзначив, що Україна є взірцем для Європи та усього світу у боротьбі за власну незалежність.

— Україна показала Європі та всьому світу надзвичайні зусилля, які вона доклала для оборони своєї держави, продемонструвала надзвичайну консолідацію суспільства. На мою думку, решта світу повинна винести урок зі всіх подій, які відбулися в Україні, — сказав Карл-Оскар Болін.

Фото Руслана Тарасова

Представники делегації Королівства Швеція вшанували пам’ять полеглих українських воїнів, оглянули на Михайлівській площі знищені російські танки й бронетехніку та відвідали постраждалі від російської армії міста Київщини.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
НАТО і Україна працюють над стабільними поставками засобів ППО
НАТО і Україна працюють над стабільними поставками засобів ППО

Україна працює над посиленням своєї протиповітряної оборони разом із партнерами з Північноатлантичного альянсу.

Сили оборони перехопили за минулу ніч 147 ворожих БПЛА
Сили оборони перехопили за минулу ніч 147 ворожих БПЛА

У ніч на четвер, 2 квітня, російські війська атакували Україну 172 ударними безпілотниками.

У Генштабі ЗСУ назвали напрямки, на яких окупанти здійснили найбільше атак за минулу добу
У Генштабі ЗСУ назвали напрямки, на яких окупанти здійснили найбільше атак за минулу добу

Протягом минулої доби між українськими захисниками та російськими загарбниками відбулося 146 бойових зіткнень.

У ЗСУ спрощуються механізми переміщення військових між частинами
У ЗСУ спрощуються механізми переміщення військових між частинами

У Збройних Силах України спрощуються механізми переміщення військовослужбовців між частинами.

Мінус 1300 окупантів, бронетехніка та артилерія: втрати російської армії на фронті
Мінус 1300 окупантів, бронетехніка та артилерія: втрати російської армії на фронті

За минулу добу російські загарбники втратили 1300 військових вбитими та пораненими.

«Більшість наших військових повернулися з передової, серед них є поранені й травмовані» — директор Національного президентського оркестру
«Більшість наших військових повернулися з передової, серед них є поранені й травмовані» — директор Національного президентського оркестру

Як змінилися пріоритети Національного президентського оркестру після широкомасштабного вторгнення і чим займається колектив нині.

ВАКАНСІЇ
Старший навідник механізованого відділення

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

Діловод, військовослужбовець

від 20000 до 30000 грн

Гусятин

Перший відділ Чортківського РТЦК та СП (Гусятин)

Машиніст бульдозера, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Кропивницький

Військова частина А3406

Бойовий медик

від 20100 до 20100 грн

Хмельницький

Хмельницький ОМТЦК та СП

Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Надвірна

Косівський РТЦК та СП

Сапер 23 ОМБр

від 20800 до 190000 грн

Вся Україна

23 ОМБр

--- ---